Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/29/2019 10:09 AM
              TYR Turn Up The HEAT Age Group and Open - 1/27/2019              
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiegemeier, Brooke        6 HEAT-LE              1:00.00      51.12  
  2 Kobak, Macy                6 CLES-LE              1:12.12    1:03.66  
  3 Saini, Nimrit              6 HEAT-LE              1:40.92    1:35.11  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiegemeier, Brooke        6 HEAT-LE              1:00.00      54.08  
  2 Kobak, Macy                6 CLES-LE              1:10.79      57.03  
  3 Saini, Nimrit              6 HEAT-LE              2:00.00    1:26.94  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiegemeier, Brooke        6 HEAT-LE              1:00.00    1:10.93  
 -- Saini, Nimrit              6 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Ellery              7 LESD-LE                42.08      38.29  
  2 Horvath, Emery             7 LESD-LE                41.72      38.64  
  3 Weber, Aly                 7 CSI-LE                 46.10      41.81  
  4 Holtz, Landry              7 HEAT-LE                53.15      45.16  
  5 Duncan, Mackenzie          7 STRS-LE                   NT      45.67  
  6 Pesek, Ava                 7 USC-LE                 54.90      48.17  
  7 Tricano, Lily              7 CSI-LE                 54.27      49.51  
 
Girls 7 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery             7 LESD-LE              3:45.59    3:19.48  
                  44.50     1:37.11 (52.61)     2:26.21 (49.10)     3:19.48 (53.27)
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE                45.36      45.02  
  2 Weber, Aly                 7 CSI-LE                 47.61      47.89  
  3 Losch, Ellery              7 LESD-LE                50.49      48.69  
  4 Tricano, Lily              7 CSI-LE                 52.88      51.94  
  5 Holtz, Landry              7 HEAT-LE                58.80      56.67  
  6 Pesek, Ava                 7 USC-LE               1:03.52      58.89  
 -- Duncan, Mackenzie          7 STRS-LE                   NT         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holtz, Landry              7 HEAT-LE              1:05.51    1:05.16  
  2 Duncan, Mackenzie          7 STRS-LE                   NT    1:06.01  
  3 Weber, Aly                 7 CSI-LE               1:05.99    1:12.89  
  4 Pesek, Ava                 7 USC-LE               1:21.53    1:14.27  
  5 Dennison, Katriella        7 CLES-LE              1:17.63    1:25.30  
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE                50.85      50.50  
 -- Tricano, Lily              7 CSI-LE               1:23.99         DQ  
 -- Losch, Ellery              7 LESD-LE                58.49         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery             7 LESD-LE              1:44.23    1:35.72  
                  43.37     1:35.72 (52.35)                                        
  2 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE              2:00.49    1:42.35  
                  49.96     1:42.35 (52.39)                                        
  3 Holtz, Landry              7 HEAT-LE              2:30.00    2:06.38  
                1:02.50   2:06.38 (1:03.88)                                        
 -- Duncan, Mackenzie          7 STRS-LE                   NT         DQ  
 -- Weber, Aly                 7 CSI-LE               2:10.99         DQ  
                1:00.56        DQ (1:16.03)                                        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Aiyana             8 HEAT-LE                41.49      38.22  
  2 Pesek, Alice               8 USC-LE                    NT      40.88  
  3 Wilson, Amme               8 VFYT-LE                43.18      42.11  
  4 Thompson, Annabelle        8 HEAT-LE                51.94      47.44  
  5 Miracle, LilyGrace         8 PS-LE                  45.20      48.34  
  6 Bezdek, Mackenzie          8 HEAT-LE              1:00.00      48.50  
  7 Katz, Gwyneth              8 HEAT-LE                49.14      49.30  
  8 Valluripalli, Sahasra      8 HEAT-LE                50.03      51.81  
  9 Pandya, Sara               8 USC-LE                 50.90      52.92  
 10 Clifford, Lena             8 HEAT-LE                56.20      56.49  
 11 Saini, Seher               8 HEAT-LE              1:20.96      56.86  
 12 Cerneka, Cele              8 PS-LE                  40.00      58.80  
 13 Thompson, Katie            8 HEAT-LE                57.58      59.12  
 
Girls 8 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Aiyana             8 HEAT-LE              3:20.00    3:18.70  
                  42.81     1:36.23 (53.42)     2:29.64 (53.41)     3:18.70 (49.06)
  2 Wilson, Amme               8 VFYT-LE              3:15.24    3:25.68  
                  44.27     1:37.36 (53.09)     2:32.68 (55.32)     3:25.68 (53.00)
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Aiyana             8 HEAT-LE                54.28      45.06  
  2 Pesek, Alice               8 USC-LE                    NT      48.96  
  3 Thompson, Annabelle        8 HEAT-LE              1:00.00      52.60  
  4 Valluripalli, Sahasra      8 HEAT-LE              1:01.99      53.17  
  5 Katz, Gwyneth              8 HEAT-LE              1:00.29      53.59  
  6 Wilson, Amme               8 VFYT-LE                52.01      53.77  
  7 Thompson, Katie            8 HEAT-LE              1:20.00      56.40  
  8 Bezdek, Mackenzie          8 HEAT-LE              1:00.00      58.72  
  9 Saini, Seher               8 HEAT-LE              1:12.08    1:01.04  
 10 Clifford, Lena             8 HEAT-LE              1:03.35    1:06.96  
 11 Miracle, LilyGrace         8 PS-LE                1:03.99    1:13.68  
 -- Cerneka, Cele              8 PS-LE                  45.00         DQ  
 -- Pandya, Sara               8 USC-LE               1:00.00         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezdek, Mackenzie          8 HEAT-LE              1:00.00      57.80  
  2 Valluripalli, Sahasra      8 HEAT-LE              1:00.00    1:00.12  
  3 Saini, Seher               8 HEAT-LE              2:00.00    1:06.84  
  4 Thompson, Katie            8 HEAT-LE              1:20.00    1:12.62  
  5 Katz, Gwyneth              8 HEAT-LE              1:00.00    1:29.86  
 -- Thompson, Annabelle        8 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alice               8 USC-LE                    NT    1:58.51  
                  54.99   1:58.51 (1:03.52)                                        
  2 Clifford, Lena             8 HEAT-LE              2:30.00    2:19.93  
                1:07.51   2:19.93 (1:12.42)                                        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valluripalli, Sahasra      8 HEAT-LE              1:00.00    1:08.48  
  2 Bezdek, Mackenzie          8 HEAT-LE              1:00.00    1:13.94  
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Aiyana             8 HEAT-LE              2:00.00    1:45.05  
                  49.91     1:45.05 (55.14)                                        
  2 Wilson, Amme               8 VFYT-LE              1:54.33    2:00.97  
                  57.60   2:00.97 (1:03.37)                                        
  3 Katz, Gwyneth              8 HEAT-LE              3:00.00    2:09.35  
                  59.66   2:09.35 (1:09.69)                                        
  4 Clifford, Lena             8 HEAT-LE              2:00.00    2:16.20  
                1:06.63   2:16.20 (1:09.57)                                        
 -- Miracle, LilyGrace         8 PS-LE                2:00.00         DQ  
 -- Pandya, Sara               8 USC-LE               2:20.00         DQ  
                  57.88        DQ (1:08.91)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruce, Peyton              9 LESD-LE                32.89      33.52  
  2 Porter, Rachel             9 HEAT-LE                36.80      34.76  
  3 Brammer, Morgan            9 PS-LE                  35.39      35.00  
  4 Curry, Casey               9 HEAT-LE              1:00.00      36.22  
  5 Chang, Isabella            9 STRS-LE                39.69      36.57  
  6 Helwig, Marin              9 HEAT-LE                37.43      37.37  
  7 Buckingham, Victoria / T   9 PS-LE                  38.02      38.25  
  8 Ronyak, Matea              9 PS-LE                  39.45      38.29  
  9 Smith, Quincey             9 LESD-LE                37.14      38.85  
 10 Johnson, Madison           9 PS-LE                  41.83      41.39  
 11 Gray, Madelyn              9 PS-LE                  44.18      41.84  
 12 Korom, Emmy                9 PS-LE                  42.00      42.36  
 13 Wilson, Lylah              9 STRS-LE                42.53      42.42  
 14 Hopkins, Audrey            9 HEAT-LE                44.96      42.72  
 15 Song, Sophia               9 HEAT-LE                53.96      44.32  
 16 Tricano, Ava               9 CSI-LE                 45.63      46.96  
 17 Fedorek, Kourtney          9 PS-LE                  44.53      47.27  
 18 Drolshagen, Audrey         9 HEAT-LE                53.32      47.67  
 19 Cho, Hannah                9 HEAT-LE                   NT      49.36  
 20 Schultz, Sammie Or Saman   9 CSI-LE                 47.01      49.89  
 21 Newyear, Maddie            9 HEAT-LE                54.33      54.95  
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruce, Peyton              9 LESD-LE              2:40.49    2:38.28  
                  37.19     1:18.76 (41.57)     1:59.97 (41.21)     2:38.28 (38.31)
  2 Korom, Emmy                9 PS-LE                3:33.72    3:41.80  
                  46.13     1:44.06 (57.93)     2:43.57 (59.51)     3:41.80 (58.23)
  3 Newyear, Maddie            9 HEAT-LE              4:00.00    4:27.37  
                  56.73   2:04.35 (1:07.62)   4:27.37 (2:23.02)                    
 
Girls 9 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flute, Jules               9 CSI-LE               9:00.99    8:59.39  
                  41.46     1:32.76 (51.30)     2:25.32 (52.56)     3:20.23 (54.91)
        4:15.24 (55.01)     5:08.82 (53.58)     6:02.70 (53.88)     6:56.27 (53.57)
        7:50.05 (53.78)   8:59.39 (1:09.34)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Isabella            9 STRS-LE                44.67      40.72  
  2 Curry, Casey               9 HEAT-LE              1:00.00      41.43  
  3 Smith, Quincey             9 LESD-LE                44.76      44.99  
  4 Ronyak, Matea              9 PS-LE                  44.00      45.26  
  5 Hopkins, Audrey            9 HEAT-LE              1:00.00      48.59  
  6 Albrecht, Maya             9 HEAT-LE              1:00.00      49.19  
  7 Johnson, Madison           9 PS-LE                  52.59      51.09  
  8 Song, Sophia               9 HEAT-LE              1:02.78      51.14  
  9 Cho, Hannah                9 HEAT-LE                   NT      51.65  
 10 Gray, Madelyn              9 PS-LE                  54.79      52.03  
 11 Wilson, Lylah              9 STRS-LE                50.71      52.41  
 12 Tricano, Ava               9 CSI-LE                 50.82      52.64  
 13 Schultz, Sammie Or Saman   9 CSI-LE                 53.93      52.87  
 14 Fedorek, Kourtney          9 PS-LE                  58.71      57.66  
 15 Newyear, Maddie            9 HEAT-LE              1:10.52    1:01.49  
 -- Drolshagen, Audrey         9 HEAT-LE                54.84         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckingham, Victoria / T   9 PS-LE                  44.95      45.95  
  2 Curry, Casey               9 HEAT-LE              1:00.00      46.97  
  3 Ronyak, Matea              9 PS-LE                  49.59      50.20  
  4 Gibbons, Madelyn           9 USC-LE                 52.31      51.21  
  5 Wilson, Lylah              9 STRS-LE                55.77      56.56  
  6 Song, Sophia               9 HEAT-LE              1:00.00      57.49  
  7 Korom, Emmy                9 PS-LE                  55.86      59.05  
  8 Cho, Hannah                9 HEAT-LE                   NT      59.29  
  9 Tricano, Ava               9 CSI-LE                 56.91      59.82  
 10 Hopkins, Audrey            9 HEAT-LE              1:00.00    1:00.03  
 -- Newyear, Maddie            9 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Rachel             9 HEAT-LE              2:00.00    1:42.39  
                  50.27     1:42.39 (52.12)                                        
  2 Pruce, Peyton              9 LESD-LE              1:51.64    1:45.94  
                  51.56     1:45.94 (54.38)                                        
  3 Fedorek, Kourtney          9 PS-LE                2:00.00    2:01.74  
                  55.90   2:01.74 (1:05.84)                                        
  4 Helwig, Marin              9 HEAT-LE              2:16.50    2:04.08  
                  55.83   2:04.08 (1:08.25)                                        
  5 Chang, Isabella            9 STRS-LE              2:20.99    2:05.95  
                  59.70   2:05.95 (1:06.25)                                        
 -- Gray, Madelyn              9 PS-LE                2:10.00         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brammer, Morgan            9 PS-LE                  40.77      37.20  
  2 Chang, Isabella            9 STRS-LE                49.58      40.80  
  3 Curry, Casey               9 HEAT-LE              1:00.00      44.75  
  4 Porter, Rachel             9 HEAT-LE                51.30      45.00  
  5 Wilson, Lylah              9 STRS-LE                55.16      51.88  
  6 Johnson, Madison           9 PS-LE                  50.00      52.79  
  7 Schultz, Sammie Or Saman   9 CSI-LE               1:15.99      59.09  
  8 Song, Sophia               9 HEAT-LE              1:00.00    1:02.81  
  9 Albrecht, Maya             9 HEAT-LE              1:00.00    1:11.32  
 -- Drolshagen, Audrey         9 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 -- Gibbons, Madelyn           9 USC-LE                 46.93         DQ  
 -- Tricano, Ava               9 CSI-LE                 59.51         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruce, Peyton              9 LESD-LE              1:25.88    1:27.80  
                  40.39     1:27.80 (47.41)                                        
  2 Brammer, Morgan            9 PS-LE                1:31.67    1:36.43  
                  43.49     1:36.43 (52.94)                                        
  3 Helwig, Marin              9 HEAT-LE              2:20.01    1:40.02  
                  46.20     1:40.02 (53.82)                                        
  4 Smith, Quincey             9 LESD-LE              1:40.83    1:43.62  
                  46.14     1:43.62 (57.48)                                        
  5 Ronyak, Matea              9 PS-LE                1:38.53    1:43.69  
                  50.31     1:43.69 (53.38)                                        
  6 Gray, Madelyn              9 PS-LE                1:54.52    1:46.75  
                  51.69     1:46.75 (55.06)                                        
  7 Hopkins, Audrey            9 HEAT-LE              2:00.00    1:53.84  
                  16.88   1:53.84 (1:36.96)                                        
  8 Fedorek, Kourtney          9 PS-LE                2:00.02    2:01.12  
                1:01.96     2:01.12 (59.16)                                        
  9 Albrecht, Maya             9 HEAT-LE              2:00.00    2:09.55  
 -- Drolshagen, Audrey         9 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckingham, Victoria / T   9 PS-LE                3:20.00    3:29.54  
                  49.57     1:46.15 (56.58)     2:42.74 (56.59)     3:29.54 (46.80)
  2 Gibbons, Madelyn           9 USC-LE               4:00.00    3:32.06  
                  46.98     1:39.59 (52.61)   3:32.06 (1:52.47)                    
  3 Helwig, Marin              9 HEAT-LE              4:00.00    3:36.56  
                  50.05     1:42.70 (52.65)   2:47.44 (1:04.74)     3:36.56 (49.12)
  4 Flute, Jules               9 CSI-LE               3:50.99    3:45.11  
                  53.29     1:49.64 (56.35)   2:56.37 (1:06.73)     3:45.11 (48.74)
  5 Smith, Quincey             9 LESD-LE              3:46.02    3:50.76  
                  53.53     1:50.57 (57.04)   3:01.24 (1:10.67)     3:50.76 (49.52)
  6 Johnson, Madison           9 PS-LE                3:51.09    3:56.23  
                  56.01   1:56.28 (1:00.27)   3:06.11 (1:09.83)     3:56.23 (50.12)
  7 Korom, Emmy                9 PS-LE                1:40.00    4:02.57  
                  56.12   1:59.25 (1:03.13)   4:02.57 (2:03.32)                    
 -- Porter, Rachel             9 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
                  45.23     1:36.47 (51.24)     2:32.56 (56.09)          DQ (40.89)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Amiya             10 HEAT-LE                30.79      30.75  
  2 Baylor, Shawna            10 HEAT-LE                32.44      32.30  
  3 Kobak, Sierra             10 CLES-LE                32.57      33.22  
  4 Hoffman, Gately           10 HEAT-LE                34.18      33.40  
  5 Holtz, Avery              10 HEAT-LE                36.26      34.77  
  6 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE                35.73      34.92  
  7 Crabtree, Avery           10 HEAT-LE                35.83      35.32  
  8 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE                 36.53      36.08  
  9 Bezdek, Brooke            10 HEAT-LE                40.33      36.86  
 10 Lee, Carolyn              10 USC-LE                 35.79      37.27  
 11 Bonanno, Sofia            10 HEAT-LE                37.09      37.48  
 12 Slivochka, Leah           10 CLES-LE                36.15      37.57  
 13 Ellison, Jillian          10 HEAT-LE                41.69      38.69  
 14 Thompson, Elizabeth       10 HEAT-LE                44.00      38.91  
 15 Gibbons, Claire           10 USC-LE                 42.62      40.98  
 16 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE                39.62      41.10  
 17 Lee, Adelyn               10 RYD-LE                 41.24      41.11  
 18 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE                 38.57      41.67  
 19 Doorley, Kendall          10 HEAT-LE                41.26      42.10  
 20 Hayashi, Esther           10 HEAT-LE                44.51      43.59  
 21 Dennison, Kajsa           10 CLES-LE                46.00      43.88  
 22 Gullett, Ellie            10 HEAT-LE                44.84      43.91  
 23 Goldslager, Audrey        10 HEAT-LE                49.81      43.98  
 24 Karas, Ana                10 HEAT-LE                43.90      44.51  
 25 Valley, Rylie             10 CSI-LE                 41.34      45.19  
 26 Gemecu, Brooke            10 CLES-LE                   NT      47.62  
 27 Neil, Sophia              10 HEAT-LE              1:00.64      49.27  
 28 Baesel, Dylan             10 CLES-LE                49.30      49.36  
 29 Karasevic, Katie          10 CSI-LE                 52.62      50.84  
 30 Hantus, Nadia             10 LESD-LE              1:00.80      57.38  
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arbie, Savannah           10 PS-LE                2:45.00    2:35.98  
                  36.84     1:17.74 (40.90)     1:59.45 (41.71)     2:35.98 (36.53)
  2 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE              2:55.25    2:48.05  
                  37.29     1:19.08 (41.79)     2:04.86 (45.78)     2:48.05 (43.19)
  3 Holtz, Avery              10 HEAT-LE              2:52.36    2:48.48  
                  37.70     1:20.96 (43.26)     2:06.24 (45.28)     2:48.48 (42.24)
  4 Bonanno, Ella             10 HEAT-LE              3:29.08    2:49.53  
                  38.25     1:22.64 (44.39)     2:07.03 (44.39)     2:49.53 (42.50)
  5 Lorenz, Lia               10 LESD-LE              3:02.54    2:52.45  
                  38.71     1:22.77 (44.06)     2:08.41 (45.64)     2:52.45 (44.04)
  6 Crabtree, Avery           10 HEAT-LE              2:57.84    2:54.35  
                  38.21     1:23.01 (44.80)     2:11.62 (48.61)     2:54.35 (42.73)
  7 Bonanno, Sofia            10 HEAT-LE              3:25.08    2:56.76  
                  40.81     1:26.34 (45.53)     2:12.59 (46.25)     2:56.76 (44.17)
  8 Bezdek, Brooke            10 HEAT-LE              3:25.44    3:09.07  
                  43.16     1:34.02 (50.86)     2:23.68 (49.66)     3:09.07 (45.39)
  9 Doorley, Kendall          10 HEAT-LE              3:00.00    3:17.44  
                  41.47     1:33.19 (51.72)     2:28.12 (54.93)     3:17.44 (49.32)
 10 Haller, Cara              10 HEAT-LE              3:00.00    3:19.04  
                  40.96     1:32.88 (51.92)     2:27.76 (54.88)     3:19.04 (51.28)
 11 Thompson, Elizabeth       10 HEAT-LE              3:37.28    3:22.22  
                  44.98     1:36.92 (51.94)   3:22.22 (1:45.30)                    
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falke, Gigi               10 HEAT-LE              6:58.80    6:33.78  
                  35.34     1:15.29 (39.95)     1:55.62 (40.33)     2:35.83 (40.21)
        3:16.09 (40.26)     3:57.27 (41.18)     4:38.64 (41.37)     5:17.59 (38.95)
        5:55.61 (38.02)     6:33.78 (38.17)                                        
  2 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              8:11.26    8:05.12  
                  41.24     1:29.74 (48.50)     2:19.46 (49.72)     3:09.38 (49.92)
        3:59.57 (50.19)     4:48.29 (48.72)     5:39.29 (51.00)     6:29.75 (50.46)
        7:17.58 (47.83)     8:05.12 (47.54)                                        
  3 Wilson, Emma              10 VFYT-LE              8:35.94    8:32.61  
                  42.86     1:34.29 (51.43)     2:26.34 (52.05)     3:20.83 (54.49)
                                5:07.58 ( )     5:59.61 (52.03)     6:52.44 (52.83)
        7:44.68 (52.24)     8:32.61 (47.93)                                        
  4 Hoffman, Gately           10 HEAT-LE              8:00.00    8:39.46  
                  40.12     1:28.95 (48.83)     2:21.42 (52.47)     3:15.33 (53.91)
        4:11.33 (56.00)     5:05.94 (54.61)     6:00.74 (54.80)     6:56.11 (55.37)
        7:50.88 (54.77)     8:39.46 (48.58)                                        
  5 Karas, Ana                10 HEAT-LE              8:00.00    9:17.41  
                  45.60     1:41.94 (56.34)     2:38.03 (56.09)     3:36.64 (58.61)
        4:35.50 (58.86)     5:34.41 (58.91)     6:34.01 (59.60)     7:31.13 (57.12)
        8:28.26 (57.13)     9:17.41 (49.15)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falke, Gigi               10 HEAT-LE                37.71      35.50  
  2 Zhang, Lily               10 HEAT-LE                37.08      35.88  
  3 Stehura, Kyra             10 LESD-LE                38.90      37.68  
  4 Holtz, Avery              10 HEAT-LE                40.00      38.91  
  5 Baylor, Shawna            10 HEAT-LE                43.61      39.22  
  6 Kobak, Sierra             10 CLES-LE                38.84      39.24  
  7 Hoffman, Gately           10 HEAT-LE                40.56      39.49  
  8 Crabtree, Avery           10 HEAT-LE                40.74      40.76  
  9 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE                 41.75      41.32  
 10 Li, Sophia                10 HEAT-LE                46.66      44.46  
 11 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE                47.16      45.58  
 12 Lee, Adelyn               10 RYD-LE                 45.94      46.65  
 13 Doorley, Kendall          10 HEAT-LE                47.08      48.47  
 14 Gullett, Ellie            10 HEAT-LE                56.27      50.11  
 15 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE                 48.24      50.20  
 16 Hayashi, Esther           10 HEAT-LE                56.98      51.94  
 17 Valley, Rylie             10 CSI-LE                 52.74      52.29  
 18 Goldslager, Audrey        10 HEAT-LE                57.32      53.27  
 19 Gemecu, Brooke            10 CLES-LE                   NT      58.17  
 20 Baesel, Dylan             10 CLES-LE                58.04      58.91  
 -- Karasevic, Katie          10 CSI-LE                 59.42         DQ  
 -- Ellison, Jillian          10 HEAT-LE                47.75         DQ  
 -- Neil, Sophia              10 HEAT-LE                59.52         DQ  
 -- Lee, Carolyn              10 USC-LE                 39.62         DQ  
 -- Gibbons, Claire           10 USC-LE                 55.00         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Reagan            10 RYD-LE                 41.60      41.00  
  2 Kobak, Sierra             10 CLES-LE                43.03      42.16  
  3 Zhang, Lily               10 HEAT-LE                50.87      43.24  
  4 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE                43.66      43.58  
  5 Falke, Gigi               10 HEAT-LE                45.56      44.85  
  6 Haller, Cara              10 HEAT-LE                59.35      46.98  
  7 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE                46.24      47.03  
  8 Slivochka, Leah           10 CLES-LE                48.52      49.31  
  9 Bonanno, Ella             10 HEAT-LE                52.53      50.87  
 10 Gray, Lyla                10 PS-LE                  51.91      51.93  
 10 Li, Sophia                10 HEAT-LE                51.17      51.93  
 12 Gibbons, Claire           10 USC-LE               1:00.00      59.42  
 13 Dennison, Kajsa           10 CLES-LE              1:02.35    1:00.66  
 14 Gemecu, Brooke            10 CLES-LE                   NT    1:06.51  
 15 Neil, Sophia              10 HEAT-LE              1:00.00    1:08.61  
 16 Hantus, Nadia             10 LESD-LE              1:14.40    1:09.22  
 17 Karasevic, Katie          10 CSI-LE               1:15.99    1:19.97  
 -- Hayashi, Esther           10 HEAT-LE              1:05.11         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Reagan            10 RYD-LE               1:29.29    1:27.93  
