Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/3/2019 06:40 PM
                       2019 GLSS Frozen Meet - 2/3/2019                        
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandervort, Lauren         8 MMSA-AM                36.57      37.72  
  2 Hill, Betsy                8 MAC-LE                 38.62      38.09  
  3 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE                42.14      39.61  
  4 Wanosik, Alice             8 Lakewood-LE            44.17      40.87  
  5 Hopson, Dany               8 BBA-LE                 55.70      43.53  
  6 Mielcarek, Anna            8 CSI-LE               1:00.62      44.30  
  7 Rickel, Adryan             6 UN-LE-LE               48.59      44.99  
  8 Evans, Amelia              7 BBA-LE                 45.47      45.01  
  9 White, Gabby               8 GLSS-LE                46.16      45.86  
 10 Pekarek, Katelyn           7 MMSA-AM                44.78      46.28  
 11 Pekarek, Madeline          7 MMSA-AM                44.19      46.59  
 12 Wilson, Amme               8 VFYT-LE                43.18      47.09  
 13 Stirm, Avary               6 UN-LE-LE               59.43      47.12  
 14 Lambert-Shemo, Madeline    8 UCSI-LE                58.65      47.24  
 15 Susko, Caitlin             7 MMSA-AM                45.34      48.10  
 16 Kuzmenko, Daria            8 STRS-LE                55.57      49.01  
 17 Robbins, Liberty           8 MRST-LE                52.32      49.14  
 18 Rietsch, Lina              8 BBA-LE               1:05.49      50.51  
 19 Woodhouse, Isabella        6 GLSS-LE                53.19      51.61  
 20 Grudowski, Madison         7 MMSA-AM                56.23      52.06  
 20 Cremer, Ella               7 BBA-LE                    NT      52.06  
 22 Seman, Madalyn             7 MMSA-AM                50.98      52.72  
 23 Badamy, Olivia             7 VSC-LE               1:15.93      54.85  
 24 Su, Ellie                  8 BBA-LE               1:30.69      58.80  
 25 Webster, Hanna             8 CSI-LE               1:03.05      58.98  
 26 Webb, Mary Kate            8 BBA-LE                 56.99      59.63  
 27 Johnson, Ashley            7 BBA-LE                 58.46    1:01.08  
 28 Bauer, Asha                6 BBA-LE               1:00.01    1:02.90  
 29 Demeretz, Evelyn           8 KS-LE                1:02.73    1:07.75  
 30 Bell, Maya                 7 BBA-LE               1:12.36    1:09.13  
 31 Boyer, Allie               8 WHAT-LE              1:00.00    1:11.88  
 32 Longnecker-Webel, Maddie   5 BBA-LE               1:40.69    1:16.94  
 33 Susko, Cara                5 MMSA-AM              1:37.68    1:22.78  
 34 Webb, Anna                 6 BBA-LE               1:25.69    1:27.06  
 -- Nicolae, Diana             7 MRST-LE              1:20.22         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery             7 LESD-LE              1:37.36    1:28.85  
                  42.11     1:28.85 (46.74)                                        
  2 Wanosik, Alice             8 Lakewood-LE          1:45.28    1:30.12  
                  43.29     1:30.12 (46.83)                                        
  3 Fan, Flora                 7 BBA-LE                    NT    1:32.46  
                  44.68     1:32.46 (47.78)                                        
  4 White, Gabby               8 GLSS-LE              1:30.45    1:40.62  
                  47.41     1:40.62 (53.21)                                        
  5 Pekarek, Madeline          7 MMSA-AM              1:44.31    1:41.56  
                  46.41     1:41.56 (55.15)                                        
  6 Wilson, Amme               8 VFYT-LE              1:37.17    1:42.00  
                  48.34     1:42.00 (53.66)                                        
  7 Mielcarek, Anna            8 CSI-LE               2:13.83    1:42.11  
                  48.18     1:42.11 (53.93)                                        
  8 Pekarek, Katelyn           7 MMSA-AM              1:44.45    1:45.83  
                  48.48     1:45.83 (57.35)                                        
  9 Evans, Amelia              7 BBA-LE               1:24.49    1:46.27  