                  41.53     1:27.93 (46.40)                                        
  2 Kobak, Sierra             10 CLES-LE              1:36.64    1:35.33  
                  45.99     1:35.33 (49.34)                                        
  3 Arbie, Savannah           10 PS-LE                1:42.30    1:35.42  
                  44.80     1:35.42 (50.62)                                        
  4 Womack, Amiya             10 HEAT-LE              1:35.00    1:35.62  
                  46.78     1:35.62 (48.84)                                        
  5 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE              1:51.75    1:43.80  
                  49.33     1:43.80 (54.47)                                        
  6 Li, Sophia                10 HEAT-LE              2:04.55    1:44.96  
                  48.86     1:44.96 (56.10)                                        
  7 Haller, Cara              10 HEAT-LE              2:00.00    1:45.38  
                  49.49     1:45.38 (55.89)                                        
  8 Slivochka, Leah           10 CLES-LE              1:47.87    1:45.44  
                  50.59     1:45.44 (54.85)                                        
  9 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              1:43.72    1:45.51  
                  50.30     1:45.51 (55.21)                                        
 10 Stehura, Kyra             10 LESD-LE              1:52.42    1:46.23  
                  50.17     1:46.23 (56.06)                                        
 11 Bonanno, Sofia            10 HEAT-LE              2:00.00    1:46.24  
                  51.21     1:46.24 (55.03)                                        
 12 Bonanno, Ella             10 HEAT-LE              2:00.00    1:47.83  
                  51.33     1:47.83 (56.50)                                        
 13 Gray, Lyla                10 PS-LE                1:50.00    1:51.78  
                  53.93     1:51.78 (57.85)                                        
 14 Lorenz, Lia               10 LESD-LE              1:53.44    1:53.56  
                  53.70     1:53.56 (59.86)                                        
 15 Wilson, Emma              10 VFYT-LE              1:56.80    1:56.50  
                  54.50   1:56.50 (1:02.00)                                        
 16 Dennison, Kajsa           10 CLES-LE              2:16.92    2:13.21  
                1:02.35   2:13.21 (1:10.86)                                        
 17 Goldslager, Audrey        10 HEAT-LE              2:20.00    2:17.23  
                1:06.12   2:17.23 (1:11.11)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falke, Gigi               10 HEAT-LE                35.95      34.52  
  2 Zhang, Lily               10 HEAT-LE                40.12      34.71  
  3 Stehura, Kyra             10 LESD-LE                38.38      38.44  
  4 Arbie, Savannah           10 PS-LE                  38.00      39.01  
  5 Baylor, Shawna            10 HEAT-LE                46.92      39.30  
  6 Lee, Carolyn              10 USC-LE                 41.06      41.35  
  7 Bonanno, Sofia            10 HEAT-LE                50.21      41.66  
  8 Lorenz, Lia               10 LESD-LE                43.46      42.47  
  9 Haller, Cara              10 HEAT-LE                55.97      43.29  
 10 Bonanno, Ella             10 HEAT-LE                53.14      45.50  
 11 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE                46.86      46.33  
 12 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE               1:05.99      48.56  
 13 Wilson, Emma              10 VFYT-LE                49.97      50.48  
 14 Thompson, Elizabeth       10 HEAT-LE                55.75      51.00  
 15 Ellison, Jillian          10 HEAT-LE              1:00.00      51.39  
 16 Gray, Lyla                10 PS-LE                  50.46      52.79  
 17 Valley, Rylie             10 CSI-LE                 53.87      54.38  
 18 Gullett, Ellie            10 HEAT-LE              1:01.86      54.57  
 19 Goldslager, Audrey        10 HEAT-LE              1:00.00    1:05.42  
 -- Gemecu, Brooke            10 CLES-LE                   NT         DQ  
 -- Hantus, Nadia             10 LESD-LE              1:09.49         DQ  
 -- Karasevic, Katie          10 CSI-LE               1:08.16         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Womack, Amiya             10 HEAT-LE              1:22.12    1:19.59  
                  37.97     1:19.59 (41.62)                                        
  2 Henely, Reagan            10 RYD-LE               1:21.32    1:20.11  
                  39.88     1:20.11 (40.23)                                        
  3 Baylor, Shawna            10 HEAT-LE              1:27.66    1:24.78  
                  39.92     1:24.78 (44.86)                                        
  4 Holtz, Avery              10 HEAT-LE              1:27.22    1:27.11  
                  39.57     1:27.11 (47.54)                                        
  5 Stehura, Kyra             10 LESD-LE              1:30.26    1:27.13  
                  37.80     1:27.13 (49.33)                                        
  6 Arbie, Savannah           10 PS-LE                1:25.39    1:27.97  
                  42.39     1:27.97 (45.58)                                        
  7 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              1:33.99    1:31.16  
                  44.56     1:31.16 (46.60)                                        
  8 Hoffman, Gately           10 HEAT-LE              1:34.85    1:32.61  
                  45.29     1:32.61 (47.32)                                        
  9 Slivochka, Leah           10 CLES-LE              1:35.44    1:33.23  
                  45.18     1:33.23 (48.05)                                        
 10 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE               1:33.55    1:38.43  
                  45.65     1:38.43 (52.78)                                        
 11 Wilson, Emma              10 VFYT-LE              1:44.20    1:38.52  
                  49.35     1:38.52 (49.17)                                        
 12 Bezdek, Brooke            10 HEAT-LE              1:54.89    1:39.99  
                  49.65     1:39.99 (50.34)                                        
 13 Karas, Ana                10 HEAT-LE              1:52.37    1:42.76  
                  45.74     1:42.76 (57.02)                                        
 14 Lee, Adelyn               10 RYD-LE               1:47.73    1:44.04  
                  47.32     1:44.04 (56.72)                                        
 15 Gullett, Ellie            10 HEAT-LE              1:55.59    1:44.82  
                  47.96     1:44.82 (56.86)                                        
 16 Ellison, Jillian          10 HEAT-LE              2:00.00    1:45.29  
                  48.72     1:45.29 (56.57)                                        
 17 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE               1:32.99    1:48.16  
 18 Doorley, Kendall          10 HEAT-LE              1:59.20    1:51.65  
                  53.18     1:51.65 (58.47)                                        
 19 Valley, Rylie             10 CSI-LE               1:35.99    1:53.48  
                  53.84     1:53.48 (59.64)                                        
 20 Hayashi, Esther           10 HEAT-LE              2:00.00    2:05.05  
                  59.73   2:05.05 (1:05.32)                                        
 -- Kuhel, Josie              10 SHSH-LE              1:32.40         DQ  
                  43.69          DQ (47.04)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Lily               10 HEAT-LE              3:08.34    2:56.76  
                  39.87     1:23.90 (44.03)     2:17.85 (53.95)     2:56.76 (38.91)
  2 Womack, Amiya             10 HEAT-LE              3:09.68    2:57.20  
                  39.61     1:23.31 (43.70)     2:17.47 (54.16)     2:57.20 (39.73)
  3 Li, Sophia                10 HEAT-LE              4:01.41    3:18.17  
                  45.87     1:34.86 (48.99)     2:29.87 (55.01)     3:18.17 (48.30)
  4 Gray, Lyla                10 PS-LE                3:38.05    3:45.69  
                  52.25   1:59.61 (1:07.36)     2:57.03 (57.42)     3:45.69 (48.66)
  5 Karas, Ana                10 HEAT-LE              3:51.91    3:45.70  
                  50.12     1:48.37 (58.25)   2:52.41 (1:04.04)     3:45.70 (53.29)
 -- Crabtree, Avery           10 HEAT-LE              3:40.34         DQ  
                  51.55     1:41.46 (49.91)   2:47.36 (1:05.90)          DQ (41.47)
 -- Thompson, Elizabeth       10 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
                  53.58     1:47.70 (54.12)        DQ (1:15.23)                    
 -- Bezdek, Brooke            10 HEAT-LE              3:00.00         DQ  
                  49.32     1:44.94 (55.62)     2:43.57 (58.63)          DQ (47.67)
 
Girls 10 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lorenz, Lia               10 LESD-LE              7:50.49    7:01.07  
                  46.96     1:46.22 (59.26)     2:37.95 (51.73)     3:29.95 (52.00)
      4:30.81 (1:00.86)   5:32.35 (1:01.54)     6:16.26 (43.91)     7:01.07 (44.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizarro, Alaina           12 HEAT-LE                27.32      26.95  
  2 Baylor, Sara              12 HEAT-LE                27.84      27.47  
  3 Rice, Amber               12 CSI-LE                 28.11      27.58  
  4 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE                28.49      28.70  
  5 Kaminski, Hailey          11 CSI-LE                 28.23      28.72  
  6 Hirsch, Savannah          12 USC-LE                 29.07      28.74  
  7 Chang, Marianne           12 STRS-LE                30.11      29.22  
  8 Liao, Delicia             11 LESD-LE                29.46      29.30  
  9 Juliano, Paige            12 PS-LE                     NT      29.48  
 10 Pruce, Addison            11 LESD-LE                29.44      29.67  
 11 Grimes, Sophie            11 SHSH-LE                30.29      29.73  
 12 Svette, Alethea           11 STRS-LE                29.33      29.77  
 13 Scharpf, Alexandra        12 STRS-LE                30.03      29.83  
 14 Dorobek, Makenna          11 RYD-LE                 29.84      29.87  
 15 Henely, Izzy              12 RYD-LE                 28.90      30.05  
 15 Ng, Su-Kyi                11 CLES-LE                31.40      30.05  
 17 Siftar, Violet            12 RYD-LE                 30.46      30.16  
 18 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE                31.39      30.28  
 19 Sliman, Amira             12 RYD-LE                 30.41      30.32  
 20 Busch, Alexandra          12 UN-LE-LE               30.56      30.57  
 21 Simon, Sierra             12 CLES-LE                30.95      30.70  
 22 Mavrogianis, Nicole       12 PS-LE                  33.61      30.88  
 23 Peleg, Orli               12 USTRS-LE               32.03      31.05  
 24 DiMauro, Maria            12 HEAT-LE                31.78      31.06  
 25 Muzychak, Annie           11 RYD-LE                 31.95      31.10  
 26 Sieger, Annabelle         11 LESD-LE                31.28      31.24  
 27 Griffiths, Abby           11 LESD-LE                34.06      31.42  
 28 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE                32.88      31.50  
 29 Brashear, Izzy            12 CSI-LE                 32.68      31.74  
 30 Salerno, Emma             11 LESD-LE                32.17      31.89  
 31 Polyakov, Sophia          12 STRS-LE                33.66      31.96  
 32 Mankowski, Liz            12 SHSH-LE                31.78      32.11  
 33 Suponcic, Holly           12 USC-LE                 33.46      32.14  
 34 Grove, Grace              12 VFYT-LE                31.82      32.16  
 35 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE                32.81      32.22  
 36 Bittner, Kailey           12 USC-LE                 33.26      33.29  
 36 Day, Emily                12 SHSH-LE                33.72      33.29  
 38 Bissell, Alanah           12 USC-LE                 34.12      33.34  
 39 Wiedwald, Madeline        12 CSI-LE                 34.57      33.47  
 40 MacKay, Claire            11 CLES-LE                32.99      33.62  
 41 Black, Makenzie           12 CSI-LE                 31.90      33.82  
 42 Dioszegi, Eszter          12 CLES-LE                34.99      33.92  
 43 Price, Addison            12 HEAT-LE                40.58      34.25  
 44 Thomas, Libby             11 HEAT-LE                33.33      34.51  
 45 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE                37.62      35.56  
 46 Wolf, Elizabeth           11 CSI-LE                 38.99      36.36  
 47 Davis, Maggie             12 SHSH-LE                36.51      36.55  
 48 Burnett, Anna             11 PS-LE                  37.10      36.76  
 49 Leland, Claire            11 HEAT-LE                42.69      37.01  
 50 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE                45.94      37.71  
 51 Matyja, Sarah             12 HEAT-LE                37.53      38.72  
 52 Chen, Elizabeth           11 HEAT-LE                46.79      40.81  
 53 Agee, Natani              11 HEAT-LE                44.37      42.38  
 54 Haffke, Abigail           11 SHSH-LE                   NT      43.33  
 55 Smith, Kate               11 STRS-LE                44.21      44.81  
 56 O'Connor, Kennedy         11 HEAT-LE                46.35      45.94  
 57 Poole, Sarah              11 HEAT-LE                   NT      53.40  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily         12 HEAT-LE                59.62    1:00.71  
                  28.37     1:00.71 (32.34)                                        
  2 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE              1:03.38    1:03.15  
                  30.05     1:03.15 (33.10)                                        
  3 Rice, Amber               12 CSI-LE               1:02.40    1:03.52  
                  30.76     1:03.52 (32.76)                                        
  4 Chang, Marianne           12 STRS-LE              1:07.87    1:03.65  
                  30.88     1:03.65 (32.77)                                        
  4 Metzler, Maya             12 HEAT-LE              1:05.66    1:03.65  
                  30.49     1:03.65 (33.16)                                        
  6 Laven, Alexis             12 LESD-LE              1:05.20    1:04.06  
                  30.24     1:04.06 (33.82)                                        
  7 Hirsch, Savannah          12 USC-LE               1:06.00    1:04.96  
                  31.09     1:04.96 (33.87)                                        
  8 Henely, Izzy              12 RYD-LE               1:05.07    1:05.00  
                  30.91     1:05.00 (34.09)                                        
  9 Liao, Delicia             11 LESD-LE              1:10.47    1:05.23  
                  31.05     1:05.23 (34.18)                                        
 10 Juliano, Paige            12 PS-LE                     NT    1:05.47  
                  32.28     1:05.47 (33.19)                                        
 11 Omega, Celine             12 HEAT-LE              1:05.60    1:06.14  
                  31.12     1:06.14 (35.02)                                        
 12 Von Ville, Natalie        12 HEAT-LE              1:07.65    1:06.51  
                  31.97     1:06.51 (34.54)                                        
 13 Crislip, Faith            11 CLES-LE              1:08.10    1:06.64  
                  32.40     1:06.64 (34.24)                                        
 14 Scharpf, Alexandra        12 STRS-LE              1:08.84    1:07.96  
                  32.26     1:07.96 (35.70)                                        
 15 Sliman, Amira             12 RYD-LE               1:07.80    1:08.17  
                  32.67     1:08.17 (35.50)                                        
 16 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE              1:18.39    1:09.34  
                  33.54     1:09.34 (35.80)                                        
 17 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             1:15.51    1:09.55  
                  34.72     1:09.55 (34.83)                                        
 18 Busch, Alexandra          12 UN-LE-LE             1:06.81    1:09.59  
                  32.81     1:09.59 (36.78)                                        
 19 DiMauro, Maria            12 HEAT-LE              1:12.57    1:09.72  
                  33.28     1:09.72 (36.44)                                        
 20 Griffiths, Abby           11 LESD-LE              1:12.27    1:10.03  
                  33.62     1:10.03 (36.41)                                        
 21 Grimes, Sophie            11 SHSH-LE              1:08.90    1:10.18  
                  33.68     1:10.18 (36.50)                                        
 22 Simon, Sierra             12 CLES-LE              1:10.19    1:10.21  
                  33.29     1:10.21 (36.92)                                        
 23 Bissell, Alanah           12 USC-LE               1:13.92    1:10.82  
                  33.82     1:10.82 (37.00)                                        
 24 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               1:10.04    1:11.20  
                  33.22     1:11.20 (37.98)                                        
 25 Petros, Ava               12 CSI-LE               1:14.21    1:11.21  
                  34.15     1:11.21 (37.06)                                        
 26 Karas, Mina               12 HEAT-LE              1:15.26    1:11.40  
                  34.23     1:11.40 (37.17)                                        
 27 Dorobek, Makenna          11 RYD-LE               1:09.48    1:11.41  
                  33.47     1:11.41 (37.94)                                        
 28 Price, Addison            12 HEAT-LE              1:26.01    1:11.45  
                  34.63     1:11.45 (36.82)                                        
 29 Bittner, Kailey           12 USC-LE               1:12.29    1:11.82  
                  34.31     1:11.82 (37.51)                                        
 29 Salerno, Emma             11 LESD-LE              1:10.95    1:11.82  
                  33.97     1:11.82 (37.85)                                        
 31 Suponcic, Holly           12 USC-LE               1:16.18    1:11.94  
                  34.06     1:11.94 (37.88)                                        
 32 Muzychak, Annie           11 RYD-LE               1:14.35    1:12.13  
                  34.30     1:12.13 (37.83)                                        
 33 Lazanich, Theresa         12 USC-LE               1:16.12    1:12.24  
                  16.19     1:12.24 (56.05)                                        
 34 Mavrogianis, Nicole       12 PS-LE                1:15.14    1:12.61  
                  34.11     1:12.61 (38.50)                                        
 35 Ng, Su-Kyi                11 CLES-LE              1:14.85    1:12.73  
                  33.29     1:12.73 (39.44)                                        
 36 Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:09.90    1:12.90  
                  34.34     1:12.90 (38.56)                                        
 37 Slivochka, Hannah         11 CLES-LE              1:14.39    1:13.22  
                  34.49     1:13.22 (38.73)                                        
 38 Burke, Keira              11 PS-LE                1:15.54    1:13.44  
                  35.05     1:13.44 (38.39)                                        
 39 Mankowski, Liz            12 SHSH-LE              1:13.23    1:13.52  
                  34.88     1:13.52 (38.64)                                        
 40 MacKay, Claire            11 CLES-LE              1:13.82    1:15.07  
                  34.67     1:15.07 (40.40)                                        
 41 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              1:15.41    1:16.26  
                  34.86     1:16.26 (41.40)                                        
 42 Bolon, Kiersten           12 HEAT-LE              1:23.86    1:16.76  
                  36.96     1:16.76 (39.80)                                        
 43 Dioszegi, Eszter          12 CLES-LE              1:22.25    1:16.98  
                  36.10     1:16.98 (40.88)                                        
 44 Drolshagen, Madeleine     11 HEAT-LE              1:22.24    1:18.13  
                  37.54     1:18.13 (40.59)                                        
 45 Wolf, Elizabeth           11 CSI-LE               1:22.51    1:18.17  
                  37.72     1:18.17 (40.45)                                        
 46 Swartzendruber, Grace     11 HEAT-LE              1:21.87    1:18.91  
                  36.72     1:18.91 (42.19)                                        
 47 Fedorek, Mary             12 PS-LE                1:21.78    1:19.11  
                  38.48     1:19.11 (40.63)                                        
 48 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              1:26.67    1:19.26  
                  37.67     1:19.26 (41.59)                                        
 49 Reville, Madi             11 CSI-LE               1:15.94    1:20.11  
                  37.03     1:20.11 (43.08)                                        
 50 Leland, Claire            11 HEAT-LE              2:00.00    1:23.51  
                  38.65     1:23.51 (44.86)                                        
 51 Davis, Maggie             12 SHSH-LE              1:25.33    1:24.38  
                  38.42     1:24.38 (45.96)                                        
 52 Burnett, Anna             11 PS-LE                1:23.92    1:26.88  
                  40.88     1:26.88 (46.00)                                        
 53 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:24.79    1:31.40  
                  42.81     1:31.40 (48.59)                                        
 54 Weinhardt, Bella          12 HEAT-LE              1:31.96    1:31.83  
                  44.64     1:31.83 (47.19)                                        
 55 Chen, Elizabeth           11 HEAT-LE              1:41.18    1:36.67  
                  45.20     1:36.67 (51.47)                                        
 56 Haffke, Abigail           11 SHSH-LE                   NT    1:37.00  
                  45.57     1:37.00 (51.43)                                        
 57 Smith, Kate               11 STRS-LE              1:39.43    1:39.26  
                  45.14     1:39.26 (54.12)                                        
 58 Agee, Natani              11 HEAT-LE              2:00.00    1:42.61  
                  48.67     1:42.61 (53.94)                                        
 59 Poole, Sarah              11 HEAT-LE                   NT    2:02.01  
                  54.83   2:02.01 (1:07.18)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siftar, Violet            12 RYD-LE               7:45.35    6:31.00  
                  32.51     1:10.75 (38.24)     1:50.98 (40.23)     2:31.87 (40.89)
        3:12.59 (40.72)     3:53.05 (40.46)     4:33.97 (40.92)     5:15.17 (41.20)
        5:55.92 (40.75)     6:31.00 (35.08)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizarro, Alaina           12 HEAT-LE              6:03.42    5:46.68  
                  30.54     1:03.96 (33.42)     1:38.86 (34.90)     2:13.53 (34.67)
        2:48.92 (35.39)     3:24.65 (35.73)     4:00.60 (35.95)     4:36.29 (35.69)
        5:12.10 (35.81)     5:46.68 (34.58)                                        
  2 Metzler, Maya             12 HEAT-LE              6:24.93    6:03.40  
                  31.90     1:07.67 (35.77)     1:44.61 (36.94)     2:21.75 (37.14)
        2:58.70 (36.95)     3:36.23 (37.53)     4:14.25 (38.02)     4:51.36 (37.11)
        5:28.73 (37.37)     6:03.40 (34.67)                                        
  3 Pruce, Addison            11 LESD-LE              6:51.03    6:19.28  
                  32.52     1:09.94 (37.42)     1:48.21 (38.27)     2:25.79 (37.58)
        3:04.53 (38.74)     3:44.33 (39.80)     4:23.61 (39.28)     5:02.87 (39.26)
        5:42.13 (39.26)     6:19.28 (37.15)                                        
  4 Griffiths, Abby           11 LESD-LE              6:52.03    6:42.58  
                  36.26     1:17.66 (41.40)     1:58.40 (40.74)     2:38.67 (40.27)
        3:19.78 (41.11)     4:01.33 (41.55)     4:44.00 (42.67)     5:24.30 (40.30)
        6:05.37 (41.07)     6:42.58 (37.21)                                        
  5 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             7:00.03    6:43.93  
                  36.76     1:17.56 (40.80)     1:59.43 (41.87)     2:40.89 (41.46)
        3:22.64 (41.75)     4:03.81 (41.17)     4:45.46 (41.65)     5:26.56 (41.10)
        6:06.60 (40.04)     6:43.93 (37.33)                                        
  6 Von Ville, Natalie        12 HEAT-LE              7:08.46    6:46.12  
                  35.81     1:15.85 (40.04)     1:57.72 (41.87)     2:38.55 (40.83)
        3:20.37 (41.82)     4:01.93 (41.56)     4:44.00 (42.07)   6:06.84 (1:22.84)
        6:46.12 (39.28)                                                            
  7 Black, Makenzie           12 CSI-LE               7:17.37    7:01.54  
                  35.95     1:16.99 (41.04)     1:59.62 (42.63)     2:43.42 (43.80)
        3:27.18 (43.76)     4:10.90 (43.72)     4:54.56 (43.66)     5:38.10 (43.54)
        6:20.57 (42.47)     7:01.54 (40.97)                                        
  8 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE               6:45.99    7:06.23  
                  34.14     1:14.90 (40.76)     1:58.51 (43.61)     2:43.14 (44.63)
        3:27.35 (44.21)     4:12.27 (44.92)     4:56.87 (44.60)     5:41.47 (44.60)
        6:23.94 (42.47)     7:06.23 (42.29)                                        
  9 Pelkowski, Payton         11 HEAT-LE                   NT    7:41.22  
                  38.33     1:22.91 (44.58)     2:10.37 (47.46)     2:58.86 (48.49)
        3:46.66 (47.80)     4:34.73 (48.07)     5:22.26 (47.53)     6:09.52 (47.26)
        6:56.05 (46.53)     7:41.22 (45.17)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaminski, Hailey          11 CSI-LE               1:12.67    1:10.73  
                  34.49     1:10.73 (36.24)                                        
  2 Sawicki, Ava              11 HEAT-LE              1:10.22    1:11.32  
                  35.06     1:11.32 (36.26)                                        
  3 Metzler, Maya             12 HEAT-LE              1:17.14    1:12.30  
                  35.05     1:12.30 (37.25)                                        
  4 Omega, Celine             12 HEAT-LE              1:17.59    1:13.03  
                  35.22     1:13.03 (37.81)                                        
  5 Crislip, Faith            11 CLES-LE              1:15.76    1:13.64  
                  36.60     1:13.64 (37.04)                                        
  6 Laven, Alexis             12 LESD-LE              1:14.04    1:13.65  
                  35.76     1:13.65 (37.89)                                        
  7 Rice, Amber               12 CSI-LE               1:12.99    1:14.05  
                  35.38     1:14.05 (38.67)                                        
  8 Pruce, Addison            11 LESD-LE              1:20.27    1:15.10  
                  36.59     1:15.10 (38.51)                                        
  9 Scharpf, Alexandra        12 STRS-LE              1:15.29    1:15.53  
                  36.22     1:15.53 (39.31)                                        
 10 Grimes, Sophie            11 SHSH-LE              1:16.52    1:15.96  
                  36.71     1:15.96 (39.25)                                        
 11 Petros, Ava               12 CSI-LE               1:21.37    1:15.98  
                  37.11     1:15.98 (38.87)                                        
 12 Black, Makenzie           12 CSI-LE               1:15.22    1:17.12  
                  37.84     1:17.12 (39.28)                                        
 13 Sliman, Amira             12 RYD-LE               1:22.02    1:17.30  
                  38.46     1:17.30 (38.84)                                        
 14 Dorobek, Makenna          11 RYD-LE               1:19.59    1:17.89  
                  36.70     1:17.89 (41.19)                                        
 15 Wiedwald, Madeline        12 CSI-LE               1:22.42    1:18.43  
                  38.73     1:18.43 (39.70)                                        
 16 Mavrogianis, Nicole       12 PS-LE                1:25.00    1:18.77  
                  38.31     1:18.77 (40.46)                                        
 17 Von Ville, Natalie        12 HEAT-LE              1:20.24    1:19.16  
                  38.51     1:19.16 (40.65)                                        
 18 Busch, Alexandra          12 UN-LE-LE             1:19.21    1:19.21  
                  38.80     1:19.21 (40.41)                                        
 19 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               1:19.55    1:20.59  
                  38.21     1:20.59 (42.38)                                        
 20 Salerno, Emma             11 LESD-LE              1:21.68    1:20.97  
                  39.74     1:20.97 (41.23)                                        
 21 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE              1:35.49    1:21.22  
                  39.05     1:21.22 (42.17)                                        
 22 Lazanich, Theresa         12 USC-LE               1:24.44    1:21.34  
                  39.75     1:21.34 (41.59)                                        
 23 Mankowski, Liz            12 SHSH-LE              1:27.46    1:21.63  
                  39.63     1:21.63 (42.00)                                        
 24 Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:26.99    1:24.70  
                  40.76     1:24.70 (43.94)                                        
 25 Ng, Su-Kyi                11 CLES-LE              1:36.22    1:25.20  
                  41.92     1:25.20 (43.28)                                        
 26 Burke, Keira              11 PS-LE                1:35.13    1:26.12  
                  41.32     1:26.12 (44.80)                                        
 27 MacKay, Claire            11 CLES-LE              1:27.43    1:26.19  
                  41.92     1:26.19 (44.27)                                        
 28 Bolon, Kiersten           12 HEAT-LE              1:30.46    1:26.34  
 29 Muzychak, Annie           11 RYD-LE               1:24.45    1:26.60  
                  41.98     1:26.60 (44.62)                                        
 30 Ference, Reagan           12 CSI-LE               1:26.10    1:27.60  
                  42.19     1:27.60 (45.41)                                        
 31 Fedorek, Mary             12 PS-LE                1:32.25    1:28.65  
                  42.79     1:28.65 (45.86)                                        
 32 Swartzendruber, Grace     11 HEAT-LE              1:33.77    1:29.49  
                  43.87     1:29.49 (45.62)                                        
 33 Day, Emily                12 SHSH-LE              1:25.25    1:29.58  
                  43.56     1:29.58 (46.02)                                        
 34 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE              1:27.00    1:30.16  
 35 Drolshagen, Madeleine     11 HEAT-LE              1:30.76    1:31.11  
                  45.32     1:31.11 (45.79)                                        
 36 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:36.89    1:31.46  
                  44.96     1:31.46 (46.50)                                        
 37 Burnett, Anna             11 PS-LE                2:07.05    1:35.76  
                  46.17     1:35.76 (49.59)                                        
 38 Brown, Georgia            11 HEAT-LE              1:39.98    1:36.89  
 39 Haffke, Abigail           11 SHSH-LE                   NT    1:39.27  
                  48.47     1:39.27 (50.80)                                        
 40 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              1:35.54    1:41.20  
                  48.92     1:41.20 (52.28)                                        
 41 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE              1:43.88    1:43.79  
                  49.05     1:43.79 (54.74)                                        
 42 Weinhardt, Bella          12 HEAT-LE              1:54.62    1:45.49  
                  52.80     1:45.49 (52.69)                                        
 43 Matyja, Sarah             12 HEAT-LE              1:44.59    1:50.13  
                  52.15     1:50.13 (57.98)                                        
 44 Chen, Elizabeth           11 HEAT-LE              2:00.00    1:51.06  
 45 Smith, Kate               11 STRS-LE              1:50.99    1:58.56  
                  56.25   1:58.56 (1:02.31)                                        
 46 Agee, Natani              11 HEAT-LE              2:00.00    1:58.59  
 47 Poole, Sarah              11 HEAT-LE                   NT    2:03.27  
                  59.28   2:03.27 (1:03.99)                                        
 -- Wolf, Elizabeth           11 CSI-LE               1:37.99         DQ  
                  45.03          DQ (47.38)                                        
 -- Leland, Claire            11 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  46.81          DQ (50.04)                                        
 -- Seymour, Caroline         12 HEAT-LE              1:27.07         DQ  
                  40.29          DQ (45.58)                                        
 -- Chandler, Maggie          11 HEAT-LE              1:45.27         DQ  
                  50.38          DQ (47.19)                                        
 -- O'Connor, Kennedy         11 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                1:02.68        DQ (1:10.26)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawicki, Ava              11 HEAT-LE              2:40.00    2:31.18  
                  36.11     1:13.92 (37.81)     1:52.84 (38.92)     2:31.18 (38.34)
  2 Laven, Alexis             12 LESD-LE              2:37.66    2:33.74  
                  35.87     1:14.89 (39.02)     1:55.19 (40.30)     2:33.74 (38.55)
  3 Juliano, Paige            12 PS-LE                3:01.07    2:37.79  
                  37.74     1:18.35 (40.61)     1:59.29 (40.94)     2:37.79 (38.50)
  4 Crislip, Faith            11 CLES-LE              2:44.65    2:40.66  
                  38.55     1:18.83 (40.28)     2:01.11 (42.28)     2:40.66 (39.55)
  5 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE              2:48.22    2:42.52  
                  37.22     1:18.92 (41.70)     2:01.87 (42.95)     2:42.52 (40.65)
  6 Svette, Alethea           11 STRS-LE              2:41.76    2:43.47  
                  37.44     1:19.40 (41.96)     2:02.70 (43.30)     2:43.47 (40.77)
  7 DiMauro, Maria            12 HEAT-LE              3:00.00    2:50.69  
                  38.92     1:21.62 (42.70)     2:07.76 (46.14)     2:50.69 (42.93)
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Izzy              12 RYD-LE               1:21.19    1:18.89  
                  36.14     1:18.89 (42.75)                                        
  2 Hirsch, Savannah          12 USC-LE               1:24.45    1:20.39  
                  37.35     1:20.39 (43.04)                                        
  3 Polyakov, Sophia          12 STRS-LE              1:19.71    1:20.84  
                  38.05     1:20.84 (42.79)                                        
  4 Baylor, Sara              12 HEAT-LE              1:22.47    1:21.07  
                  38.47     1:21.07 (42.60)                                        
  5 Arnold, Anna              12 RYD-LE               1:23.27    1:22.40  
                  39.61     1:22.40 (42.79)                                        
  6 Siftar, Violet            12 RYD-LE               1:26.06    1:23.38  
                  39.28     1:23.38 (44.10)                                        
  7 Scharpf, Alexandra        12 STRS-LE              1:22.88    1:24.71  
                  40.35     1:24.71 (44.36)                                        
  8 Sliman, Amira             12 RYD-LE               1:37.30    1:25.28  
                  40.06     1:25.28 (45.22)                                        
  9 Yorkievitz, Emily         12 HEAT-LE              1:27.84    1:27.52  
                  15.91   1:27.52 (1:11.61)                                        
 10 Sawicki, Ava              11 HEAT-LE              1:29.73    1:27.54  
                  41.96     1:27.54 (45.58)                                        
 10 MacKay, Claire            11 CLES-LE              1:30.62    1:27.54  
                  41.94     1:27.54 (45.60)                                        
 12 Dorobek, Makenna          11 RYD-LE               1:30.49    1:28.02  
                  39.81     1:28.02 (48.21)                                        
 13 Rice, Amber               12 CSI-LE               1:28.99    1:28.36  
                  41.53     1:28.36 (46.83)                                        
 14 Slivochka, Hannah         11 CLES-LE              1:28.75    1:29.57  
                  42.77     1:29.57 (46.80)                                        
 15 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE               1:42.06    1:30.04  
                  43.67     1:30.04 (46.37)                                        
 16 Bittner, Kailey           12 USC-LE               1:40.00    1:30.92  
                  42.97     1:30.92 (47.95)                                        
 17 Chang, Marianne           12 STRS-LE              1:32.10    1:31.45  
                  43.34     1:31.45 (48.11)                                        
 18 Bissell, Alanah           12 USC-LE               1:45.00    1:32.05  
                  43.50     1:32.05 (48.55)                                        
 19 Kaminski, Hailey          11 CSI-LE               1:36.99    1:32.14  
                  43.89     1:32.14 (48.25)                                        
 20 Karas, Mina               12 HEAT-LE              1:35.85    1:32.33  
                  43.56     1:32.33 (48.77)                                        
 21 Ference, Reagan           12 CSI-LE               1:33.76    1:32.49  
                  44.71     1:32.49 (47.78)                                        
 22 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE              1:46.44    1:32.98  
                  43.41     1:32.98 (49.57)                                        
 23 Lazanich, Theresa         12 USC-LE               1:37.47    1:33.34  
                  44.05     1:33.34 (49.29)                                        
 24 Wiedwald, Madeline        12 CSI-LE               1:37.73    1:33.45  
                  44.45     1:33.45 (49.00)                                        
 25 Dioszegi, Eszter          12 CLES-LE              1:40.56    1:35.97  
                  44.21     1:35.97 (51.76)                                        
 26 Leland, Claire            11 HEAT-LE              2:00.00    1:36.74  
                  44.80     1:36.74 (51.94)                                        
 27 Price, Addison            12 HEAT-LE              1:58.24    1:37.02  
                  45.42     1:37.02 (51.60)                                        
 28 Burke, Keira              11 PS-LE                1:46.69    1:37.46  
                  45.82     1:37.46 (51.64)                                        
 29 Seymour, Caroline         12 HEAT-LE              1:39.29    1:37.86  
                  45.42     1:37.86 (52.44)                                        
 30 Fedorek, Mary             12 PS-LE                1:43.92    1:39.25  
                  46.84     1:39.25 (52.41)                                        
 31 Pelkowski, Payton         11 HEAT-LE              1:46.24    1:39.27  
                  47.98     1:39.27 (51.29)                                        
 32 Chen, Elizabeth           11 HEAT-LE              2:00.00    1:39.28  
                  46.63     1:39.28 (52.65)                                        
 33 Drolshagen, Madeleine     11 HEAT-LE              1:50.20    1:39.67  
                  47.82     1:39.67 (51.85)                                        
 34 Grimes, Sophie            11 SHSH-LE              1:27.54    1:39.70  
                  46.59     1:39.70 (53.11)                                        
 35 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              1:52.92    1:39.77  
                  47.69     1:39.77 (52.08)                                        
 36 Davis, Maggie             12 SHSH-LE              1:42.54    1:42.05  
                  46.37     1:42.05 (55.68)                                        
 37 Weinhardt, Bella          12 HEAT-LE              2:00.00    1:47.61  
                  52.77     1:47.61 (54.84)                                        
 38 Mankowski, Liz            12 SHSH-LE              1:36.54    1:50.11  
                  51.37     1:50.11 (58.74)                                        
 39 Smith, Kate               11 STRS-LE              1:51.59    1:50.36  
                  53.58     1:50.36 (56.78)                                        
 40 Chandler, Maggie          11 HEAT-LE              1:56.51    1:50.76  
                  53.89     1:50.76 (56.87)                                        
 41 Reville, Madi             11 CSI-LE               1:48.99    1:52.05  
                  52.80     1:52.05 (59.25)                                        
 41 Wolf, Elizabeth           11 CSI-LE               1:56.99    1:52.05  
                  54.69     1:52.05 (57.36)                                        
 43 Bolon, Kiersten           12 HEAT-LE              1:58.58    1:53.74  
                  51.28   1:53.74 (1:02.46)                                        
 44 Matyja, Sarah             12 HEAT-LE              1:52.82    1:55.40  
                  55.42     1:55.40 (59.98)                                        
 45 Brown, Georgia            11 HEAT-LE              2:02.48    2:02.82  
                  56.17   2:02.82 (1:06.65)                                        
 46 Poole, Sarah              11 HEAT-LE                   NT    2:17.63  
                1:02.18   2:17.63 (1:15.45)                                        
 -- Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:51.10         DQ  
                  57.93          DQ (57.88)                                        
 -- Thomas, Libby             11 HEAT-LE              1:42.85         DQ  
                  47.78          DQ (54.14)                                        
 -- O'Connor, Kennedy         11 HEAT-LE              2:44.19         DQ  
 -- Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:35.84         DQ  
                  44.96          DQ (52.18)                                        
 -- Agee, Natani              11 HEAT-LE              2:10.00         DQ  
                  59.05        DQ (1:07.67)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liao, Delicia             11 LESD-LE              3:00.49    2:52.92  
                  39.40     1:23.28 (43.88)     2:07.32 (44.04)     2:52.92 (45.60)
  2 Arnold, Anna              12 RYD-LE               2:58.22    2:54.82  
                  40.54     1:25.79 (45.25)     2:10.89 (45.10)     2:54.82 (43.93)
  3 Polyakov, Sophia          12 STRS-LE              2:56.91    2:57.13  
                  40.95     1:25.65 (44.70)     2:11.75 (46.10)     2:57.13 (45.38)
  4 Omega, Celine             12 HEAT-LE              3:10.00    3:07.67  
                  42.60     1:29.48 (46.88)     2:18.12 (48.64)     3:07.67 (49.55)
  5 Sieger, Annabelle         11 LESD-LE              3:03.82    3:09.30  
                  42.59     1:31.83 (49.24)     2:20.38 (48.55)     3:09.30 (48.92)
  6 Slivochka, Hannah         11 CLES-LE              3:09.57    3:14.26  
                  45.26     1:35.14 (49.88)     2:26.31 (51.17)     3:14.26 (47.95)
  7 Bittner, Kailey           12 USC-LE               3:22.03    3:15.63  
                  44.65     1:35.15 (50.50)     2:24.73 (49.58)     3:15.63 (50.90)
  8 Karas, Mina               12 HEAT-LE              4:01.83    3:18.50  
                  44.84     1:36.68 (51.84)     2:29.18 (52.50)     3:18.50 (49.32)
  9 Ference, Reagan           12 CSI-LE               3:12.99    3:23.68  
                  47.48     1:39.43 (51.95)     2:31.84 (52.41)     3:23.68 (51.84)
 10 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE              3:40.54    3:24.43  
                  46.51     1:38.28 (51.77)     2:32.87 (54.59)     3:24.43 (51.56)
 11 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              4:20.99    3:36.76  
                  48.58     1:46.62 (58.04)     2:42.61 (55.99)     3:36.76 (54.15)
 12 Thomas, Libby             11 HEAT-LE              4:12.56    3:39.17  
                  47.28     1:44.20 (56.92)     2:42.48 (58.28)     3:39.17 (56.69)
 13 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE              4:47.54    4:01.68  
                  54.00   1:55.81 (1:01.81)   4:01.68 (2:05.87)                    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaminski, Hailey          11 CSI-LE               1:17.99    1:11.25  
                  32.05     1:11.25 (39.20)                                        
  2 Omega, Celine             12 HEAT-LE              1:11.39    1:11.62  
                  31.91     1:11.62 (39.71)                                        
  3 Metzler, Maya             12 HEAT-LE              1:35.28    1:14.41  
                  33.91     1:14.41 (40.50)                                        
  4 Suponcic, Holly           12 USC-LE               1:25.00    1:17.06  
                  35.33     1:17.06 (41.73)                                        
  5 Black, Makenzie           12 CSI-LE               1:18.54    1:17.07  
                  35.41     1:17.07 (41.66)                                        
  6 Crislip, Faith            11 CLES-LE              1:33.73    1:17.16  
                  35.35     1:17.16 (41.81)                                        
  7 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE              1:18.33    1:17.74  
                  34.71     1:17.74 (43.03)                                        
  8 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             1:43.96    1:20.14  
                  38.94     1:20.14 (41.20)                                        
  9 Sieger, Annabelle         11 LESD-LE              1:20.98    1:20.48  
                  37.81     1:20.48 (42.67)                                        
 10 Petros, Ava               12 CSI-LE               1:28.58    1:21.17  
                  37.05     1:21.17 (44.12)                                        
 11 Griffiths, Abby           11 LESD-LE              1:27.17    1:22.79  
                  39.22     1:22.79 (43.57)                                        
 12 DiMauro, Maria            12 HEAT-LE              1:40.22    1:23.49  
                  36.23     1:23.49 (47.26)                                        
 13 Karas, Mina               12 HEAT-LE              1:56.57    1:24.80  
                  38.89     1:24.80 (45.91)                                        
 14 Busch, Alexandra          12 UN-LE-LE             1:26.88    1:25.72  
                  38.22     1:25.72 (47.50)                                        
 15 Polyakov, Sophia          12 STRS-LE              1:41.53    1:26.04  
                  39.65     1:26.04 (46.39)                                        
 16 Pelkowski, Payton         11 HEAT-LE              1:30.47    1:27.42  
                  40.27     1:27.42 (47.15)                                        
 17 Seymour, Caroline         12 HEAT-LE              1:35.15    1:30.65  
                  40.28     1:30.65 (50.37)                                        
 18 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE               1:38.45    1:31.37  
                  40.08     1:31.37 (51.29)                                        
 19 Thomas, Libby             11 HEAT-LE              1:46.36    1:31.86  
                  40.88     1:31.86 (50.98)                                        
 20 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:46.54    1:32.52  
                  41.67     1:32.52 (50.85)                                        
 21 Swartzendruber, Grace     11 HEAT-LE              1:54.67    1:33.20  
                  43.52     1:33.20 (49.68)                                        
 22 Ference, Reagan           12 CSI-LE               1:26.99    1:33.77  
                  44.13     1:33.77 (49.64)                                        
 23 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              1:42.54    1:37.81  
                  46.06     1:37.81 (51.75)                                        
 24 Chandler, Maggie          11 HEAT-LE              2:00.00    1:42.94  
                  49.49     1:42.94 (53.45)                                        
 25 Haffke, Abigail           11 SHSH-LE                   NT    1:48.79  
                  45.63   1:48.79 (1:03.16)                                        
 26 Brown, Georgia            11 HEAT-LE              2:00.00    1:57.79  
                  52.59   1:57.79 (1:05.20)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Lilian                11 LESD-LE              2:40.49    2:26.36  
                  32.03     1:09.27 (37.24)     1:48.92 (39.65)     2:26.36 (37.44)
  2 Pizarro, Alaina           12 HEAT-LE              2:35.62    2:28.07  
                  33.13     1:10.11 (36.98)     1:49.53 (39.42)     2:28.07 (38.54)
  3 Yorkievitz, Emily         12 HEAT-LE              3:00.00    2:37.62  
                  34.20     1:16.69 (42.49)     1:59.46 (42.77)     2:37.62 (38.16)
  4 Collis, Laina             12 CSI-LE               3:18.99    2:41.06  
                  33.85     1:16.79 (42.94)     1:58.87 (42.08)     2:41.06 (42.19)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Lilian                11 LESD-LE              2:22.37    2:17.91  
                  30.79     1:06.95 (36.16)     1:45.82 (38.87)     2:17.91 (32.09)
  2 Pizarro, Alaina           12 HEAT-LE              2:33.50    2:24.95  
                  30.78     1:06.06 (35.28)     1:50.96 (44.90)     2:24.95 (33.99)
  3 Yorkievitz, Emily         12 HEAT-LE              2:30.16    2:30.22  
                  32.88     1:10.67 (37.79)     1:57.55 (46.88)     2:30.22 (32.67)
  4 Liao, Delicia             11 LESD-LE              2:46.22    2:37.90  
                  36.44     1:15.21 (38.77)     2:00.42 (45.21)     2:37.90 (37.48)
  5 Pruce, Addison            11 LESD-LE              2:42.86    2:41.25  
                  35.32     1:14.35 (39.03)     2:05.97 (51.62)     2:41.25 (35.28)
  6 Chang, Marianne           12 STRS-LE              2:54.55    2:42.28  
                  34.15     1:14.11 (39.96)     2:05.36 (51.25)     2:42.28 (36.92)
  7 Arnold, Anna              12 RYD-LE               2:39.21    2:44.15  
                  38.41     1:20.94 (42.53)     2:06.00 (45.06)     2:44.15 (38.15)
  8 Siftar, Violet            12 RYD-LE               2:42.52    2:47.34  
                  38.78     1:18.60 (39.82)     2:08.63 (50.03)     2:47.34 (38.71)
  9 Von Ville, Natalie        12 HEAT-LE              3:07.21    2:49.28  
                  36.63     1:21.80 (45.17)     2:11.88 (50.08)     2:49.28 (37.40)
 10 Salerno, Emma             11 LESD-LE              2:58.72    2:49.71  
                  37.60     1:18.70 (41.10)     2:11.48 (52.78)     2:49.71 (38.23)
 11 Muzychak, Annie           11 RYD-LE               3:28.56    2:53.08  
                  38.50     1:21.82 (43.32)     2:15.47 (53.65)     2:53.08 (37.61)
 12 Wiedwald, Madeline        12 CSI-LE               2:53.61    2:53.40  
                  40.12     1:22.01 (41.89)     2:13.69 (51.68)     2:53.40 (39.71)
 13 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               3:09.19    2:55.36  
                  37.71     1:20.99 (43.28)     2:15.72 (54.73)     2:55.36 (39.64)
 13 Slivochka, Hannah         11 CLES-LE              3:00.10    2:55.36  
                  39.56     1:25.13 (45.57)     2:15.80 (50.67)     2:55.36 (39.56)
 15 Price, Addison            12 HEAT-LE              4:00.00    2:58.00  
                  40.24     1:27.75 (47.51)     2:19.05 (51.30)     2:58.00 (38.95)
 16 Pelkowski, Payton         11 HEAT-LE              3:02.01    3:01.54  
                  40.14     1:23.64 (43.50)     2:18.72 (55.08)     3:01.54 (42.82)
 17 Swartzendruber, Grace     11 HEAT-LE              3:24.07    3:09.20  
                  44.74     1:31.94 (47.20)     2:26.03 (54.09)     3:09.20 (43.17)
 18 Drolshagen, Madeleine     11 HEAT-LE              3:15.44    3:10.48  
                  44.14     1:29.54 (45.40)     2:28.05 (58.51)     3:10.48 (42.43)
 19 Fedorek, Mary             12 PS-LE                3:15.00    3:13.05  
                  42.03     1:29.57 (47.54)     2:27.98 (58.41)     3:13.05 (45.07)
 20 Seymour, Caroline         12 HEAT-LE              3:11.90    3:13.40  
                  41.74     1:30.22 (48.48)     2:26.67 (56.45)     3:13.40 (46.73)
 21 Bolon, Kiersten           12 HEAT-LE              3:30.21    3:23.77  
                  52.27     1:40.62 (48.35)     2:39.25 (58.63)     3:23.77 (44.52)
 22 Weinhardt, Bella          12 HEAT-LE              4:00.00    3:36.34  
                  50.18     1:49.49 (59.31)     2:47.68 (58.19)     3:36.34 (48.66)
 23 Matyja, Sarah             12 HEAT-LE              3:51.59    3:53.76  
                  56.40     1:55.07 (58.67)   2:59.52 (1:04.45)     3:53.76 (54.24)
 -- Chandler, Maggie          11 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
                  47.82     1:43.79 (55.97)   2:44.48 (1:00.69)          DQ (48.63)
 -- Brown, Georgia            11 HEAT-LE              3:49.09         DQ  
                  50.80     1:47.60 (56.80)     2:46.30 (58.70)          DQ (46.10)
 -- Svette, Alethea           11 STRS-LE              2:48.40         DQ  
                  40.28     1:24.37 (44.09)     2:20.46 (56.09)          DQ (37.24)
 -- Reville, Madi             11 CSI-LE               3:12.99         DQ  
                  41.94     1:35.49 (53.55)   2:36.19 (1:00.70)          DQ (41.81)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylor, Sara              12 HEAT-LE              5:42.18    5:09.30  
                  31.04     1:08.75 (37.71)     1:46.21 (37.46)     2:24.07 (37.86)
        3:12.30 (48.23)     3:59.34 (47.04)     4:34.22 (34.88)     5:09.30 (35.08)
  2 Collis, Laina             12 CSI-LE               5:56.99    5:12.91  
                  32.41     1:11.96 (39.55)     1:52.66 (40.70)     2:33.48 (40.82)
        3:17.54 (44.06)     4:02.24 (44.70)     4:38.45 (36.21)     5:12.91 (34.46)
  3 Sawicki, Ava              11 HEAT-LE              5:41.78    5:28.63  
                  34.36     1:14.18 (39.82)     1:55.12 (40.94)     2:36.84 (41.72)
        3:26.30 (49.46)     4:16.49 (50.19)     4:53.36 (36.87)     5:28.63 (35.27)
  4 Day, Emily                12 SHSH-LE              6:51.54    6:45.27  
                  42.79     1:36.11 (53.32)     2:28.52 (52.41)     3:19.18 (50.66)
        4:17.97 (58.79)   5:19.66 (1:01.69)     6:03.10 (43.44)     6:45.27 (42.17)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caniglia, Carrie          14 HEAT-LE                24.62      25.44  
  2 Dorobek, Sierra           13 RYD-LE                 25.56      25.49  
  3 Doorley, Ashlyn           14 LESD-LE                25.19      25.53  
  4 Pesek, Zoe                13 USC-LE                    NT      26.78  
  5 Strong, Maria             14 STRS-LE                27.13      26.87  
  6 Schenkenberger, Marisa    13 HEAT-LE                26.56      27.15  
  7 Dye, Anna                 14 HEAT-LE                28.08      27.36  
  8 Speelman, Ava             13 STRS-LE                27.04      27.40  
  9 Swope, Rayna              14 RYD-LE                 27.32      27.72  
 10 Carbone, Gianna           13 PS-LE                  28.88      27.86  
 11 Bochenek, Molly           14 STRS-LE                28.91      27.91  
 11 Wysong, Zoe               14 RYD-LE                 28.69      27.91  
 13 Muzychak, Ella            13 RYD-LE                 27.33      27.96  
 14 Henely, Grace             13 RYD-LE                 28.81      28.05  
 15 Walton, Lori              13 HEAT-LE                28.11      28.15  
 16 Namiotka, Nora            14 HEAT-LE                28.77      28.50  
 17 Shaker, Ava               13 STRS-LE                29.61      28.65  
 18 Jones, Hannah             14 STRS-LE                29.38      28.73  
 19 Clark, Emily              14 HEAT-LE                27.85      28.78  
 20 Sisler, Peyton            13 PS-LE                  29.01      28.97  
 21 Kirkpatrick, Mac          13 CLES-LE                29.50      29.13  
 22 Kaufmann, Allison         13 CSI-LE                 29.44      29.17  
 23 Thompson, Melanie         13 HEAT-LE                30.10      29.57  
 24 Fernandez, Suzanna        13 RYD-LE                 29.19      29.78  
 25 Charlton, Delaney         13 USC-LE                 28.97      29.83  
 26 Kovacs, Blake             13 RYD-LE                 30.22      29.95  
 27 Nee, Allison              13 CLES-LE                   NT      30.20  
 28 Cifranic, Emily           13 CSI-LE                 30.50      30.59  
 29 Helbig, Claire            13 HEAT-LE                31.61      30.90  
 30 Simonelli, Bay            13 SHSH-LE                30.54      30.91  
 31 Hughes, Mallory           13 PS-LE                  30.17      30.94  
 32 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE                31.15      31.70  
 33 Hickin, Cc                14 CSI-LE                 32.89      31.71  
 34 Morbeto, Karli            13 USC-LE                 31.48      31.77  
 35 Kirtz, Sarah              14 HEAT-LE                32.92      32.09  
 36 Mavrogianis, Marisa       13 PS-LE                  33.62      32.26  
 37 Dzina, Brianna            13 CSI-LE                 30.82      32.46  
 38 Embry, Ella               13 HEAT-LE                32.48      32.65  
 39 Babic, Julia              13 SHSH-LE                34.25      32.88  
 40 Stout, Denali             13 CSI-LE                 32.76      33.14  
 41 Nash, Rachel              13 CLES-LE                34.24      33.37  
 42 Vasavada, Alisha          13 LESD-LE                32.26      34.68  
 43 Morbeto, Sarah            13 USC-LE                 34.55      36.31  
 44 Carrigan, Jos             13 USC-LE                 41.33      43.16  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doorley, Ashlyn           14 LESD-LE                54.16      54.64  
                  26.47       54.64 (28.17)                                        
  2 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE                57.62      57.60  
                  27.65       57.60 (29.95)                                        
  3 Dorobek, Sierra           13 RYD-LE                 57.51      58.37  
                  27.60       58.37 (30.77)                                        
  4 Pophal, Sarah             13 LESD-LE              1:02.46      59.16  
                  28.38       59.16 (30.78)                                        
  5 Pesek, Zoe                13 USC-LE                    NT      59.60  
                  28.41       59.60 (31.19)                                        
  6 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              1:02.10      59.78  
                  28.40       59.78 (31.38)                                        
  7 Swope, Rayna              14 RYD-LE                 59.38    1:00.00  
                  28.94     1:00.00 (31.06)                                        
  8 Edgar, Carys              13 LESD-LE                58.81    1:00.23  
                  28.70     1:00.23 (31.53)                                        
  9 Brindley, Natalie         13 HEAT-LE                59.50    1:00.24  
                  28.70     1:00.24 (31.54)                                        
 10 Brooker, Alayna           13 STRS-LE                58.98    1:00.62  
                  28.73     1:00.62 (31.89)                                        
 11 Wysong, Zoe               14 RYD-LE               1:03.45    1:00.96  
                  29.30     1:00.96 (31.66)                                        
 12 Carbone, Gianna           13 PS-LE                1:02.03    1:01.36  
                  29.48     1:01.36 (31.88)                                        
 13 Huang, Elizabeth          13 SHSH-LE                   NT    1:01.48  
                  29.11     1:01.48 (32.37)                                        
 14 McDaniel, Allison         14 RYD-LE               1:00.83    1:02.10  
                  29.85     1:02.10 (32.25)                                        
 15 Muzychak, Ella            13 RYD-LE               1:00.98    1:02.57  
                  29.97     1:02.57 (32.60)                                        
 16 Jones, Hannah             14 STRS-LE              1:06.18    1:03.58  
                  30.40     1:03.58 (33.18)                                        
 17 Sisler, Peyton            13 PS-LE                1:03.50    1:04.28  
                  30.67     1:04.28 (33.61)                                        
 18 Bochenek, Molly           14 STRS-LE              1:05.39    1:05.01  
                  30.94     1:05.01 (34.07)                                        
 19 Fernandez, Suzanna        13 RYD-LE               1:03.37    1:05.37  
                  30.64     1:05.37 (34.73)                                        
 20 Charlton, Delaney         13 USC-LE               1:04.21    1:06.24  
                  31.91     1:06.24 (34.33)                                        
 21 Hughes, Mallory           13 PS-LE                1:06.68    1:06.75  
                  32.40     1:06.75 (34.35)                                        
 22 Simonelli, Bay            13 SHSH-LE              1:09.70    1:07.04  
                  32.03     1:07.04 (35.01)                                        
 23 Kovacs, Blake             13 RYD-LE               1:09.09    1:07.07  
                  32.01     1:07.07 (35.06)                                        
 24 Felty, Kaitlynn           13 URYD-LE              1:05.62    1:07.46  
                  32.70     1:07.46 (34.76)                                        
 25 Cifranic, Emily           13 CSI-LE               1:09.51    1:08.43  
                  32.94     1:08.43 (35.49)                                        
 26 Klein, Clara              13 LESD-LE                   NT    1:08.60  
                  32.24     1:08.60 (36.36)                                        
 27 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              1:08.52    1:09.72  
                  33.47     1:09.72 (36.25)                                        
 28 Henely, Lydia             14 RYD-LE               1:08.29    1:10.78  
                  33.54     1:10.78 (37.24)                                        
 29 Hrvatin, Sydney           13 USC-LE               1:12.37    1:11.20  
                  33.80     1:11.20 (37.40)                                        
 30 Stout, Denali             13 CSI-LE               1:12.07    1:13.29  
                  35.08     1:13.29 (38.21)                                        
 31 Mavrogianis, Marisa       13 PS-LE                1:13.92    1:13.69  
                  35.43     1:13.69 (38.26)                                        
 32 Embry, Ella               13 HEAT-LE              1:11.66    1:16.07  
                  35.44     1:16.07 (40.63)                                        
 33 Lyons, Sarah              13 HEAT-LE              1:16.55    1:17.88  
                  37.28     1:17.88 (40.60)                                        
 34 Polyak, Ava               13 HEAT-LE              1:38.80    1:30.84  
                  41.97     1:30.84 (48.87)                                        
 -- Nee, Allison              13 CLES-LE                   NT         DQ  
                  30.99          DQ (36.11)                                        
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              5:48.47    5:46.09  
                  30.64     1:04.62 (33.98)     1:39.77 (35.15)     2:14.86 (35.09)
        2:50.05 (35.19)     3:26.23 (36.18)     4:01.91 (35.68)     4:37.96 (36.05)
        5:13.82 (35.86)     5:46.09 (32.27)                                        
  2 Zura, Olivia              14 PS-LE                7:30.00    7:59.54  
                  38.81     1:24.86 (46.05)     2:13.56 (48.70)     3:02.96 (49.40)
        3:53.36 (50.40)     4:43.98 (50.62)     5:34.85 (50.87)     6:25.36 (50.51)
        7:15.36 (50.00)     7:59.54 (44.18)                                        
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edgar, Carys              13 LESD-LE              5:38.84    5:38.18  
                  29.80     1:03.19 (33.39)     1:37.37 (34.18)     2:11.44 (34.07)
        2:45.91 (34.47)     3:20.41 (34.50)     3:54.92 (34.51)     4:29.96 (35.04)
        5:04.61 (34.65)     5:38.18 (33.57)                                        
  2 Schenkenberger, Marisa    13 HEAT-LE              5:50.71    5:43.62  
                  29.62     1:02.47 (32.85)     1:36.71 (34.24)     2:11.15 (34.44)
        2:46.23 (35.08)     3:22.10 (35.87)     3:57.98 (35.88)     4:33.93 (35.95)
        5:09.04 (35.11)     5:43.62 (34.58)                                        
  3 Armao, Maria              13 HEAT-LE              5:58.70    5:58.82  
                  31.18     1:05.71 (34.53)     1:41.62 (35.91)     2:18.25 (36.63)
        2:54.58 (36.33)     3:31.78 (37.20)     4:09.13 (37.35)     4:46.56 (37.43)
        5:23.62 (37.06)     5:58.82 (35.20)                                        
  4 Namiotka, Nora            14 HEAT-LE              6:27.87    6:16.27  
                  32.29     1:07.84 (35.55)     1:46.40 (38.56)     2:24.35 (37.95)
        3:02.93 (38.58)     3:41.06 (38.13)     4:20.56 (39.50)     5:00.08 (39.52)
        5:39.84 (39.76)     6:16.27 (36.43)                                        
  5 Morgan, Renee             13 HEAT-LE              6:38.16    6:17.74  
                  32.60     1:10.80 (38.20)     1:49.62 (38.82)     2:28.34 (38.72)
        3:06.78 (38.44)     3:45.05 (38.27)     4:23.20 (38.15)     5:03.25 (40.05)
        5:42.50 (39.25)     6:17.74 (35.24)                                        
  6 Klein, Clara              13 LESD-LE                   NT    6:23.95  
                  34.79     1:13.53 (38.74)     1:52.98 (39.45)     2:33.03 (40.05)
        3:12.01 (38.98)     3:51.06 (39.05)     4:29.13 (38.07)     5:08.54 (39.41)
        5:46.45 (37.91)     6:23.95 (37.50)                                        
  7 Kaufmann, Allison         13 CSI-LE               6:41.23    6:28.04  
                  32.56     1:10.72 (38.16)     1:49.85 (39.13)     2:29.84 (39.99)
        3:09.47 (39.63)     3:49.02 (39.55)     4:29.33 (40.31)     5:09.38 (40.05)
        5:49.53 (40.15)     6:28.04 (38.51)                                        
  8 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              6:41.67    6:31.92  
                  35.84     1:14.34 (38.50)     1:53.80 (39.46)     2:33.77 (39.97)
        3:14.12 (40.35)     3:54.45 (40.33)     4:34.45 (40.00)     5:14.28 (39.83)
        5:54.36 (40.08)     6:31.92 (37.56)                                        
  9 Kirtz, Sarah              14 HEAT-LE              7:16.84    6:40.59  
                  36.28     1:17.51 (41.23)     1:59.39 (41.88)     2:41.22 (41.83)
        3:21.78 (40.56)     4:01.88 (40.10)     4:41.45 (39.57)     5:21.84 (40.39)
        6:02.65 (40.81)     6:40.59 (37.94)                                        
 10 Klein, Sylvia             17 LESD-LE                   NT    6:41.62  
                  34.73     1:13.94 (39.21)     1:53.83 (39.89)     2:33.90 (40.07)
        3:14.09 (40.19)     3:55.39 (41.30)     4:37.29 (41.90)     5:19.29 (42.00)
        6:01.77 (42.48)     6:41.62 (39.85)                                        
 11 Henely, Lydia             14 RYD-LE               6:25.59    6:53.79  
                  35.55     1:15.71 (40.16)     1:57.73 (42.02)     2:40.25 (42.52)
        3:22.74 (42.49)     4:05.38 (42.64)     4:47.97 (42.59)     5:30.61 (42.64)
        6:12.75 (42.14)     6:53.79 (41.04)                                        
 12 Babic, Julia              13 SHSH-LE              8:09.54    7:27.70  
                  36.93     1:21.52 (44.59)   2:56.69 (1:35.17)                    
            3:39.97 ( )     4:25.91 (45.94)     5:12.29 (46.38)   6:46.21 (1:33.92)
        7:27.70 (41.49)                                                            
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma                13 RYD-LE                 59.35    1:01.37  
                  29.92     1:01.37 (31.45)                                        
  2 Mackay, Mallory           14 CLES-LE              1:01.98    1:06.86  
                  32.43     1:06.86 (34.43)                                        
  3 Caniglia, Carrie          14 HEAT-LE              1:05.30    1:07.53  
                  32.58     1:07.53 (34.95)                                        
  4 Brindley, Natalie         13 HEAT-LE              1:06.68    1:08.01  
                  33.10     1:08.01 (34.91)                                        
  5 McDaniel, Allison         14 RYD-LE               1:05.82    1:08.56  
                  33.42     1:08.56 (35.14)                                        
  6 Edgar, Carys              13 LESD-LE              1:05.59    1:08.82  
                  33.37     1:08.82 (35.45)                                        
  7 Jones, Hannah             14 STRS-LE              1:13.63    1:09.03  
                  33.85     1:09.03 (35.18)                                        
  8 Dorobek, Sierra           13 RYD-LE               1:07.42    1:09.12  
                  33.41     1:09.12 (35.71)                                        
  9 Namiotka, Nora            14 HEAT-LE              1:11.35    1:10.29  
                  35.03     1:10.29 (35.26)                                        
 10 Speelman, Ava             13 STRS-LE              1:11.28    1:10.33  
                  33.90     1:10.33 (36.43)                                        
 11 Fernandez, Suzanna        13 RYD-LE               1:10.81    1:12.06  
                  34.63     1:12.06 (37.43)                                        
 12 Pophal, Sarah             13 LESD-LE              1:32.46    1:12.31  
                  35.76     1:12.31 (36.55)                                        
 13 Morgan, Renee             13 HEAT-LE              1:11.21    1:13.31  
                  34.80     1:13.31 (38.51)                                        
 14 Armao, Maria              13 HEAT-LE              1:11.94    1:13.58  
                  36.24     1:13.58 (37.34)                                        
 15 Charlton, Delaney         13 USC-LE               1:13.09    1:13.82  
                  37.14     1:13.82 (36.68)                                        
 16 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              1:13.24    1:14.04  
                  37.03     1:14.04 (37.01)                                        
 17 Pesek, Zoe                13 USC-LE                    NT    1:15.29  
                  36.26     1:15.29 (39.03)                                        
 18 Thompson, Melanie         13 HEAT-LE              1:18.12    1:15.45  
                  36.40     1:15.45 (39.05)                                        
 19 Kovacs, Blake             13 RYD-LE               1:17.46    1:17.35  
                  37.94     1:17.35 (39.41)                                        
 20 Nash, Rachel              13 CLES-LE              1:19.52    1:19.64  
                  38.27     1:19.64 (41.37)                                        
 21 Morbeto, Karli            13 USC-LE               1:22.76    1:24.70  
                  40.81     1:24.70 (43.89)                                        
 22 Morbeto, Sarah            13 USC-LE               1:28.66    1:25.10  
                  39.57     1:25.10 (45.53)                                        
 23 Dzina, Brianna            13 CSI-LE               1:21.43    1:26.01  
                  41.76     1:26.01 (44.25)                                        
 24 Helbig, Claire            13 HEAT-LE              1:31.49    1:26.71  
 25 Stout, Denali             13 CSI-LE               1:25.88    1:30.44  
                  44.24     1:30.44 (46.20)                                        
 26 Polyak, Ava               13 HEAT-LE              1:49.67    1:56.03  
 27 Carrigan, Jos             13 USC-LE               2:02.40    1:58.24  
                  57.26   1:58.24 (1:00.98)                                        
 -- Felty, Kaitlynn           13 URYD-LE              1:15.30         DQ  
                  37.10          DQ (38.41)                                        
 -- Le Rouge, Maddy           14 HEAT-LE              2:15.95         DQ  
 -- Sisler, Peyton            13 PS-LE                1:13.15         DQ  
                  36.17          DQ (46.66)                                        
 -- Swope, Rayna              14 RYD-LE               1:08.83         DQ  
                  33.44          DQ (35.10)                                        
 -- Hickin, Cc                14 CSI-LE               1:26.94         DQ  
                  43.40          DQ (44.16)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doorley, Ashlyn           14 LESD-LE              2:08.98    2:11.70  
                  30.26     1:03.70 (33.44)     1:38.01 (34.31)     2:11.70 (33.69)
  2 Mackay, Mallory           14 CLES-LE              2:22.94    2:23.54  
                  31.84     1:07.59 (35.75)     1:45.19 (37.60)     2:23.54 (38.35)
  3 Schenkenberger, Marisa    13 HEAT-LE              2:23.73    2:25.80  
                  35.32     1:12.45 (37.13)     1:49.61 (37.16)     2:25.80 (36.19)
  4 Strong, Maria             14 STRS-LE              2:25.81    2:30.02  
                  34.95     1:12.66 (37.71)     1:51.61 (38.95)     2:30.02 (38.41)
  5 Fernandez, Suzanna        13 RYD-LE               2:28.66    2:30.19  
                  35.74     1:14.49 (38.75)     1:53.47 (38.98)     2:30.19 (36.72)
  6 Dye, Anna                 14 HEAT-LE              2:40.00    2:30.92  
                  35.58     1:14.38 (38.80)     1:54.27 (39.89)     2:30.92 (36.65)
  7 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              2:36.12    2:32.25  
                  36.52     1:14.57 (38.05)     1:53.65 (39.08)     2:32.25 (38.60)
  8 McDaniel, Allison         14 RYD-LE               2:20.98    2:32.33  
                  35.87     1:14.68 (38.81)   2:32.33 (1:17.65)                    
  9 Shaker, Ava               13 STRS-LE              2:40.99    2:34.40  
                  36.36     1:16.51 (40.15)     1:56.55 (40.04)     2:34.40 (37.85)
 10 Bochenek, Molly           14 STRS-LE              2:36.42    2:34.61  
                  36.48     1:16.68 (40.20)     1:57.43 (40.75)     2:34.61 (37.18)
 11 Brooker, Alayna           13 STRS-LE              2:55.65    2:38.05  
                  38.48     1:19.38 (40.90)     1:59.77 (40.39)     2:38.05 (38.28)
 12 Klein, Clara              13 LESD-LE                   NT    2:39.77  
                  38.25     1:19.07 (40.82)     2:00.18 (41.11)     2:39.77 (39.59)
 13 Nash, Rachel              13 CLES-LE              2:53.65    2:50.44  
                  39.26     1:22.53 (43.27)     2:07.24 (44.71)     2:50.44 (43.20)
 14 Embry, Ella               13 HEAT-LE              3:14.44    3:02.12  
                  42.01     1:27.45 (45.44)     2:14.63 (47.18)     3:02.12 (47.49)
 15 Vasavada, Alisha          13 LESD-LE              3:20.49    3:11.35  
                  43.89     1:32.16 (48.27)     2:22.53 (50.37)     3:11.35 (48.82)
 -- Morbeto, Sarah            13 USC-LE               3:15.00         DQ  
                  40.81     1:28.10 (47.29)     2:21.52 (53.42)          DQ (46.63)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Grace             13 RYD-LE               1:15.20    1:12.12  
                  33.91     1:12.12 (38.21)                                        
  2 Dorobek, Sierra           13 RYD-LE               1:13.49    1:12.23  
                  33.60     1:12.23 (38.63)                                        
  3 Huang, Elizabeth          13 SHSH-LE                   NT    1:16.78  
                  36.03     1:16.78 (40.75)                                        
  4 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              1:21.45    1:18.08  
                  36.95     1:18.08 (41.13)                                        
  5 Armao, Maria              13 HEAT-LE              1:18.19    1:18.23  
                  36.26     1:18.23 (41.97)                                        
  6 Muzychak, Ella            13 RYD-LE               1:19.52    1:18.88  
                  37.93     1:18.88 (40.95)                                        
  7 Kirkpatrick, Mac          13 CLES-LE              1:20.55    1:21.13  
                  38.65     1:21.13 (42.48)                                        
  8 Dezelic, Mia              13 HEAT-LE              1:20.00    1:21.30  
                  38.33     1:21.30 (42.97)                                        
  9 Felty, Kaitlynn           13 URYD-LE              1:23.11    1:21.60  
                  39.76     1:21.60 (41.84)                                        
 10 Pesek, Zoe                13 USC-LE                    NT    1:22.34  
                  38.33     1:22.34 (44.01)                                        
 11 Namiotka, Nora            14 HEAT-LE              1:32.03    1:23.94  
                  41.02     1:23.94 (42.92)                                        
 12 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE              1:27.28    1:24.27  
                  39.80     1:24.27 (44.47)                                        
 13 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              1:24.03    1:24.28  
                  40.46     1:24.28 (43.82)                                        
 14 Clark, Emily              14 HEAT-LE              1:27.30    1:25.86  
                  39.96     1:25.86 (45.90)                                        
 15 Morbeto, Karli            13 USC-LE               1:25.70    1:27.14  
                  40.59     1:27.14 (46.55)                                        
 16 Babic, Julia              13 SHSH-LE              1:31.66    1:31.39  
                  43.52     1:31.39 (47.87)                                        
 17 Hughes, Mallory           13 PS-LE                1:27.83    1:31.88  
                  43.94     1:31.88 (47.94)                                        
 18 Cifranic, Emily           13 CSI-LE               1:34.02    1:32.39  
                  25.04   1:32.39 (1:07.35)                                        
 19 Kirtz, Sarah              14 HEAT-LE              1:34.41    1:32.51  
                  45.86     1:32.51 (46.65)                                        
 20 Mavrogianis, Marisa       13 PS-LE                1:40.22    1:35.03  
                  44.72     1:35.03 (50.31)                                        
 21 Hrvatin, Sydney           13 USC-LE               1:32.97    1:35.24  
                  45.24     1:35.24 (50.00)                                        
 22 Hunt, Sofia               13 HEAT-LE              1:42.02    1:35.25  
 23 Vasavada, Alisha          13 LESD-LE              1:42.31    1:37.70  
                  45.90     1:37.70 (51.80)                                        
 24 Helbig, Claire            13 HEAT-LE              1:48.68    1:38.16  
                  47.14     1:38.16 (51.02)                                        
 25 Le Rouge, Maddy           14 HEAT-LE              2:00.00    1:51.08  
 26 Polyak, Ava               13 HEAT-LE              2:00.00    2:05.92  
                  57.66   2:05.92 (1:08.26)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Grace             13 RYD-LE               3:10.24    2:46.31  
                  36.26     1:19.05 (42.79)     2:02.98 (43.93)     2:46.31 (43.33)
  2 Mackay, Mallory           14 CLES-LE              2:46.91    2:46.81  
                  36.78     1:18.38 (41.60)     2:02.23 (43.85)     2:46.81 (44.58)
  3 Huang, Elizabeth          13 SHSH-LE                   NT    2:48.27  
                  36.46     1:18.64 (42.18)     2:03.85 (45.21)     2:48.27 (44.42)
  4 Strong, Maria             14 STRS-LE              2:51.94    2:53.43  
                  38.79     1:23.23 (44.44)     2:08.92 (45.69)     2:53.43 (44.51)
  5 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              3:05.61    2:56.04  
                  41.18     1:27.23 (46.05)     2:12.92 (45.69)     2:56.04 (43.12)
  6 Henely, Lydia             14 RYD-LE               3:17.51    2:57.54  
                  40.16     1:26.26 (46.10)     2:13.19 (46.93)     2:57.54 (44.35)
  7 Kirkpatrick, Mac          13 CLES-LE              2:57.09    2:59.35  
                  39.90     1:25.45 (45.55)     2:12.07 (46.62)     2:59.35 (47.28)
  8 Clark, Emily              14 HEAT-LE              3:03.38    3:00.20  
                  41.45     1:27.57 (46.12)     2:13.83 (46.26)     3:00.20 (46.37)
  9 Kaufmann, Allison         13 CSI-LE               3:09.54    3:00.60  
                  41.13     1:27.72 (46.59)     2:14.67 (46.95)     3:00.60 (45.93)
 10 Shaker, Ava               13 STRS-LE              3:35.99    3:05.17  
                  42.86     1:32.33 (49.47)     2:21.04 (48.71)     3:05.17 (44.13)
 11 Morgan, Renee             13 HEAT-LE              3:33.37    3:05.69  
                  42.28     1:27.94 (45.66)     2:17.57 (49.63)     3:05.69 (48.12)
 12 Dye, Anna                 14 HEAT-LE              3:10.00    3:10.45  
                  40.63     1:29.75 (49.12)     2:21.49 (51.74)     3:10.45 (48.96)
 13 Bochenek, Molly           14 STRS-LE              3:35.06    3:13.32  
                  43.02     1:32.49 (49.47)     2:23.50 (51.01)     3:13.32 (49.82)
 14 Hunt, Sofia               13 HEAT-LE              3:20.00    3:23.66  
                  44.86     1:37.52 (52.66)   3:23.66 (1:46.14)                    
 15 Kirtz, Sarah              14 HEAT-LE              3:23.53    3:27.95  
                  46.68     1:40.08 (53.40)     2:34.41 (54.33)     3:27.95 (53.54)
 16 Lyons, Sarah              13 HEAT-LE              3:30.00    3:40.96  
                  48.69     1:46.21 (57.52)     2:44.70 (58.49)     3:40.96 (56.26)
 17 Nash, Rachel              13 CLES-LE              3:51.09    3:44.80  
                  51.89     1:49.44 (57.55)     2:47.94 (58.50)     3:44.80 (56.86)
 -- Zura, Olivia              14 PS-LE                4:00.00         DQ  
                  49.49     1:48.40 (58.91)   2:48.84 (1:00.44)          DQ (57.63)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musbach, Marie            14 LESD-LE              1:02.19    1:03.49  
                  30.84     1:03.49 (32.65)                                        
  2 Caniglia, Carrie          14 HEAT-LE              1:04.15    1:04.01  
                  29.41     1:04.01 (34.60)                                        
  3 Swope, Rayna              14 RYD-LE               1:05.65    1:04.26  
                  29.39     1:04.26 (34.87)                                        
  4 Khan, Asma                13 RYD-LE               1:01.45    1:04.46  
                  30.16     1:04.46 (34.30)                                        
  5 Schenkenberger, Marisa    13 HEAT-LE              1:04.99    1:06.74  
                  30.50     1:06.74 (36.24)                                        
  6 Carbone, Gianna           13 PS-LE                1:11.26    1:08.01  
                  31.40     1:08.01 (36.61)                                        
  7 Dezelic, Mia              13 HEAT-LE              1:10.00    1:08.46  
                  30.67     1:08.46 (37.79)                                        
  8 Jones, Hannah             14 STRS-LE              1:23.63    1:09.53  
                  31.88     1:09.53 (37.65)                                        
  9 Wysong, Zoe               14 RYD-LE               1:13.75    1:11.12  
                  33.20     1:11.12 (37.92)                                        
 10 Brindley, Natalie         13 HEAT-LE              1:18.40    1:12.32  
                  33.54     1:12.32 (38.78)                                        
 11 Pophal, Sarah             13 LESD-LE              1:56.21    1:12.65  
                  33.94     1:12.65 (38.71)                                        
 12 Morgan, Renee             13 HEAT-LE              1:21.45    1:12.94  
                  32.25     1:12.94 (40.69)                                        
 13 Felty, Kaitlynn           13 URYD-LE              1:30.84    1:13.74  
                  33.77     1:13.74 (39.97)                                        
 14 Hughes, Mallory           13 PS-LE                1:14.77    1:14.97  
                  33.68     1:14.97 (41.29)                                        
 15 Klein, Sylvia             17 LESD-LE                   NT    1:18.50  
                  36.70     1:18.50 (41.80)                                        
 16 Hrvatin, Sydney           13 USC-LE               1:20.65    1:20.92  
                  36.69     1:20.92 (44.23)                                        
 17 Cifranic, Emily           13 CSI-LE               1:23.02    1:24.14  
                  38.02     1:24.14 (46.12)                                        
 18 Stout, Denali             13 CSI-LE               1:27.68    1:35.20  
                  41.15     1:35.20 (54.05)                                        
 19 Dzina, Brianna            13 CSI-LE               2:08.20    1:35.31  
                  40.22     1:35.31 (55.09)                                        
 20 Lyons, Sarah              13 HEAT-LE              1:43.85    1:37.22  
                  43.40     1:37.22 (53.82)                                        
 -- Speelman, Ava             13 STRS-LE              1:07.03         DQ  
                  30.94          DQ (36.13)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musbach, Marie            14 LESD-LE              2:17.27    2:22.59  
                  32.36     1:08.39 (36.03)     1:45.89 (37.50)     2:22.59 (36.70)
  2 Brooker, Alayna           13 STRS-LE              3:01.83    2:38.52  
                  35.50     1:17.20 (41.70)     1:57.29 (40.09)     2:38.52 (41.23)
  3 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE              3:00.54    2:42.16  
                  34.82     1:18.07 (43.25)     2:02.35 (44.28)     2:42.16 (39.81)
  4 Dezelic, Mia              13 HEAT-LE              2:30.00    2:47.98  
                  34.16     1:15.87 (41.71)     2:01.31 (45.44)     2:47.98 (46.67)
  5 Shaker, Ava               13 STRS-LE              3:25.99    3:00.91  
                  38.27     1:26.27 (48.00)     2:14.83 (48.56)     3:00.91 (46.08)
  6 Collis, Kacey             13 CSI-LE               3:23.99    3:01.02  
                  38.76     1:27.06 (48.30)     2:16.11 (49.05)     3:01.02 (44.91)
  7 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              2:57.40    3:05.81  
                  38.82     1:26.81 (47.99)   3:05.81 (1:39.00)                    
  8 Dye, Anna                 14 HEAT-LE              3:00.00    3:07.16  
                  37.47     1:24.11 (46.64)     2:15.76 (51.65)     3:07.16 (51.40)
  9 Zura, Olivia              14 PS-LE                3:15.00    3:29.35  
                  43.19     1:37.53 (54.34)     2:36.00 (58.47)     3:29.35 (53.35)
 10 Embry, Ella               13 HEAT-LE              3:10.61    3:31.08  
                  39.99     1:28.90 (48.91)   3:31.08 (2:02.18)                    
 11 Lyons, Sarah              13 HEAT-LE              3:30.00    3:52.18  
                  43.57   1:44.44 (1:00.87)   2:49.14 (1:04.70)   3:52.18 (1:03.04)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musbach, Marie            14 LESD-LE              2:20.35    2:20.55  
                  30.92     1:06.16 (35.24)     1:49.26 (43.10)     2:20.55 (31.29)
  2 Khan, Asma                13 RYD-LE               2:17.31    2:20.58  
                  30.23     1:06.23 (36.00)     1:49.91 (43.68)     2:20.58 (30.67)
  3 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              2:32.42    2:24.84  
                  31.32     1:07.46 (36.14)     1:51.24 (43.78)     2:24.84 (33.60)
  4 Brooker, Alayna           13 STRS-LE              2:34.06    2:27.26  
                  32.16     1:11.55 (39.39)     1:52.22 (40.67)     2:27.26 (35.04)
  5 Edgar, Carys              13 LESD-LE              2:23.82    2:27.80  
                  32.17     1:10.01 (37.84)     1:56.13 (46.12)     2:27.80 (31.67)
  6 Brindley, Natalie         13 HEAT-LE              2:25.49    2:28.92  
                  32.88     1:09.50 (36.62)     1:54.12 (44.62)     2:28.92 (34.80)
  7 Strong, Maria             14 STRS-LE              2:34.70    2:30.33  
                  32.62     1:11.31 (38.69)     1:56.42 (45.11)     2:30.33 (33.91)
  8 Walton, Lori              13 HEAT-LE              2:27.90    2:32.58  
                  31.86     1:10.80 (38.94)     1:58.09 (47.29)     2:32.58 (34.49)
  9 Muzychak, Ella            13 RYD-LE               2:31.70    2:33.28  
                  35.65     1:14.38 (38.73)     2:00.20 (45.82)     2:33.28 (33.08)
 10 McDaniel, Allison         14 RYD-LE               2:26.66    2:33.59  
                  34.98     1:12.50 (37.52)     1:58.34 (45.84)     2:33.59 (35.25)
 11 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              2:30.73    2:36.34  
                  36.64     1:13.65 (37.01)     2:01.87 (48.22)     2:36.34 (34.47)
 12 Huang, Elizabeth          13 SHSH-LE                   NT    2:38.19  
                  33.02     1:15.75 (42.73)     1:59.60 (43.85)     2:38.19 (38.59)
 13 Kirkpatrick, Mac          13 CLES-LE              2:41.72    2:38.53  
                  33.80     1:15.65 (41.85)     2:00.97 (45.32)     2:38.53 (37.56)
 14 Kovacs, Blake             13 RYD-LE               2:51.94    2:40.27  
                  35.74     1:15.92 (40.18)     2:05.92 (50.00)     2:40.27 (34.35)
 15 Thompson, Melanie         13 HEAT-LE              3:06.22    2:45.64  
                  37.80     1:18.21 (40.41)     2:08.13 (49.92)     2:45.64 (37.51)
 16 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              2:55.90    2:46.21  
                  39.49     1:21.93 (42.44)     2:07.88 (45.95)     2:46.21 (38.33)
 17 Simonelli, Bay            13 SHSH-LE              2:52.54    2:51.58  
                  38.61     1:22.15 (43.54)     2:13.73 (51.58)     2:51.58 (37.85)
 18 Hrvatin, Sydney           13 USC-LE               2:55.60    2:53.51  
                  36.86     1:20.97 (44.11)     2:12.79 (51.82)     2:53.51 (40.72)
 19 Hunt, Sofia               13 HEAT-LE              3:02.87    2:53.70  
                  36.99     1:19.92 (42.93)     2:12.09 (52.17)     2:53.70 (41.61)
 20 Helbig, Claire            13 HEAT-LE              3:02.50    3:00.89  
                  38.08     1:23.69 (45.61)     2:20.61 (56.92)     3:00.89 (40.28)
 21 Hickin, Cc                14 CSI-LE               3:09.97    3:08.24  
                  40.37     1:26.77 (46.40)   2:30.19 (1:03.42)     3:08.24 (38.05)
 22 Vasavada, Alisha          13 LESD-LE              3:21.11    3:14.24  
                  45.29     1:36.00 (50.71)     2:29.98 (53.98)     3:14.24 (44.26)
 23 Carrigan, Jos             13 USC-LE               4:15.00    3:14.67  
                  48.64   1:56.02 (1:07.38)   3:14.67 (1:18.65)                    
 24 Polyak, Ava               13 HEAT-LE              3:30.00    3:48.26  
                  52.53   1:53.15 (1:00.62)   2:55.42 (1:02.27)     3:48.26 (52.84)
 -- Le Rouge, Maddy           14 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
 -- Armao, Maria              13 HEAT-LE              2:32.37         DQ  
                  33.07     1:12.56 (39.49)     1:56.37 (43.81)          DQ (34.79)
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musbach, Marie            14 LESD-LE              4:50.68    4:57.91  
                  30.74     1:07.05 (36.31)     1:44.75 (37.70)     2:22.55 (37.80)
        3:07.44 (44.89)     3:51.52 (44.08)     4:24.64 (33.12)     4:57.91 (33.27)
  2 Caniglia, Carrie          14 HEAT-LE              4:52.47    4:59.30  
                  30.90     1:09.60 (38.70)     1:48.33 (38.73)     2:27.69 (39.36)
        3:09.10 (41.41)     3:52.11 (43.01)     4:26.45 (34.34)     4:59.30 (32.85)
  3 Khan, Asma                13 RYD-LE               4:52.72    5:00.75  
                  31.82     1:08.66 (36.84)     1:47.11 (38.45)     2:24.65 (37.54)
        3:08.67 (44.02)     3:52.43 (43.76)     4:27.30 (34.87)     5:00.75 (33.45)
  4 Speelman, Ava             13 STRS-LE              5:15.72    5:00.91  
                  32.30     1:09.48 (37.18)     1:50.98 (41.50)     2:30.05 (39.07)
        3:10.21 (40.16)     3:52.04 (41.83)     4:27.77 (35.73)     5:00.91 (33.14)
  5 Pophal, Sarah             13 LESD-LE              5:45.49    5:04.01  
                  34.54     1:14.44 (39.90)     1:52.91 (38.47)     2:30.65 (37.74)
        3:12.88 (42.23)     3:55.36 (42.48)     4:30.74 (35.38)     5:04.01 (33.27)
  6 Dezelic, Mia              13 HEAT-LE              5:30.00    5:10.74  
                  32.08     1:11.89 (39.81)     1:49.30 (37.41)     2:26.61 (37.31)
        3:14.83 (48.22)     4:02.11 (47.28)     4:36.82 (34.71)     5:10.74 (33.92)
  7 Clark, Emily              14 HEAT-LE              5:21.66    5:25.50  
                  34.30     1:15.54 (41.24)     1:56.90 (41.36)     2:38.26 (41.36)
        3:25.58 (47.32)     4:12.72 (47.14)     4:49.49 (36.77)     5:25.50 (36.01)
  8 Collis, Kacey             13 CSI-LE               6:12.99    5:35.15  
                  38.21     1:23.73 (45.52)     2:06.68 (42.95)     2:48.33 (41.65)
        3:35.35 (47.02)     4:21.58 (46.23)     5:00.14 (38.56)     5:35.15 (35.01)
  9 Thompson, Melanie         13 HEAT-LE              6:30.00    6:06.59  
                  39.52     1:29.74 (50.22)     2:15.11 (45.37)     3:00.46 (45.35)
        3:53.62 (53.16)     4:47.78 (54.16)     5:27.52 (39.74)     6:06.59 (39.07)
 10 Hunt, Sofia               13 HEAT-LE              6:30.00    6:22.93  
                  40.23     1:30.88 (50.65)     2:19.88 (49.00)     3:08.73 (48.85)
        4:02.05 (53.32)     4:56.29 (54.24)     5:40.40 (44.11)     6:22.93 (42.53)
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghioda, Jayden             6 RYD-LE                 43.79      41.91  
  2 Florian, Marcus            6 RYD-LE                 44.20      48.48  
  3 Gullett, Colin             6 HEAT-LE              1:02.10      54.58  
  4 Conway, Aiden              6 USC-LE                 55.06    1:03.97  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghioda, Jayden             6 RYD-LE                 52.24      47.84  
  2 Florian, Marcus            6 RYD-LE                 49.21      49.95  
  3 Conway, Aiden              6 USC-LE               1:05.00      58.41  
  4 Gullett, Colin             6 HEAT-LE              1:08.14    1:04.78  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullett, Colin             6 HEAT-LE              1:20.00    1:16.86  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florian, Marcus            6 RYD-LE                 59.95    1:03.64  
 
Boys 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ghioda, Jayden             6 RYD-LE               1:55.24         DQ  
                  48.28        DQ (1:09.10)                                        
 
Boys 6 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Florian, Marcus            6 RYD-LE               4:45.24         DQ  
                                  53.76 ( )          DQ (59.73)                    
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suponcic, Elliot           7 USC-LE                 47.72      43.06  
  2 Weber, Ben                 7 CSI-LE                 48.51      44.86  
  3 Falke, Charlie             7 HEAT-LE                51.58      44.93  
  4 Cho, Isaac                 7 HEAT-LE                51.94      51.46  
  5 Kowalske, Marek            7 HEAT-LE              1:10.00    1:11.50  
 
Boys 7 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmer, Jonathan           7 RYD-LE               5:04.24    4:43.76  
                1:00.17   2:12.35 (1:12.18)   4:43.76 (2:31.41)                    
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Ben                 7 CSI-LE                 49.03      47.18  
  2 Falke, Charlie             7 HEAT-LE                57.37      52.40  
  3 Cho, Isaac                 7 HEAT-LE              1:01.02      53.14  
  4 Kowalske, Marek            7 HEAT-LE              1:10.00    1:03.06  
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suponcic, Elliot           7 USC-LE                 57.94      53.62  
  2 Zimmer, Jonathan           7 RYD-LE               1:05.72    1:04.13  
  3 Cho, Isaac                 7 HEAT-LE              1:20.00    1:22.56  
 -- Falke, Charlie             7 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 -- Kowalske, Marek            7 HEAT-LE              1:10.00         DQ  
 
Boys 7 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Zimmer, Jonathan           7 RYD-LE               2:49.64         DQ  
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weber, Ben                 7 CSI-LE                 59.99         DQ  
 -- Falke, Charlie             7 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weber, Ben                 7 CSI-LE               2:10.99         DQ  
                  57.01        DQ (1:04.59)                                        
 -- Cho, Isaac                 7 HEAT-LE              2:30.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barran, Nathan             8 RYD-LE                 36.19      37.61  
  2 Perse, Charlie             8 PS-LE                  38.69      39.02  
  3 Drost, Caleb               8 VFYT-LE                38.02      40.27  
  4 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                42.24      44.52  
  5 Mace, Sammy                8 CSI-LE                 44.79      44.68  
  6 Astey, Luke                8 CSI-LE                 47.51      46.25  
  7 Kowalske, Chet             8 HEAT-LE              1:00.00      47.07  
  8 Karas, Stefo               8 HEAT-LE                52.84      54.53  
  9 Omega, Tyler               8 HEAT-LE                57.21    1:02.24  
 10 Buzzacco, Connor           8 PS-LE                1:18.99    1:08.54  
 11 Rivkin, Michael            8 HEAT-LE              1:00.00    1:13.84  
 
Boys 8 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pianca, Giovanni           8 CLES-LE              3:32.70    3:22.88  
                  44.73     1:35.32 (50.59)     2:29.70 (54.38)     3:22.88 (53.18)
  2 Karas, Stefo               8 HEAT-LE              4:00.00    4:11.92  
                  58.01                             3:11.59 ( )   4:11.92 (1:00.33)
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malke, Aiden               8 RYD-LE                 40.35      41.11  
  2 Perse, Charlie             8 PS-LE                  46.59      45.25  
  3 Drost, Caleb               8 VFYT-LE                48.93      48.00  
  4 Barran, Nathan             8 RYD-LE                 49.16      48.08  
  5 Kowalske, Chet             8 HEAT-LE              1:00.00      48.92  
  6 Mace, Sammy                8 CSI-LE                 50.15      49.26  
  7 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                52.66      50.03  
  8 Pianca, Giovanni           8 CLES-LE              1:00.98      55.62  
  9 Karas, Stefo               8 HEAT-LE              1:01.76      57.09  
 10 Astey, Luke                8 CSI-LE               1:10.99      59.29  
 11 Omega, Tyler               8 HEAT-LE              1:09.04    1:09.21  
 -- Rivkin, Michael            8 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pianca, Giovanni           8 CLES-LE              1:02.11      58.67  
  2 Astey, Luke                8 CSI-LE               1:20.99    1:03.32  
  3 Mace, Sammy                8 CSI-LE               1:08.52    1:04.94  
  4 Buzzacco, Connor           8 PS-LE                1:15.72    1:11.29  
  5 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                54.77    1:16.97  
 -- Kowalske, Chet             8 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 -- Omega, Tyler               8 HEAT-LE              1:26.59         DQ  
 -- Rivkin, Michael            8 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malke, Aiden               8 RYD-LE               1:43.28    1:44.18  
                  48.75     1:44.18 (55.43)                                        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malke, Aiden               8 RYD-LE                 37.44      39.98  
  2 Drost, Caleb               8 VFYT-LE                49.32      52.75  
  3 Kowalske, Chet             8 HEAT-LE              1:00.00    1:01.42  
  4 Mace, Sammy                8 CSI-LE               1:07.99    1:03.90  
 -- Barran, Nathan             8 RYD-LE                 51.23         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malke, Aiden               8 RYD-LE               1:26.99    1:28.59  
                  40.86     1:28.59 (47.73)                                        
  2 Drost, Caleb               8 VFYT-LE              1:39.10    1:48.45  
                  52.98     1:48.45 (55.47)                                        
  3 Pianca, Giovanni           8 CLES-LE              2:01.01    1:50.75  
                  55.19     1:50.75 (55.56)                                        
  4 Barran, Nathan             8 RYD-LE               1:36.24    1:56.09  
  5 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE              2:23.81    2:09.99  
                1:01.42   2:09.99 (1:08.57)                                        
  6 Omega, Tyler               8 HEAT-LE              2:00.00    2:27.09  
 -- Karas, Stefo               8 HEAT-LE              2:30.00         DQ  
                1:14.10        DQ (1:06.75)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Bryce              9 CSI-LE                 37.10      34.28  
  2 Destino, Dom               9 HEAT-LE                36.10      34.99  
  3 Herrmann, Daniel           9 PS-LE                  34.77      35.89  
  4 Pishchik, Erik             9 LESD-LE                38.67      36.11  
  5 Ackerman, Ben              9 HEAT-LE                38.35      37.47  
  6 Conway, Patrick            9 USC-LE                 36.06      37.69  
  7 Greer, Braden              9 CLES-LE                40.22      41.37  
  8 Sell, Grant                9 PS-LE                  38.23      41.41  
  9 Luczywo, Dylan             9 HEAT-LE                43.43      42.58  
 10 Clemens, Colin             9 HEAT-LE                59.06      45.11  
 11 Matyja, Matthew            9 HEAT-LE                45.84      45.67  
 12 Choi, Luke                 9 HEAT-LE              1:00.00      46.00  
 13 Braun, Micah               9 CLES-LE                47.21      46.42  
 14 Lyons, Joey                9 HEAT-LE                45.06      46.68  
 15 Verhas, Alex               9 HEAT-LE                55.49      49.49  
 16 Tran, Duy                  9 HEAT-LE              1:00.30      50.36  
 17 Bennett, Brendan           9 HEAT-LE              1:00.00      51.56  
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett             9 LESD-LE              2:28.94    2:28.44  
                  35.78     1:14.35 (38.57)     1:55.06 (40.71)     2:28.44 (33.38)
  2 Lyons, Joey                9 HEAT-LE              4:00.00    3:38.55  
                  47.72     1:44.68 (56.96)   2:45.83 (1:01.15)     3:38.55 (52.72)
  3 Braun, Micah               9 CLES-LE              3:46.76    3:38.72  
                                                    2:42.95 ( )     3:38.72 (55.77)
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jaime                9 RYD-LE                 37.98      38.61  
  2 Lennon, Bryce              9 CSI-LE                 40.95      38.75  
  3 Pishchik, Erik             9 LESD-LE                40.73      40.11  
  4 Cho, Ian                   9 HEAT-LE                43.98      40.92  
  5 Herrmann, Daniel           9 PS-LE                  38.00      42.01  
  6 Conway, Patrick            9 USC-LE                 43.66      42.36  
  7 Ackerman, Ben              9 HEAT-LE                46.96      44.12  
  8 Luczywo, Dylan             9 HEAT-LE                52.11      46.93  
  9 Greer, Braden              9 CLES-LE                46.22      49.70  
 10 Lyons, Joey                9 HEAT-LE                53.76      51.39  
 11 Choi, Luke                 9 HEAT-LE              1:00.00      51.55  
 12 Clemens, Colin             9 HEAT-LE              1:12.69      55.73  
 13 Tran, Duy                  9 HEAT-LE              1:00.00      56.89  
 14 Verhas, Alex               9 HEAT-LE              1:03.90    1:06.97  
 -- Bennett, Brendan           9 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett             9 LESD-LE                46.48      44.42  
  2 Pishchik, Erik             9 LESD-LE                49.12      47.58  
  3 Greer, Braden              9 CLES-LE                55.14      56.40  
  4 Matyja, Matthew            9 HEAT-LE                51.84      57.06  
  5 Tran, Duy                  9 HEAT-LE              1:05.44      58.77  
  6 Verhas, Alex               9 HEAT-LE              1:00.00    1:02.37  
  7 Choi, Luke                 9 HEAT-LE              1:00.00    1:13.14  
  8 Bennett, Brendan           9 HEAT-LE              1:00.00    1:21.79  
 -- Braun, Micah               9 CLES-LE              1:20.48         DQ  
 -- Conway, Patrick            9 USC-LE                 49.70         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett             9 LESD-LE              1:39.35    1:35.15  
                  46.78     1:35.15 (48.37)                                        
  1 Lennon, Bryce              9 CSI-LE               1:40.90    1:35.15  
                  45.85     1:35.15 (49.30)                                        
  3 Cho, Ian                   9 HEAT-LE              2:00.00    1:39.29  
                  46.58     1:39.29 (52.71)                                        
  4 Destino, Dom               9 HEAT-LE              2:11.29    1:47.75  
                  50.43     1:47.75 (57.32)                                        
  5 Sell, Grant                9 PS-LE                  55.00    2:06.31  
                  59.37   2:06.31 (1:06.94)                                        
  6 Clemens, Colin             9 HEAT-LE              2:30.00    2:09.80  
                1:01.92   2:09.80 (1:07.88)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jaime                9 RYD-LE                 36.03      37.91  
  2 Cho, Ian                   9 HEAT-LE                48.21      43.10  
  3 Herrmann, Daniel           9 PS-LE                  39.00      43.29  
  4 Matyja, Matthew            9 HEAT-LE              1:00.00      57.19  
  5 Choi, Luke                 9 HEAT-LE              1:00.00    1:01.03  
  6 Luczywo, Dylan             9 HEAT-LE              1:10.45    1:02.50  
  7 Clemens, Colin             9 HEAT-LE              1:00.00    1:06.93  
 -- Bennett, Brendan           9 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Bryce              9 CSI-LE               1:27.34    1:23.35  
                  40.11     1:23.35 (43.24)                                        
  2 Ackerman, Ben              9 HEAT-LE              1:42.63    1:26.28  
                  43.07     1:26.28 (43.21)                                        
  3 Hong, Jaime                9 RYD-LE               1:20.81    1:26.64  
                  41.81     1:26.64 (44.83)                                        
  4 Destino, Dom               9 HEAT-LE              1:50.43    1:27.45  
                  40.93     1:27.45 (46.52)                                        
  5 Cho, Ian                   9 HEAT-LE              1:45.00    1:27.51  
                  43.01     1:27.51 (44.50)                                        
  6 Pishchik, Erik             9 LESD-LE              1:35.19    1:31.63  
                  42.10     1:31.63 (49.53)                                        
  7 Matyja, Matthew            9 HEAT-LE              2:00.00    1:50.93  
                  55.76     1:50.93 (55.17)                                        
  8 Greer, Braden              9 CLES-LE              1:43.00    1:51.16  
                  53.82     1:51.16 (57.34)                                        
  9 Tran, Duy                  9 HEAT-LE              2:30.00    1:59.70  
                  59.78     1:59.70 (59.92)                                        
 10 Lyons, Joey                9 HEAT-LE              2:00.00    2:00.41  
                  55.18   2:00.41 (1:05.23)                                        
 -- Verhas, Alex               9 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                1:05.94        DQ (1:05.79)                                        
 -- Sell, Grant                9 PS-LE                1:50.00         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett             9 LESD-LE              2:52.97    2:53.61  
                  45.38     1:27.55 (42.17)     2:19.03 (51.48)     2:53.61 (34.58)
  2 Hong, Jaime                9 RYD-LE               3:05.64    2:59.98  
                  39.21     1:29.29 (50.08)     2:23.22 (53.93)     2:59.98 (36.76)
  3 Destino, Dom               9 HEAT-LE              4:00.00    3:10.12  
                  42.00     1:29.69 (47.69)   2:30.18 (1:00.49)     3:10.12 (39.94)
  4 Ackerman, Ben              9 HEAT-LE              4:00.00    3:18.44  
                  51.11     1:40.74 (49.63)     2:35.95 (55.21)     3:18.44 (42.49)
  5 Luczywo, Dylan             9 HEAT-LE              4:00.00    3:58.70  
                  59.96     1:57.77 (57.81)   3:07.67 (1:09.90)     3:58.70 (51.03)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittner, Darren           10 USC-LE                 29.89      30.72  
  2 Reitzel, Colin            10 RYD-LE                 32.04      31.16  
  3 McMullin, JP              10 HEAT-LE                33.53      31.51  
  4 Astey, Jacob              10 CSI-LE                 34.63      34.40  
  5 Semenov, Max              10 LESD-LE                36.21      35.72  
  6 McIntyre, Carmine         10 RYD-LE                 35.69      35.98  
  7 Thompson, Jeffrey         10 HEAT-LE                39.30      36.36  
  8 Katz, Ian                 10 HEAT-LE                35.44      37.19  
  9 Harrington, Ben           10 HEAT-LE                38.36      38.46  
 10 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 39.99      38.82  
 11 Narendrakumar, Adharsh    10 UCLES-LE               39.85      39.65  
 12 Pandya, Sameer or Sam     10 USC-LE                 40.18      40.67  
 13 Lynn, Matthew             10 HEAT-LE                49.66      41.55  
 14 Yanok, Cameron            10 CSI-LE                 41.17      41.59  
 15 Mitchell, Lucas           10 PS-LE                  44.49      42.41  
 16 Kowalske, Pete            10 HEAT-LE              1:00.00      43.63  
 17 McPherson, Jake           10 HEAT-LE              1:00.00      45.28  
 18 Zhu, Ian                  10 HEAT-LE              1:00.00      48.37  
 19 Orloff, Logan             10 CLES-LE                48.02      49.88  
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMullin, JP              10 HEAT-LE              2:51.91    2:31.00  
                  35.59     1:14.31 (38.72)   2:31.00 (1:16.69)                    
  2 Gibson, Samuel            10 RYD-LE               2:52.22    2:46.91  
                  35.75     1:18.33 (42.58)     2:03.42 (45.09)     2:46.91 (43.49)
  3 Florian, Lucas            10 RYD-LE               2:57.69    2:58.18  
                  37.28     1:22.69 (45.41)     2:10.17 (47.48)     2:58.18 (48.01)
  4 McIntyre, Carmine         10 RYD-LE               3:09.89    3:04.77  
                  41.28     1:28.94 (47.66)     2:16.83 (47.89)     3:04.77 (47.94)
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Carmine         10 RYD-LE               7:45.97    7:51.06  
                  40.29     1:24.68 (44.39)     2:15.14 (50.46)     3:05.30 (50.16)
        3:52.62 (47.32)     4:40.14 (47.52)     5:28.77 (48.63)     6:17.95 (49.18)
        7:07.38 (49.43)     7:51.06 (43.68)                                        
  2 Thompson, Jeffrey         10 HEAT-LE              8:00.00    7:54.15  
                  39.95     1:25.31 (45.36)     2:14.10 (48.79)     3:03.63 (49.53)
        3:53.14 (49.51)     4:43.49 (50.35)     5:32.72 (49.23)     6:22.55 (49.83)
        7:10.22 (47.67)     7:54.15 (43.93)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittner, Darren           10 USC-LE                 34.63      34.25  
  2 Reitzel, Colin            10 RYD-LE                 36.60      36.29  
  3 Van Voorhis, Logan        10 RYD-LE                 41.32      39.02  
  4 Florian, Lucas            10 RYD-LE                 42.47      41.09  
  5 Thompson, Jeffrey         10 HEAT-LE                42.96      41.65  
  6 Pandya, Sameer or Sam     10 USC-LE                 45.42      45.80  
  7 Yanok, Cameron            10 CSI-LE                 48.31      46.59  
  8 Zhu, Ian                  10 HEAT-LE              1:00.00      46.92  
  9 Harrington, Ben           10 HEAT-LE              1:00.00      47.90  
 10 Narendrakumar, Adharsh    10 UCLES-LE               48.43      47.99  
 11 Bosinski, Ian             10 HEAT-LE              1:00.00      48.22  
 12 Mitchell, Lucas           10 PS-LE                  51.68      49.23  
 13 McPherson, Jake           10 HEAT-LE              1:00.00      50.15  
 14 Kowalske, Pete            10 HEAT-LE              1:00.00      50.57  
 15 Lynn, Matthew             10 HEAT-LE                58.68      55.11  
 16 Orloff, Logan             10 CLES-LE                57.28      57.35  
 -- Ho, Deejay                10 CSI-LE                 44.99         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittner, Darren           10 USC-LE                 40.55      40.89  
  2 Gibson, Samuel            10 RYD-LE                 44.66      44.13  
  3 Astey, Jacob              10 CSI-LE                 50.14      47.60  
  4 Narendrakumar, Adharsh    10 UCLES-LE               46.44      47.81  
  5 Van Voorhis, Logan        10 RYD-LE                 46.00      48.16  
  6 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 59.99      50.16  
  7 Bosinski, Ian             10 HEAT-LE              1:00.00      51.50  
  8 Thompson, Jeffrey         10 HEAT-LE                55.98      52.44  
  9 Dong, Ethan               10 LESD-LE                55.49      55.99  
 10 Zhu, Ian                  10 HEAT-LE              1:00.00      58.00  
 11 Kowalske, Pete            10 HEAT-LE              1:00.00      58.62  
 12 Lynn, Matthew             10 HEAT-LE              1:24.83    1:13.61  
 13 Orloff, Logan             10 CLES-LE              1:12.64    1:17.23  
 -- McPherson, Jake           10 HEAT-LE              1:00.00         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semenov, Max              10 LESD-LE              1:40.31    1:37.46  
                  46.94     1:37.46 (50.52)                                        
  2 McMullin, JP              10 HEAT-LE              1:41.10    1:37.53  
                  47.44     1:37.53 (50.09)                                        
  3 McIntyre, Carmine         10 RYD-LE               2:00.86    1:48.92  
                  53.63     1:48.92 (55.29)                                        
 -- Van Voorhis, Logan        10 RYD-LE               1:43.30         DQ  
                  50.84          DQ (57.92)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reitzel, Colin            10 RYD-LE                 43.17      40.18  
  2 Astey, Jacob              10 CSI-LE                 49.84      41.09  
  3 Florian, Lucas            10 RYD-LE                 42.88      42.51  
  4 Van Voorhis, Logan        10 RYD-LE                 45.79      43.17  
  5 Semenov, Max              10 LESD-LE                41.59      43.27  
  6 Dong, Ethan               10 LESD-LE                49.17      48.86  
  7 Katz, Ian                 10 HEAT-LE                54.66      49.02  
  8 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 49.99      49.27  
  9 Harrington, Ben           10 HEAT-LE              1:00.00      56.67  
 10 Kowalske, Pete            10 HEAT-LE              1:00.00      57.87  
 11 Bosinski, Ian             10 HEAT-LE              1:00.00    1:00.48  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittner, Darren           10 USC-LE               1:19.40    1:17.69  
                  35.60     1:17.69 (42.09)                                        
  2 Gibson, Samuel            10 RYD-LE               1:23.65    1:24.92  
                  41.80     1:24.92 (43.12)                                        
  3 Reitzel, Colin            10 RYD-LE               1:39.83    1:25.69  
                  39.85     1:25.69 (45.84)                                        
  4 McMullin, JP              10 HEAT-LE              1:30.67    1:25.93  
                  41.33     1:25.93 (44.60)                                        
  5 Astey, Jacob              10 CSI-LE               1:34.73    1:32.24  
                  43.50     1:32.24 (48.74)                                        
  6 Pandya, Sameer or Sam     10 USC-LE               1:59.62    1:43.73  
                  47.41     1:43.73 (56.32)                                        
  7 Katz, Ian                 10 HEAT-LE              2:00.00    1:47.14  
                  50.97     1:47.14 (56.17)                                        
  8 Yanok, Cameron            10 CSI-LE               2:15.99    1:57.20  
                  53.87   1:57.20 (1:03.33)                                        
 -- Bosinski, Ian             10 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
 -- Lynn, Matthew             10 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                1:05.70        DQ (1:04.76)                                        
 -- McPherson, Jake           10 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  56.26        DQ (1:11.32)                                        
 -- Harrington, Ben           10 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  53.97          DQ (52.85)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Samuel            10 RYD-LE               3:05.37    2:59.43  
                  42.31     1:27.93 (45.62)     2:21.42 (53.49)     2:59.43 (38.01)
  2 Semenov, Max              10 LESD-LE              3:10.00    3:08.62  
                  42.90     1:29.79 (46.89)     2:23.27 (53.48)     3:08.62 (45.35)
  3 Florian, Lucas            10 RYD-LE               3:10.84    3:12.54  
                  43.31     1:31.45 (48.14)     2:29.89 (58.44)     3:12.54 (42.65)
  4 Katz, Ian                 10 HEAT-LE              4:00.00    3:47.73  
                  50.45   1:51.01 (1:00.56)   2:59.07 (1:08.06)     3:47.73 (48.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stump, Jackson            12 CLES-LE                26.75      26.71  
  2 Pesek, Alex               12 USC-LE                 26.63      26.74  
  3 Williams, Tyler           12 RYD-LE                 28.14      27.95  
  4 Pesek, Owen               11 USC-LE                    NT      28.04  
  5 Amendol, Matthew          11 PS-LE                  28.05      28.08  
  6 Florio, Jacob             12 RYD-LE                 27.88      28.19  
  6 Herrmann, Benjamin        12 PS-LE                  28.23      28.19  
  8 Peruri, Akhil             11 RYD-LE                 27.06      28.20  
  9 Bhavaraju, Shreeyans      11 RYD-LE                 28.07      28.34  
 10 Gawlik, Ben               12 CSI-LE                 29.02      28.68  
 11 McIntyre, Anthony         12 RYD-LE                 29.64      28.79  
 12 Yorkievitz, Paul          12 HEAT-LE                28.75      28.94  
 13 Luczywo, Aiden            11 HEAT-LE                29.54      29.07  
 14 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE                30.67      29.11  
 15 Indradjaja, Andrew        12 STRS-LE                29.62      29.14  
 16 Wolke, Julian             11 LESD-LE                29.01      29.15  
 17 Hribar, Matt              12 LESD-LE                31.41      29.29  
 18 Mitchell, Landon          12 PS-LE                  30.18      30.02  
 19 Reber, Ivan               12 HEAT-LE                30.95      30.73  
 20 Perry, Brad               12 USC-LE                 31.02      30.82  
 21 Ortman, Caleb             11 USC-LE                 32.18      30.84  
 22 Oddenino, Cameron         11 HEAT-LE                31.45      31.78  
 23 McNamara, Evan            12 CSI-LE                 33.23      32.80  
 24 Reaume, Alex              11 HEAT-LE                34.74      33.44  
 25 Mateyo, Cam               11 STRS-LE                33.09      33.71  
 26 Newyear, Patrick          11 HEAT-LE                35.61      33.88  
 27 Gong, Keven               12 HEAT-LE                35.83      34.73  
 28 Gorham, Porter            11 PS-LE                  36.05      35.12  
 29 Culotta, Lucas            11 CSI-LE                 33.59      35.16  
 30 Babb, Ian                 11 CSI-LE                 39.99      35.20  
 31 Kim, Daniel               11 HEAT-LE                35.46      35.76  
 32 Sims, Andrew              11 HEAT-LE                33.62      36.56  
 33 Jing, Ethan               11 HEAT-LE                37.21      36.74  
 34 Sherban, Matthew          11 RYD-LE                 34.30      37.00  
 35 Robinson, Jaden           11 CSI-LE                 37.19      37.29  
 36 Miller, Nate              12 STRS-LE                39.21      37.31  
 37 Mathur, Milin             11 RYD-LE                 34.53      37.40  
 38 Hawk, Theo                12 STRS-LE                37.46      38.05  
 39 Stevenot, Sam             11 HEAT-LE                43.94      40.01  
 40 Beg, Sajad                11 STRS-LE                51.05      43.57  
 41 Lin, Alex                 11 HEAT-LE              1:00.00      45.83  
 42 Verhas, Marc              11 HEAT-LE                44.05      46.93  
 43 Gerbick, Chase            11 HEAT-LE              1:00.00      47.60  
 44 Valenzuela, Niko          11 HEAT-LE              1:00.00      47.90  
 45 Hobbs, Frank              11 LESD-LE                46.22      48.27  
 46 Frey, Coleman             12 CSI-LE                 50.12      48.66  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alex               12 USC-LE                 57.89      56.74  
                  27.70       56.74 (29.04)                                        
  2 Toothman, Josh            12 CSI-LE                 57.98      57.03  
                  27.40       57.03 (29.63)                                        
  3 Stump, Jackson            12 CLES-LE              1:02.43      58.91  
                  27.88       58.91 (31.03)                                        
  4 Williams, Tyler           12 RYD-LE               1:01.38    1:00.32  
                  28.84     1:00.32 (31.48)                                        
  5 Herrmann, Benjamin        12 PS-LE                1:03.17    1:01.31  
                  29.36     1:01.31 (31.95)                                        
  6 Amendol, Matthew          11 PS-LE                1:02.49    1:01.92  
                  29.91     1:01.92 (32.01)                                        
  7 Clark, Mac                11 LESD-LE              1:01.70    1:02.38  
                  29.85     1:02.38 (32.53)                                        
  8 Peruri, Akhil             11 RYD-LE                 59.69    1:03.06  
                  29.85     1:03.06 (33.21)                                        
  9 Gawlik, Ben               12 CSI-LE               1:06.22    1:03.21  
                  29.85     1:03.21 (33.36)                                        
 10 Bhavaraju, Shreeyans      11 RYD-LE               1:02.50    1:03.26  
                  29.88     1:03.26 (33.38)                                        
 11 McIntyre, Anthony         12 RYD-LE               1:03.02    1:03.61  
                  30.54     1:03.61 (33.07)                                        
 12 Hribar, Matt              12 LESD-LE              1:12.36    1:04.52  
                  31.37     1:04.52 (33.15)                                        
 13 Mitchell, Landon          12 PS-LE                1:08.23    1:05.56  
                  31.35     1:05.56 (34.21)                                        
 14 Reber, Ivan               12 HEAT-LE              1:07.75    1:05.63  
                  31.45     1:05.63 (34.18)                                        
 15 York, Henry               12 SHSH-LE              1:06.54    1:06.90  
                  32.50     1:06.90 (34.40)                                        
 16 Ortman, Caleb             11 USC-LE               1:13.10    1:07.67  
                  31.95     1:07.67 (35.72)                                        
 17 Oddenino, Cameron         11 HEAT-LE              1:09.08    1:08.59  
                  33.95     1:08.59 (34.64)                                        
 18 Fernandez, Jacob          11 RYD-LE               1:08.35    1:08.94  
                  33.11     1:08.94 (35.83)                                        
 19 Mateyo, Cam               11 STRS-LE              1:13.51    1:09.97  
                  34.36     1:09.97 (35.61)                                        
 20 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE              1:11.37    1:10.80  
                  32.16     1:10.80 (38.64)                                        
 21 Bartlett, Noah            11 HEAT-LE              1:25.62    1:11.10  
                  33.82     1:11.10 (37.28)                                        
 22 McNamara, Evan            12 CSI-LE               1:12.11    1:12.21  
                  34.21     1:12.21 (38.00)                                        
 23 Newyear, Patrick          11 HEAT-LE              1:16.63    1:12.92  
                  34.34     1:12.92 (38.58)                                        
 24 Neal, Joey                12 HEAT-LE              2:00.00    1:14.59  
                  35.64     1:14.59 (38.95)                                        
 25 Sherban, Matthew          11 RYD-LE               1:14.10    1:15.39  
                  35.39     1:15.39 (40.00)                                        
 26 Culotta, Lucas            11 CSI-LE               1:14.56    1:16.57  
                  37.15     1:16.57 (39.42)                                        
 27 Spahiu, Brian             11 STRS-LE              1:25.40    1:17.74  
                  36.07     1:17.74 (41.67)                                        
 28 Jing, Ethan               11 HEAT-LE              1:27.35    1:20.34  
                  39.30     1:20.34 (41.04)                                        
 29 Gorham, Porter            11 PS-LE                1:20.00    1:21.13  
                  38.12     1:21.13 (43.01)                                        
 30 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              1:19.76    1:21.80  
                  39.07     1:21.80 (42.73)                                        
 31 Gong, Keven               12 HEAT-LE              1:26.38    1:21.93  
                  39.64     1:21.93 (42.29)                                        
 32 Robinson, Jaden           11 CSI-LE               1:29.91    1:22.21  
 33 Hawk, Theo                12 STRS-LE              1:26.25    1:25.34  
                  20.93   1:25.34 (1:04.41)                                        
 34 Reaume, Alex              11 HEAT-LE              2:00.00    1:25.91  
                  40.72     1:25.91 (45.19)                                        
 35 Lennon, Ryder             11 CSI-LE               1:23.34    1:26.75  
                  39.77     1:26.75 (46.98)                                        
 36 Miller, Nate              12 STRS-LE              1:35.85    1:27.95  
                  40.09     1:27.95 (47.86)                                        
 37 Stevenot, Sam             11 HEAT-LE              1:34.33    1:31.29  
                  42.25     1:31.29 (49.04)                                        
 38 Lin, Alex                 11 HEAT-LE              2:00.00    1:39.85  
                  50.06     1:39.85 (49.79)                                        
 39 Valenzuela, Niko          11 HEAT-LE              2:00.00    1:42.73  
                  47.38     1:42.73 (55.35)                                        
 40 Beg, Sajad                11 STRS-LE              1:50.36    1:43.72  
 41 Gerbick, Chase            11 HEAT-LE              2:00.00    1:44.11  
                  48.71     1:44.11 (55.40)                                        
 42 Hobbs, Frank              11 LESD-LE              1:52.41    1:44.36  
                  47.32     1:44.36 (57.04)                                        
 43 Verhas, Marc              11 HEAT-LE              2:00.41    1:50.17  
                  47.50   1:50.17 (1:02.67)                                        
 44 Frey, Coleman             12 CSI-LE               1:51.30    1:51.72  
                  52.09     1:51.72 (59.63)                                        
 45 Nazareth, Kevin           11 HEAT-LE              2:12.58    2:12.40  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaver, Noah              12 STRS-LE              6:13.25    6:12.92  
                  30.53     1:07.43 (36.90)     1:46.04 (38.61)     2:25.39 (39.35)
        3:05.27 (39.88)     3:44.73 (39.46)     4:23.77 (39.04)     5:03.31 (39.54)
        5:38.72 (35.41)     6:12.92 (34.20)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alex               12 USC-LE               5:43.66    5:36.91  
                  30.31     1:04.25 (33.94)     1:39.03 (34.78)     2:14.03 (35.00)
        2:48.23 (34.20)     3:22.76 (34.53)     3:57.36 (34.60)     4:31.90 (34.54)
        5:05.83 (33.93)     5:36.91 (31.08)                                        
  2 McIntyre, Anthony         12 RYD-LE               6:12.03    5:44.80  
                  32.10     1:07.23 (35.13)     1:42.63 (35.40)     2:17.98 (35.35)
        2:52.99 (35.01)     3:28.05 (35.06)     4:03.49 (35.44)     4:37.63 (34.14)
        5:12.31 (34.68)     5:44.80 (32.49)                                        
  3 Clark, Mac                11 LESD-LE              5:40.93    5:46.21  
                  31.54     1:07.58 (36.04)     1:43.20 (35.62)     2:18.73 (35.53)
        2:54.80 (36.07)     3:30.37 (35.57)     4:05.98 (35.61)     4:40.41 (34.43)
        5:14.29 (33.88)     5:46.21 (31.92)                                        
  4 Price, Hayden             12 PS-LE                6:03.84    5:50.87  
                  29.65     1:03.93 (34.28)     1:38.93 (35.00)     2:13.97 (35.04)
        2:48.89 (34.92)     3:25.42 (36.53)     4:02.78 (37.36)     4:39.66 (36.88)
        5:16.33 (36.67)     5:50.87 (34.54)                                        
  5 Wolke, Julian             11 LESD-LE              6:10.97    5:58.31  
                  32.98     1:09.58 (36.60)     1:46.25 (36.67)     2:23.07 (36.82)
        3:00.68 (37.61)     3:36.94 (36.26)     4:13.39 (36.45)     4:50.16 (36.77)
        5:25.21 (35.05)     5:58.31 (33.10)                                        
  6 Williams, Tyler           12 RYD-LE               6:05.00    6:00.03  
                  31.76     1:07.03 (35.27)     1:42.61 (35.58)     2:18.72 (36.11)
        2:55.24 (36.52)     3:31.96 (36.72)     4:09.57 (37.61)     4:46.86 (37.29)
        5:24.70 (37.84)     6:00.03 (35.33)                                        
  7 Buckingham, Preston       12 PS-LE                7:05.53    6:41.47  
                  37.03     1:17.84 (40.81)     1:59.33 (41.49)     2:39.82 (40.49)
        3:20.72 (40.90)     4:01.37 (40.65)     4:42.87 (41.50)     5:24.36 (41.49)
        6:04.33 (39.97)     6:41.47 (37.14)                                        
  8 Perry, Brad               12 USC-LE               7:23.93    6:49.43  
                  37.41     1:18.26 (40.85)     2:00.58 (42.32)     2:40.69 (40.11)
        3:23.03 (42.34)     4:04.35 (41.32)     4:46.67 (42.32)     5:28.65 (41.98)
        6:10.21 (41.56)     6:49.43 (39.22)                                        
  9 Zoccali, Anthony          12 PS-LE                7:00.00    7:10.07  
                  37.57     1:19.99 (42.42)     2:04.17 (44.18)     2:48.62 (44.45)
        3:33.00 (44.38)     4:18.02 (45.02)     5:02.60 (44.58)     5:46.00 (43.40)
        6:31.24 (45.24)     7:10.07 (38.83)                                        
 10 Zura, Sean                11 PS-LE                7:30.00    7:58.98  
                  40.55     1:25.92 (45.37)     2:14.01 (48.09)     3:03.74 (49.73)
        3:53.30 (49.56)     4:44.25 (50.95)     5:36.02 (51.77)     6:25.79 (49.77)
        7:14.36 (48.57)     7:58.98 (44.62)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toothman, Josh            12 CSI-LE               1:04.79    1:06.01  
                  31.76     1:06.01 (34.25)                                        
  2 Stump, Jackson            12 CLES-LE              1:10.78    1:08.60  
                  32.70     1:08.60 (35.90)                                        
  3 Williams, Tyler           12 RYD-LE               1:11.32    1:09.47  
                  33.72     1:09.47 (35.75)                                        
  4 Florio, Jacob             12 RYD-LE               1:08.22    1:09.67  
                  33.66     1:09.67 (36.01)                                        
  5 Peruri, Akhil             11 RYD-LE               1:08.04    1:12.09  
                  34.88     1:12.09 (37.21)                                        
  6 Bhavaraju, Shreeyans      11 RYD-LE               1:10.38    1:13.35  
                  35.86     1:13.35 (37.49)                                        
  7 Gawlik, Ben               12 CSI-LE               1:21.42    1:13.84  
                  35.55     1:13.84 (38.29)                                        
  8 Amendol, Matthew          11 PS-LE                1:12.49    1:14.48  
                  36.01     1:14.48 (38.47)                                        
  9 Indradjaja, Andrew        12 STRS-LE              1:20.74    1:15.65  
                  37.19     1:15.65 (38.46)                                        
 10 McNamara, Evan            12 CSI-LE               1:19.51    1:18.41  
                  38.05     1:18.41 (40.36)                                        
 11 Mateyo, Cam               11 STRS-LE              1:24.66    1:19.48  
                  39.73     1:19.48 (39.75)                                        
 12 Holtz, Noah               12 HEAT-LE              1:23.19    1:21.48  
                  40.15     1:21.48 (41.33)                                        
 13 Kosek, D                  11 CSI-LE               1:26.64    1:23.28  
                  41.35     1:23.28 (41.93)                                        
 14 Newyear, Patrick          11 HEAT-LE              1:28.07    1:23.87  
                  40.31     1:23.87 (43.56)                                        
 15 Neal, Joey                12 HEAT-LE              2:00.00    1:24.58  
                  41.16     1:24.58 (43.42)                                        
 16 Spahiu, Brian             11 STRS-LE              1:27.58    1:25.70  
                  41.34     1:25.70 (44.36)                                        
 17 York, Henry               12 SHSH-LE              1:45.28    1:25.85  
                  42.58     1:25.85 (43.27)                                        
 18 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE              1:25.82    1:26.44  
                  40.40     1:26.44 (46.04)                                        
 19 Bartlett, Noah            11 HEAT-LE              1:27.28    1:26.95  
                  41.13     1:26.95 (45.82)                                        
 20 Zura, Sean                11 PS-LE                1:26.08    1:28.68  
                  44.65     1:28.68 (44.03)                                        
 21 Sherban, Matthew          11 RYD-LE               1:32.54    1:29.06  
                  43.90     1:29.06 (45.16)                                        
 22 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              1:27.13    1:30.88  
                  44.50     1:30.88 (46.38)                                        
 23 Kim, Daniel               11 HEAT-LE              1:34.49    1:32.14  
                  45.35     1:32.14 (46.79)                                        
 24 Reaume, Alex              11 HEAT-LE              2:00.00    1:33.55  
 25 Sims, Andrew              11 HEAT-LE              2:00.00    1:36.26  
                  46.09     1:36.26 (50.17)                                        
 26 Miller, Nate              12 STRS-LE              1:52.19    1:37.58  
                  45.63     1:37.58 (51.95)                                        
 27 Culotta, Lucas            11 CSI-LE               1:44.27    1:39.41  
                  49.36     1:39.41 (50.05)                                        
 28 Stevenot, Sam             11 HEAT-LE              1:50.51    1:41.95  
                  47.41     1:41.95 (54.54)                                        
 29 Hawk, Theo                12 STRS-LE              1:42.62    1:42.73  
                  48.72     1:42.73 (54.01)                                        
 30 Lin, Alex                 11 HEAT-LE              2:00.00    2:10.45  
 31 Hobbs, Frank              11 LESD-LE              2:07.97    2:13.99  
                1:05.33   2:13.99 (1:08.66)                                        
 32 Verhas, Marc              11 HEAT-LE              2:03.65    2:15.80  
 33 Gerbick, Chase            11 HEAT-LE              2:00.00    2:25.80  
                1:10.57   2:25.80 (1:15.23)                                        
 -- Valenzuela, Niko          11 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  50.25          DQ (57.20)                                        
 -- Beg, Sajad                11 STRS-LE              2:30.99         DQ  
 -- Wloszek, Michael          12 STRS-LE              1:46.50         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Hayden             12 PS-LE                2:29.60    2:30.31  
                  33.95     1:12.37 (38.42)     1:51.70 (39.33)     2:30.31 (38.61)
  2 Reber, Ivan               12 HEAT-LE              2:45.30    2:39.05  
                  37.87     1:18.64 (40.77)     2:00.50 (41.86)     2:39.05 (38.55)
  3 Beaver, Noah              12 STRS-LE              2:35.11    2:39.83  
                  38.11     1:19.90 (41.79)     2:02.42 (42.52)     2:39.83 (37.41)
  4 McNamara, Evan            12 CSI-LE               2:54.51    2:45.25  
                  38.44     1:19.94 (41.50)     2:02.54 (42.60)     2:45.25 (42.71)
  5 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              3:50.49    3:04.95  
                  46.87     1:33.43 (46.56)     2:21.22 (47.79)     3:04.95 (43.73)
  6 Mathur, Milin             11 RYD-LE               3:01.78    3:05.62  
                  41.73     1:28.63 (46.90)     2:18.01 (49.38)     3:05.62 (47.61)
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hribar, Matt              12 LESD-LE              1:31.90    1:18.76  
                  38.26     1:18.76 (40.50)                                        
  2 Ortman, Caleb             11 USC-LE               1:20.01    1:19.22  
                  38.27     1:19.22 (40.95)                                        
  3 Herrmann, Benjamin        12 PS-LE                1:20.99    1:19.72  
                  38.77     1:19.72 (40.95)                                        
  4 Luczywo, Aiden            11 HEAT-LE              1:20.35    1:20.69  
                  39.08     1:20.69 (41.61)                                        
  5 Buckingham, Preston       12 PS-LE                1:22.21    1:21.72  
                  40.67     1:21.72 (41.05)                                        
  6 Peruri, Akhil             11 RYD-LE               1:19.40    1:21.96  
                  38.28     1:21.96 (43.68)                                        
  7 Oddenino, Cameron         11 HEAT-LE              1:22.66    1:22.14  
                  39.07     1:22.14 (43.07)                                        
  8 Holtz, Noah               12 HEAT-LE              1:34.24    1:25.32  
                  40.15     1:25.32 (45.17)                                        
  9 Bhavaraju, Shreeyans      11 RYD-LE               1:24.11    1:28.58  
                  42.05     1:28.58 (46.53)                                        
 10 Yorkievitz, Paul          12 HEAT-LE              1:40.01    1:30.21  
                  43.32     1:30.21 (46.89)                                        
 11 Indradjaja, Andrew        12 STRS-LE              1:45.17    1:32.54  
                  43.60     1:32.54 (48.94)                                        
 12 Perry, Brad               12 USC-LE               1:33.29    1:33.53  
                  43.72     1:33.53 (49.81)                                        
 13 Bartlett, Noah            11 HEAT-LE              1:38.96    1:34.88  
                  44.58     1:34.88 (50.30)                                        
 14 Spahiu, Brian             11 STRS-LE              1:42.86    1:37.21  
                  46.30     1:37.21 (50.91)                                        
 15 Gorham, Porter            11 PS-LE                1:40.00    1:37.40  
                  46.34     1:37.40 (51.06)                                        
 16 Jing, Ethan               11 HEAT-LE              1:45.00    1:38.44  
                  47.91     1:38.44 (50.53)                                        
 17 Neal, Joey                12 HEAT-LE              2:00.00    1:40.39  
                  47.80     1:40.39 (52.59)                                        
 18 Zoccali, Anthony          12 PS-LE                1:40.00    1:40.47  
                  48.18     1:40.47 (52.29)                                        
 19 Gong, Keven               12 HEAT-LE              2:00.00    1:43.25  
                  48.06     1:43.25 (55.19)                                        
 20 Sims, Andrew              11 HEAT-LE              1:47.33    1:43.73  
                  48.80     1:43.73 (54.93)                                        
 21 Wloszek, Michael          12 STRS-LE              1:44.04    1:44.49  
                  52.16     1:44.49 (52.33)                                        
 22 Kim, Daniel               11 HEAT-LE              1:53.30    1:44.75  
                  49.98     1:44.75 (54.77)                                        
 23 Lennon, Ryder             11 CSI-LE               1:48.66    1:45.48  
                  48.96     1:45.48 (56.52)                                        
 24 Valenzuela, Niko          11 HEAT-LE              2:00.00    1:45.90  
                  48.41     1:45.90 (57.49)                                        
 25 Hawk, Theo                12 STRS-LE              2:02.21    1:51.18  
                  52.82     1:51.18 (58.36)                                        
 26 Zura, Sean                11 PS-LE                2:11.20    1:51.82  
                  54.20     1:51.82 (57.62)                                        
 27 Robinson, Jaden           11 CSI-LE               1:54.99    2:02.12  
                  23.69   2:02.12 (1:38.43)                                        
 28 Miller, Nate              12 STRS-LE              2:30.99    2:06.49  
                  56.44   2:06.49 (1:10.05)                                        
 29 Lin, Alex                 11 HEAT-LE              2:00.00    2:11.06  
                1:02.79   2:11.06 (1:08.27)                                        
 30 Verhas, Marc              11 HEAT-LE              2:00.00    2:11.68  
                1:00.84   2:11.68 (1:10.84)                                        
 31 Gerbick, Chase            11 HEAT-LE              2:00.00    2:12.44  
                1:02.40   2:12.44 (1:10.04)                                        
 32 Frey, Coleman             12 CSI-LE               2:10.99    2:40.21  
                1:14.32   2:40.21 (1:25.89)                                        
 -- Reaume, Alex              11 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  48.96          DQ (57.74)                                        
 -- Nazareth, Kevin           11 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
 -- Beg, Sajad                11 STRS-LE              2:30.99         DQ  
                1:07.49        DQ (1:24.24)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckingham, Preston       12 PS-LE                3:01.40    2:50.49  
                  40.44     1:24.91 (44.47)     2:08.43 (43.52)     2:50.49 (42.06)
  2 Clark, Mac                11 LESD-LE              2:54.88    2:50.70  
                  39.00     1:24.17 (45.17)     2:08.22 (44.05)     2:50.70 (42.48)
  3 Beaver, Noah              12 STRS-LE              2:57.05    2:56.21  
                  40.56     1:25.83 (45.27)     2:12.74 (46.91)     2:56.21 (43.47)
  4 Toothman, Josh            12 CSI-LE               3:09.99    2:56.78  
                  40.35     1:25.91 (45.56)     2:11.95 (46.04)     2:56.78 (44.83)
  5 York, Henry               12 SHSH-LE              3:16.54    3:05.03  
                  42.70     1:29.97 (47.27)     2:18.80 (48.83)     3:05.03 (46.23)
  6 Holtz, Noah               12 HEAT-LE              3:46.42    3:06.60  
                  42.22     1:29.81 (47.59)     2:19.82 (50.01)     3:06.60 (46.78)
  7 Babb, Ian                 11 CSI-LE               3:29.99    3:39.11  
                  49.06     1:44.75 (55.69)     2:41.10 (56.35)     3:39.11 (58.01)
  8 Mathur, Milin             11 RYD-LE               3:45.87    3:41.23  
                  51.15     1:49.09 (57.94)     2:46.12 (57.03)     3:41.23 (55.11)
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alex               12 USC-LE               1:03.14    1:05.28  
                  31.45     1:05.28 (33.83)                                        
  2 Ortman, Caleb             11 USC-LE               1:13.94    1:12.83  
                  34.27     1:12.83 (38.56)                                        
  3 McIntyre, Anthony         12 RYD-LE               1:16.41    1:13.75  
                  33.56     1:13.75 (40.19)                                        
  4 Pesek, Owen               11 USC-LE                    NT    1:14.28  
                  35.09     1:14.28 (39.19)                                        
  5 Mitchell, Landon          12 PS-LE                1:17.97    1:18.79  
                  34.01     1:18.79 (44.78)                                        
  6 Indradjaja, Andrew        12 STRS-LE              1:46.71    1:20.03  
                  37.41     1:20.03 (42.62)                                        
  7 Reber, Ivan               12 HEAT-LE              1:24.76    1:23.74  
                  38.47     1:23.74 (45.27)                                        
  8 Holtz, Noah               12 HEAT-LE              1:40.71    1:25.79  
                  39.26     1:25.79 (46.53)                                        
  9 Newyear, Patrick          11 HEAT-LE              1:36.40    1:30.52  
                  41.17     1:30.52 (49.35)                                        
 10 Kosek, D                  11 CSI-LE               1:35.99    1:31.36  
                  42.69     1:31.36 (48.67)                                        
 11 Bartlett, Noah            11 HEAT-LE              1:59.64    1:32.59  
                  41.43     1:32.59 (51.16)                                        
 12 Jing, Ethan               11 HEAT-LE              1:57.52    1:42.32  
                  48.82     1:42.32 (53.50)                                        
 13 Sims, Andrew              11 HEAT-LE              2:00.00    1:47.20  
                  47.12   1:47.20 (1:00.08)                                        
 14 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              1:45.49    1:49.87  
 15 Spahiu, Brian             11 STRS-LE              1:59.07    1:54.72  
                  50.43   1:54.72 (1:04.29)                                        
 16 Kim, Daniel               11 HEAT-LE              1:56.72    1:58.40  
                  54.06   1:58.40 (1:04.34)                                        
 17 Wloszek, Michael          12 STRS-LE              2:05.85    2:27.62  
                1:08.62   2:27.62 (1:19.00)                                        
 -- Neal, Joey                12 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  43.73          DQ (48.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luczywo, Aiden            11 HEAT-LE              3:00.00    2:31.51  
                  33.21     1:12.31 (39.10)     1:51.56 (39.25)     2:31.51 (39.95)
  2 Yorkievitz, Paul          12 HEAT-LE              3:00.00    2:43.20  
                  35.74     1:15.85 (40.11)     1:58.98 (43.13)     2:43.20 (44.22)
  3 Wolke, Julian             11 LESD-LE              2:51.22    2:46.10  
                  38.37     1:21.10 (42.73)     2:04.50 (43.40)     2:46.10 (41.60)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toothman, Josh            12 CSI-LE               2:27.79    2:24.78  
                1:06.24                             1:53.00 ( )     2:24.78 (31.78)
  2 Clark, Mac                11 LESD-LE              2:27.66    2:27.47  
                                1:10.89 ( )     1:54.52 (43.63)     2:27.47 (32.95)
  3 Florio, Jacob             12 RYD-LE               2:44.09    2:32.84  
                                1:11.63 ( )     1:59.23 (47.60)     2:32.84 (33.61)
  4 Wolke, Julian             11 LESD-LE              2:36.96    2:32.86  
                                1:16.50 ( )     2:00.09 (43.59)     2:32.86 (32.77)
  5 Oddenino, Cameron         11 HEAT-LE              2:46.04    2:40.13  
                                1:18.13 ( )     2:02.97 (44.84)     2:40.13 (37.16)
  6 Amendol, Matthew          11 PS-LE                2:51.70    2:40.35  
                                1:17.27 ( )     2:07.34 (50.07)     2:40.35 (33.01)
  7 York, Henry               12 SHSH-LE              3:08.54    2:45.17  
                1:20.59                             2:09.45 ( )     2:45.17 (35.72)
  8 Fernandez, Jacob          11 RYD-LE               3:01.63    2:46.01  
                1:19.56                             2:08.42 ( )     2:46.01 (37.59)
  9 Babb, Ian                 11 CSI-LE               3:14.99    3:24.55  
                  51.49     1:41.66 (50.17)     2:39.90 (58.24)     3:24.55 (44.65)
 10 Stevenot, Sam             11 HEAT-LE              4:00.00    3:39.47  
                  55.63     1:48.59 (52.96)   2:51.81 (1:03.22)     3:39.47 (47.66)
 -- Kosek, D                  11 CSI-LE               3:05.99         DQ  
                                1:27.73 ( )     2:24.46 (56.73)          DQ (41.57)
 -- Wloszek, Michael          12 STRS-LE              3:33.17         DQ  
                  55.72     1:49.34 (53.62)     2:44.26 (54.92)          DQ (41.89)
 -- Gong, Keven               12 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
                  49.43     1:45.89 (56.46)     2:39.04 (53.15)          DQ (44.68)
 -- Culotta, Lucas            11 CSI-LE               3:32.67         DQ  
                  53.00     1:43.42 (50.42)   2:47.76 (1:04.34)          DQ (39.40)
 -- Beaver, Noah              12 STRS-LE              2:37.18         DQ  
                                1:16.18 ( )     2:04.24 (48.06)          DQ (33.93)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luczywo, Aiden            11 HEAT-LE              6:00.00    5:13.51  
                  33.92     1:12.41 (38.49)     1:50.82 (38.41)     2:31.63 (40.81)
        3:16.69 (45.06)     4:03.37 (46.68)     4:38.52 (35.15)     5:13.51 (34.99)
  2 Yorkievitz, Paul          12 HEAT-LE              6:00.00    5:36.87  
                  34.97     1:15.32 (40.35)     1:56.83 (41.51)     2:38.63 (41.80)
        3:31.23 (52.60)     4:22.80 (51.57)     5:00.03 (37.23)     5:36.87 (36.84)
  3 Fernandez, Jacob          11 RYD-LE               6:04.25    5:52.83  
                  40.17     1:27.73 (47.56)     2:12.39 (44.66)     2:55.18 (42.79)
        3:47.52 (52.34)     4:37.89 (50.37)     5:15.80 (37.91)     5:52.83 (37.03)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio     14 HEAT-LE                24.71      24.20  
  2 Ketler, Andrew            13 HEAT-LE                25.09      24.37  
  3 VanVoorhis, Connor        14 RYD-LE                    NT      24.82  
  4 Gallagher, Alex           13 HEAT-LE                25.26      25.08  
  5 Kvach, Evan               14 HEAT-LE                25.35      25.50  
  6 Aldewereld, Vincent       14 RYD-LE                 26.35      25.74  
  7 Burnett, Cameron          14 PS-LE                  26.98      26.07  
  8 Hickin, Jacob             13 HEAT-LE                26.97      26.26  
  9 Cho, Iason                13 HEAT-LE                27.03      26.52  
 10 Faulkner, Jack            13 USC-LE                 28.34      26.55  
 11 Tanner, Nolan             13 HEAT-LE                27.35      26.60  
 12 Solonche, Logan           13 STRS-LE                27.16      26.78  
 13 Dillenbeck, Samuel        14 SHSH-LE                   NT      27.00  
 14 Gonzalez, Jasef           13 VFYT-LE                27.50      27.14  
 15 Dunham, Derek             13 PS-LE                  27.02      27.15  
 16 Santoro, Max              13 RYD-LE                 27.47      27.23  
 17 Diamandis, E              13 PS-LE                  26.77      27.49  
 18 Butler, Clayton           13 PS-LE                  29.44      28.93  
 19 Kavalec, Alex             13 RYD-LE                 29.64      29.63  
 20 Klug, Max                 13 USC-LE                 29.53      29.88  
 21 DiCello, John             13 USC-LE                 36.00      29.89  
 22 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE                 30.18      29.93  
 23 Petros, Zachary           13 CSI-LE                 30.49      30.27  
 24 Marina, Liviu             13 RYD-LE                 31.07      30.39  
 25 Keleman, Colin            13 PS-LE                  30.75      30.40  
 26 Gonzalez, Leo             13 SHSH-LE                32.57      30.97  
 27 DeAngelis, Sam            13 HEAT-LE                31.61      31.88  
 28 Lamb, Matt                13 HEAT-LE                33.12      31.96  
 29 Fox, Brian                14 SHSH-LE                33.30      31.99  
 30 Smith, Yost               13 RYD-LE                 33.47      32.84  
 31 Gruber III, Michael       13 CSI-LE                 32.74      34.36  
 32 Pikor, Sutton             13 LESD-LE                34.55      35.70  
 33 Boots, Ethan              13 PS-LE                  35.57      36.55  
 34 Reville, Mason            13 CSI-LE                 36.50      37.75  
 35 Lindberg, Sutton          14 SHSH-LE                36.90      40.50  
 36 Griffiths, Noah           13 LESD-LE                39.11      41.88  
 37 McCloud, Riley            13 HEAT-LE                45.61      42.27  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio     14 HEAT-LE                52.97      52.88  
                  25.62       52.88 (27.26)                                        
  2 VanVoorhis, Connor        14 RYD-LE                    NT      53.99  
                  25.68       53.99 (28.31)                                        
  3 Gallagher, Alex           13 HEAT-LE                55.29      55.19  
                  26.38       55.19 (28.81)                                        
  4 Sorma, Zach               14 CLES-LE                56.85      55.71  
                  26.10       55.71 (29.61)                                        
  5 Burnett, Cameron          14 PS-LE                  58.24      57.24  
                  27.46       57.24 (29.78)                                        
  6 Cho, Iason                13 HEAT-LE                57.36      57.49  
                  27.84       57.49 (29.65)                                        
  7 Hickin, Jacob             13 HEAT-LE              1:02.87      57.86  
                  27.98       57.86 (29.88)                                        
  8 Aldewereld, Vincent       14 RYD-LE                 58.73      58.76  
                  28.19       58.76 (30.57)                                        
  9 Solonche, Logan           13 STRS-LE              1:01.68      58.87  
                  27.48       58.87 (31.39)                                        
 10 Dillenbeck, Samuel        14 SHSH-LE                   NT      58.91  
                  28.18       58.91 (30.73)                                        
 11 Faulkner, Jack            13 USC-LE               1:00.56      59.41  
                  28.12       59.41 (31.29)                                        
 12 Gonzalez, Jasef           13 VFYT-LE              1:00.19      59.98  
                  28.53       59.98 (31.45)                                        
 13 Dunham, Derek             13 PS-LE                1:00.90    1:00.50  
                  29.29     1:00.50 (31.21)                                        
 14 Diamandis, E              13 PS-LE                  59.87    1:00.55  
                  28.62     1:00.55 (31.93)                                        
 15 Herbert, Nathan           13 RYD-LE               1:00.88    1:01.70  
                  29.89     1:01.70 (31.81)                                        
 16 Mausser, Joey             14 USC-LE               1:03.29    1:03.20  
                  30.34     1:03.20 (32.86)                                        
 17 Krosky, Joe               14 CSI-LE               1:03.37    1:04.09  
                  30.81     1:04.09 (33.28)                                        
 18 Butler, Clayton           13 PS-LE                1:15.68    1:04.63  
                  31.86     1:04.63 (32.77)                                        
 19 Klug, Max                 13 USC-LE               1:06.17    1:05.12  
                  32.01     1:05.12 (33.11)                                        
 20 Kavalec, Alex             13 RYD-LE               1:06.74    1:05.91  
                  31.63     1:05.91 (34.28)                                        
 21 Keleman, Colin            13 PS-LE                1:07.33    1:07.52  
                  32.16     1:07.52 (35.36)                                        
 22 Matiste, Matt             13 PS-LE                1:08.19    1:08.36  
                  33.08     1:08.36 (35.28)                                        
 23 Allen, Connor             13 HEAT-LE              1:08.40    1:09.71  
                  33.91     1:09.71 (35.80)                                        
 24 Marina, Liviu             13 RYD-LE               1:11.65    1:10.19  
                  33.42     1:10.19 (36.77)                                        
 25 Smith, Yost               13 RYD-LE               1:15.80    1:11.15  
                  33.92     1:11.15 (37.23)                                        
 26 Banko, Matthew            13 HEAT-LE              1:12.42    1:11.41  
                  33.87     1:11.41 (37.54)                                        
 27 Nazareth, Kenneth         14 HEAT-LE              1:08.47    1:11.84  
                  32.35     1:11.84 (39.49)                                        
 28 McDonald, Jackson         13 USC-LE               1:25.39    1:13.11  
                  33.72     1:13.11 (39.39)                                        
 29 Lamb, Matt                13 HEAT-LE              2:00.00    1:13.28  
                  34.41     1:13.28 (38.87)                                        
 30 Fox, Brian                14 SHSH-LE              1:16.51    1:14.69  
                  35.71     1:14.69 (38.98)                                        
 31 Watt, Stephen             14 CLES-LE              1:17.52    1:16.11  
 32 Pikor, Sutton             13 LESD-LE              1:33.84    1:24.51  
                  39.33     1:24.51 (45.18)                                        
 33 Boots, Ethan              13 PS-LE                1:15.00    1:26.95  
                  40.48     1:26.95 (46.47)                                        
 34 Reville, Mason            13 CSI-LE               1:26.29    1:28.55  
 35 Griffiths, Noah           13 LESD-LE              1:31.87    1:37.61  
                  44.95     1:37.61 (52.66)                                        
 36 McCloud, Riley            13 HEAT-LE              2:00.00    1:47.51  
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio     14 HEAT-LE              5:05.62    5:09.62  
                  27.14       57.06 (29.92)     1:28.26 (31.20)     1:59.71 (31.45)
        2:30.99 (31.28)     3:02.64 (31.65)     3:34.13 (31.49)     4:05.30 (31.17)
        4:35.34 (30.04)     5:09.62 (34.28)                                        
  2 Sawicki, Roman            14 HEAT-LE              5:21.17    5:17.02  
                  27.76       58.14 (30.38)     1:30.20 (32.06)     2:02.30 (32.10)
        2:34.94 (32.64)     3:07.66 (32.72)     3:40.32 (32.66)     4:12.89 (32.57)
        4:45.13 (32.24)     5:17.02 (31.89)                                        
  3 Gallagher, Alex           13 HEAT-LE              5:24.47    5:18.82  
                  28.06       59.48 (31.42)     1:31.55 (32.07)     2:04.03 (32.48)
        2:36.68 (32.65)     3:09.66 (32.98)     3:42.29 (32.63)     4:14.53 (32.24)
        4:45.06 (30.53)     5:18.82 (33.76)                                        
  4 Szabo, Ruben              14 HEAT-LE              5:26.90    5:26.86  
                  28.70     1:00.66 (31.96)     1:34.35 (33.69)     2:08.84 (34.49)
        2:42.76 (33.92)     3:16.55 (33.79)     3:49.77 (33.22)     4:23.09 (33.32)
        4:56.47 (33.38)     5:26.86 (30.39)                                        
  5 Herbert, Nathan           13 RYD-LE               5:28.32    5:27.90  
                  29.94     1:02.27 (32.33)     1:35.53 (33.26)     2:08.56 (33.03)
        2:41.94 (33.38)     3:15.30 (33.36)     3:48.87 (33.57)     4:22.37 (33.50)
        4:55.74 (33.37)     5:27.90 (32.16)                                        
  6 Tanner, Nolan             13 HEAT-LE              5:31.20    5:29.00  
                  28.81     1:01.42 (32.61)     1:34.65 (33.23)     2:07.93 (33.28)
        2:41.77 (33.84)     3:15.35 (33.58)     3:49.06 (33.71)     4:23.13 (34.07)
        4:56.93 (33.80)     5:29.00 (32.07)                                        
  7 Stavar, Ben               14 LESD-LE              5:29.65    5:32.65  
                  30.15     1:03.10 (32.95)     1:36.43 (33.33)     2:10.45 (34.02)
        2:44.24 (33.79)     3:18.15 (33.91)     3:52.28 (34.13)     4:26.02 (33.74)
        4:59.97 (33.95)     5:32.65 (32.68)                                        
  8 Kvach, Evan               14 HEAT-LE              5:35.06    5:38.93  
                  30.06     1:03.29 (33.23)     1:37.13 (33.84)     2:11.26 (34.13)
        2:45.54 (34.28)     3:20.63 (35.09)     3:55.56 (34.93)     4:30.96 (35.40)
        5:05.47 (34.51)     5:38.93 (33.46)                                        
  9 Santoro, Max              13 RYD-LE               5:54.04    5:45.66  
                  29.19     1:02.59 (33.40)     1:36.88 (34.29)     2:11.80 (34.92)
        2:47.18 (35.38)     3:22.89 (35.71)     3:59.09 (36.20)     4:35.04 (35.95)
        5:11.37 (36.33)     5:45.66 (34.29)                                        
 10 Beaver, Benjamin          13 STRS-LE              6:02.40    5:58.82  
                  31.81     1:06.68 (34.87)     1:42.52 (35.84)     2:18.58 (36.06)
        2:54.96 (36.38)     3:31.74 (36.78)     4:08.14 (36.40)     4:45.18 (37.04)
        5:23.03 (37.85)     5:58.82 (35.79)                                        
 11 Solonche, Logan           13 STRS-LE              7:15.40    6:01.37  
                  31.39     1:07.09 (35.70)     1:45.26 (38.17)     2:22.81 (37.55)
        2:59.40 (36.59)     3:37.24 (37.84)     4:15.01 (37.77)     4:49.95 (34.94)
        5:24.29 (34.34)     6:01.37 (37.08)                                        
 12 Krosky, Joe               14 CSI-LE               6:14.33    6:19.59  
                  33.27     1:10.85 (37.58)     1:49.01 (38.16)     2:26.81 (37.80)
        3:06.27 (39.46)     3:45.21 (38.94)     4:23.64 (38.43)     5:03.17 (39.53)
        5:43.56 (40.39)     6:19.59 (36.03)                                        
 13 DiCello, John             13 USC-LE               6:39.87    6:24.38  
                  33.52     1:10.58 (37.06)     1:49.25 (38.67)     2:28.87 (39.62)
        3:07.19 (38.32)     3:46.72 (39.53)     4:26.88 (40.16)     5:07.09 (40.21)
        5:46.79 (39.70)     6:24.38 (37.59)                                        
 14 Anglewicz, Travis         13 HEAT-LE              8:03.95    7:28.33  
                  34.93     1:17.87 (42.94)     2:03.27 (45.40)     2:49.58 (46.31)
        3:37.31 (47.73)     4:25.24 (47.93)     5:11.56 (46.32)     5:59.87 (48.31)
        6:46.37 (46.50)     7:28.33 (41.96)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawicki, Roman            14 HEAT-LE              1:01.50    1:01.30  
                  29.89     1:01.30 (31.41)                                        
  2 Szabo, Ruben              14 HEAT-LE              1:02.47    1:01.58  
                  29.55     1:01.58 (32.03)                                        
  3 VanVoorhis, Connor        14 RYD-LE                    NT    1:01.79  
                  29.82     1:01.79 (31.97)                                        
  4 Sorma, Zach               14 CLES-LE              1:04.27    1:05.16  
                  32.23     1:05.16 (32.93)                                        
  5 Santoro, Max              13 RYD-LE               1:08.04    1:10.63  
                  34.33     1:10.63 (36.30)                                        
  6 Mausser, Joey             14 USC-LE               1:13.30    1:11.22  
                  35.02     1:11.22 (36.20)                                        
  7 Gonzalez, Jasef           13 VFYT-LE              1:33.19    1:12.42  
                  33.60     1:12.42 (38.82)                                        
  8 Beaver, Benjamin          13 STRS-LE              1:14.59    1:13.34  
                  35.57     1:13.34 (37.77)                                        
  9 Dillenbeck, Samuel        14 SHSH-LE                   NT    1:13.37  
                  34.82     1:13.37 (38.55)                                        
 10 DiCello, John             13 USC-LE               1:15.62    1:14.76  
                  35.53     1:14.76 (39.23)                                        
 11 Kavalec, Alex             13 RYD-LE               1:16.04    1:16.01  
                  37.32     1:16.01 (38.69)                                        
 12 Petros, Zachary           13 CSI-LE               1:18.39    1:17.52  
                  38.39     1:17.52 (39.13)                                        
 13 Matiste, Matt             13 PS-LE                1:19.72    1:17.94  
                  38.08     1:17.94 (39.86)                                        
 14 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               1:21.93    1:19.34  
                  38.57     1:19.34 (40.77)                                        
 15 Smith, Yost               13 RYD-LE               1:27.33    1:21.90  
                  39.29     1:21.90 (42.61)                                        
 16 DeAngelis, Sam            13 HEAT-LE              1:22.65    1:24.63  
                  40.85     1:24.63 (43.78)                                        
 17 Banko, Matthew            13 HEAT-LE              1:27.25    1:24.92  
                  40.88     1:24.92 (44.04)                                        
 18 Nazareth, Kenneth         14 HEAT-LE              1:23.33    1:27.03  
                  41.53     1:27.03 (45.50)                                        
 19 McDonald, Jackson         13 USC-LE               1:35.00    1:27.19  
                  40.38     1:27.19 (46.81)                                        
 20 Anglewicz, Travis         13 HEAT-LE              1:23.40    1:28.29  
                  42.54     1:28.29 (45.75)                                        
 21 Watt, Stephen             14 CLES-LE              1:30.82    1:35.75  
                  46.09     1:35.75 (49.66)                                        
 22 Pikor, Sutton             13 LESD-LE              1:29.33    1:35.79  
 23 Boots, Ethan              13 PS-LE                1:37.92    1:36.83  
                  46.14     1:36.83 (50.69)                                        
 24 Reville, Mason            13 CSI-LE               1:30.74    1:36.98  
 25 McCloud, Riley            13 HEAT-LE              2:08.66    1:59.21  
 -- Griffiths, Noah           13 LESD-LE              1:42.72         DQ  
                  49.99          DQ (54.84)                                        
 -- Lamb, Matt                13 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  47.32          DQ (48.93)                                        
 -- Lindberg, Sutton          14 SHSH-LE              1:34.85         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Alex           13 HEAT-LE              2:11.41    2:09.57  
                  30.32     1:03.18 (32.86)     1:36.51 (33.33)     2:09.57 (33.06)
  2 Kvach, Evan               14 HEAT-LE              2:14.06    2:15.14  
                  32.04     1:06.40 (34.36)     1:41.10 (34.70)     2:15.14 (34.04)
  3 Cho, Iason                13 HEAT-LE              2:18.98    2:16.71  
                  32.24     1:06.25 (34.01)     1:41.54 (35.29)     2:16.71 (35.17)
  4 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               2:47.49    2:47.29  
                  38.65     1:21.14 (42.49)     2:04.72 (43.58)     2:47.29 (42.57)
  5 Gruber III, Michael       13 CSI-LE               3:03.99    3:14.73  
                  46.96     1:36.17 (49.21)     2:26.19 (50.02)     3:14.73 (48.54)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanner, Nolan             13 HEAT-LE              1:11.81    1:09.57  
                  32.39     1:09.57 (37.18)                                        
  2 Ketler, Andrew            13 HEAT-LE              1:15.95    1:10.60  
                  32.82     1:10.60 (37.78)                                        
  3 Stavar, Ben               14 LESD-LE              1:14.25    1:12.40  
                  34.46     1:12.40 (37.94)                                        
  4 Sorma, Zach               14 CLES-LE              1:16.61    1:14.34  
                  35.35     1:14.34 (38.99)                                        
  5 Diamandis, E              13 PS-LE                1:14.56    1:15.45  
                  35.68     1:15.45 (39.77)                                        
  6 Burnett, Cameron          14 PS-LE                1:18.25    1:16.59  
                  35.65     1:16.59 (40.94)                                        
  7 Santoro, Max              13 RYD-LE               1:22.83    1:17.62  
                  36.27     1:17.62 (41.35)                                        
  8 Aldewereld, Vincent       14 RYD-LE               1:22.01    1:19.31  
                  38.13     1:19.31 (41.18)                                        
  9 Herbert, Nathan           13 RYD-LE               1:18.76    1:19.33  
                  37.85     1:19.33 (41.48)                                        
 10 Krosky, Joe               14 CSI-LE               1:20.28    1:19.70  
                  36.90     1:19.70 (42.80)                                        
 11 Dunham, Derek             13 PS-LE                1:22.42    1:20.99  
                  36.42     1:20.99 (44.57)                                        
 12 Beaver, Benjamin          13 STRS-LE              1:25.04    1:22.03  
                  39.25     1:22.03 (42.78)                                        
 13 Coleman, Caden            13 USC-LE               1:32.30    1:25.49  
                  41.00     1:25.49 (44.49)                                        
 14 Keleman, Colin            13 PS-LE                1:24.54    1:25.79  
                  40.91     1:25.79 (44.88)                                        
 15 McDonald, Jackson         13 USC-LE               1:55.00    1:31.79  
                  42.13     1:31.79 (49.66)                                        
 16 Pikor, Sutton             13 LESD-LE              1:33.96    1:32.70  
                  43.46     1:32.70 (49.24)                                        
 17 Anglewicz, Travis         13 HEAT-LE              1:41.25    1:39.41  
                  47.10     1:39.41 (52.31)                                        
 18 Gonzalez, Leo             13 SHSH-LE              2:10.35    1:41.98  
                  46.30     1:41.98 (55.68)                                        
 19 Allen, Connor             13 HEAT-LE              1:44.35    1:42.48  
                  47.51     1:42.48 (54.97)                                        
 20 Banko, Matthew            13 HEAT-LE              2:00.00    1:43.28  
                  49.38     1:43.28 (53.90)                                        
 21 Lindberg, Sutton          14 SHSH-LE              1:52.10    1:44.37  
                  48.61     1:44.37 (55.76)                                        
 -- Smith, Yost               13 RYD-LE               1:53.47         DQ  
                  46.91          DQ (52.42)                                        
 -- Lamb, Matt                13 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  55.22        DQ (1:11.93)                                        
 -- Watt, Stephen             14 CLES-LE              1:57.38         DQ  
                  53.63        DQ (1:02.74)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szabo, Ruben              14 HEAT-LE              2:35.44    2:33.17  
                  34.57     1:12.78 (38.21)     1:53.60 (40.82)     2:33.17 (39.57)
  2 Sawicki, Roman            14 HEAT-LE              2:40.50    2:34.01  
                  34.80     1:13.68 (38.88)     1:54.22 (40.54)     2:34.01 (39.79)
  3 Stavar, Ben               14 LESD-LE              2:37.67    2:35.19  
                  35.17     1:14.60 (39.43)     1:54.84 (40.24)     2:35.19 (40.35)
  4 Ketler, Andrew            13 HEAT-LE              2:47.01    2:39.03  
                  35.80     1:15.56 (39.76)     1:57.24 (41.68)     2:39.03 (41.79)
  5 Fox, Brian                14 SHSH-LE              4:35.54    3:26.34  
                  46.55     1:39.28 (52.73)     2:33.77 (54.49)     3:26.34 (52.57)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanVoorhis, Connor        14 RYD-LE                    NT      58.35  
                  26.85       58.35 (31.50)                                        
  2 Szabo, Ruben              14 HEAT-LE              1:04.56    1:00.28  
                  27.72     1:00.36 (32.64)         1:00.28 ( )                    
  3 Solonche, Logan           13 STRS-LE              1:07.08    1:02.97  
                  29.42     1:02.95 (33.53)      1:02.97 (0.02)                    
  4 Sawicki, Roman            14 HEAT-LE              1:04.19    1:03.09  
                  29.26     1:03.09 (33.83)                                        
  5 Tanner, Nolan             13 HEAT-LE              1:13.06    1:07.16  
                  30.45     1:07.06 (36.61)      1:07.16 (0.10)                    
  6 Mausser, Joey             14 USC-LE               1:11.00    1:10.88  
                  32.61     1:10.88 (38.27)                                        
  7 Butler, Clayton           13 PS-LE                1:36.11    1:12.66  
  8 Matiste, Matt             13 PS-LE                1:25.00    1:13.24  
  9 Beaver, Benjamin          13 STRS-LE              1:16.53    1:14.11  
                  34.11     1:14.11 (40.00)                                        
 10 Klug, Max                 13 USC-LE               1:19.69    1:20.62  
                  36.53     1:20.53 (44.00)      1:20.62 (0.09)                    
 11 Gonzalez, Leo             13 SHSH-LE              1:42.20    1:32.78  
                  38.47     1:32.78 (54.31)                                        
 12 Gruber III, Michael       13 CSI-LE               1:43.45    1:34.22  
                  42.66     1:34.22 (51.56)                                        
 13 DeAngelis, Sam            13 HEAT-LE              2:00.00    1:39.19  
 -- Nazareth, Kenneth         14 HEAT-LE              1:40.88         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Iason                13 HEAT-LE              2:31.30    2:25.28  
                  31.93     1:09.45 (37.52)     1:48.31 (38.86)     2:25.28 (36.97)
  2 Hickin, Jacob             13 HEAT-LE              2:30.00    2:27.08  
                  31.49     1:07.73 (36.24)     1:47.74 (40.01)     2:27.08 (39.34)
  3 Allen, Connor             13 HEAT-LE              4:00.00    3:11.75  
                  37.84     1:26.15 (48.31)     2:19.02 (52.87)     3:11.75 (52.73)
 -- Stinnett, Thomas          13 GLSS-LE                   NT         DQ  
                  53.23   1:57.11 (1:03.88)        DQ (1:07.30)                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stavar, Ben               14 LESD-LE              2:19.99    2:16.53  
                  29.31     1:02.58 (33.27)     1:43.76 (41.18)     2:16.53 (32.77)
  2 Kvach, Evan               14 HEAT-LE              2:23.99    2:18.93  
                  29.17     1:03.95 (34.78)     1:45.63 (41.68)     2:18.93 (33.30)
  3 Herbert, Nathan           13 RYD-LE               2:26.25    2:26.90  
                  33.09     1:10.97 (37.88)     1:55.02 (44.05)     2:26.90 (31.88)
  4 Burnett, Cameron          14 PS-LE                2:33.80    2:26.95  
                  32.28     1:11.65 (39.37)     1:54.61 (42.96)     2:26.95 (32.34)
  5 Faulkner, Jack            13 USC-LE               2:10.43    2:30.70  
                  31.21     1:09.53 (38.32)     1:55.77 (46.24)     2:30.70 (34.93)
  6 Gonzalez, Jasef           13 VFYT-LE              2:38.24    2:36.17  
                  33.25     1:11.63 (38.38)     2:01.52 (49.89)     2:36.17 (34.65)
  7 Dillenbeck, Samuel        14 SHSH-LE                   NT    2:37.98  
                  32.30     1:11.67 (39.37)     2:02.01 (50.34)     2:37.98 (35.97)
  8 Krosky, Joe               14 CSI-LE               2:40.35    2:39.40  
                  38.15     1:20.29 (42.14)     2:04.12 (43.83)     2:39.40 (35.28)
  9 Petros, Zachary           13 CSI-LE               2:48.84    2:42.61  
                  36.78     1:17.66 (40.88)     2:06.26 (48.60)     2:42.61 (36.35)
 10 Keleman, Colin            13 PS-LE                2:41.17    2:43.60  
                  34.82     1:17.31 (42.49)     2:05.88 (48.57)     2:43.60 (37.72)
 11 Kavalec, Alex             13 RYD-LE               2:52.14    2:45.81  
                  36.60     1:17.99 (41.39)     2:07.84 (49.85)     2:45.81 (37.97)
 12 Marina, Liviu             13 RYD-LE               2:59.82    2:51.93  
                  38.70     1:25.00 (46.30)     2:14.96 (49.96)     2:51.93 (36.97)
 13 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               2:54.91    2:52.25  
                  38.44     1:21.30 (42.86)     2:17.45 (56.15)     2:52.25 (34.80)
 14 Coleman, Caden            13 USC-LE               3:00.00    2:53.33  
                  40.78   2:12.66 (1:31.88)     2:53.36 (40.70)         2:53.33 ( )
 15 McDonald, Jackson         13 USC-LE               4:00.00    2:56.83  
                  39.64     1:24.09 (44.45)     2:15.58 (51.49)     2:56.83 (41.25)
 16 DeAngelis, Sam            13 HEAT-LE              3:00.00    3:00.49  
                  41.11     1:25.53 (44.42)     2:19.81 (54.28)     3:00.49 (40.68)
 17 Allen, Connor             13 HEAT-LE              2:58.61    3:03.70  
                  38.91     1:26.11 (47.20)     2:24.27 (58.16)     3:03.70 (39.43)
 18 Anglewicz, Travis         13 HEAT-LE              3:31.10    3:04.82  
                  41.49     1:26.81 (45.32)     2:22.43 (55.62)     3:04.82 (42.39)
 19 Banko, Matthew            13 HEAT-LE              3:30.00    3:07.86  
                  40.32     1:26.54 (46.22)     2:22.11 (55.57)     3:07.86 (45.75)
 20 Gruber III, Michael       13 CSI-LE               3:15.59    3:09.73  
                  44.18     1:30.91 (46.73)   2:33.21 (1:02.30)     3:09.73 (36.52)
 21 Nazareth, Kenneth         14 HEAT-LE              3:00.00    3:16.51  
                  39.63     1:26.77 (47.14)   2:32.74 (1:05.97)     3:16.51 (43.77)
 -- McCloud, Riley            13 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
                1:00.15   2:01.29 (1:01.14)        DQ (1:10.36)                    
 -- Hickin, Jacob             13 HEAT-LE              2:28.61         DQ  
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketler, Andrew            13 HEAT-LE              4:34.01    4:42.71  
                  27.78       59.92 (32.14)     1:37.46 (37.54)     2:14.88 (37.42)
        2:56.43 (41.55)     3:39.59 (43.16)   4:42.71 (1:03.12)                    
  2 Butler, Clayton           13 PS-LE                5:50.00    5:58.25  
                  35.75     1:19.15 (43.40)     2:03.79 (44.64)     2:51.09 (47.30)
        3:42.52 (51.43)     4:33.39 (50.87)     5:14.78 (41.39)     5:58.25 (43.47)