 10 Susko, Caitlin             7 MMSA-AM              1:43.76    1:46.40  
                  51.27     1:46.40 (55.13)                                        
 11 Rietsch, Lina              8 BBA-LE               1:32.49    1:58.84  
                  56.94   1:58.84 (1:01.90)                                        
 12 Grudowski, Madison         7 MMSA-AM              2:01.11    2:06.43  
                  55.16   2:06.43 (1:11.27)                                        
 13 Webster, Hanna             8 CSI-LE               2:10.99    2:15.12  
                1:01.96   2:15.12 (1:13.16)                                        
 14 Demeretz, Evelyn           8 KS-LE                2:04.30    2:31.18  
 -- Hopson, Dany               8 BBA-LE               1:58.49         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery             7 LESD-LE                45.85      42.34  
  2 Vandervort, Lauren         8 MMSA-AM                43.62      44.71  
  3 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE                45.36      46.64  
  4 Wanosik, Alice             8 Lakewood-LE            46.91      46.83  
  5 Mielcarek, Anna            8 CSI-LE                 48.50      48.08  
  6 Lawrence, Hayden           7 GLSS-LE                54.81      50.77  
  7 Pekarek, Katelyn           7 MMSA-AM                45.23      50.90  
  8 Pekarek, Madeline          7 MMSA-AM                53.33      51.00  
  9 Evans, Amelia              7 BBA-LE                 52.87      51.48  
 10 Rickel, Adryan             6 UN-LE-LE               53.47      52.42  
 11 Woodhouse, Isabella        6 GLSS-LE                53.32      52.83  
 12 Susko, Caitlin             7 MMSA-AM                52.99      53.01  
 13 Hopson, Dany               8 BBA-LE               1:04.49      54.55  
 14 Rietsch, Lina              8 BBA-LE                 56.56      55.02  
 15 Wilson, Amme               8 VFYT-LE                52.01      55.31  
 16 Kuzmenko, Daria            8 STRS-LE                59.34      55.47  
 17 Robbins, Liberty           8 MRST-LE                55.11      57.86  
 18 Seman, Madalyn             7 MMSA-AM                55.28      58.16  
 19 Stirm, Avary               6 UN-LE-LE               57.92      59.11  
 20 Lambert-Shemo, Madeline    8 UCSI-LE                54.99      59.41  
 21 Webb, Mary Kate            8 BBA-LE               1:05.89      59.56  
 22 Badamy, Olivia             7 VSC-LE                 40.18      59.78  
 23 Johnson, Ashley            7 BBA-LE               1:06.49    1:04.10  
 24 Grudowski, Madison         7 MMSA-AM                57.28    1:04.39  
 25 Bauer, Asha                6 BBA-LE               1:10.49    1:06.14  
 26 Webster, Hanna             8 CSI-LE               1:08.99    1:06.34  
 27 Longnecker-Webel, Maddie   5 BBA-LE               1:30.69    1:07.30  
 28 Susko, Cara                5 MMSA-AM              1:29.54    1:12.91  
 29 Demeretz, Evelyn           8 KS-LE                1:05.11    1:15.07  
 30 Bell, Maya                 7 BBA-LE               1:22.49    1:19.29  
 31 Webb, Anna                 6 BBA-LE               1:30.69    1:42.95  
 -- Boyer, Allie               8 WHAT-LE              1:10.00         DQ  
 -- Su, Ellie                  8 BBA-LE               1:25.69         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery             7 LESD-LE              1:38.64    1:31.20  
                  44.67     1:31.20 (46.53)                                        
  2 Fan, Flora                 7 BBA-LE                    NT    1:43.08  
                  50.03     1:43.08 (53.05)                                        
  3 Kuzmenko, Daria            8 STRS-LE              2:30.99    2:02.94  
                  54.38   2:02.94 (1:08.56)                                        
 -- Demeretz, Evelyn           8 KS-LE                2:29.80         DQ  
                1:17.86        DQ (1:26.63)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Flora                 7 BBA-LE                    NT      48.46  
  2 Lawrence, Hayden           7 GLSS-LE                58.40      53.23  
  3 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE              1:00.15      58.59  
  4 Pekarek, Katelyn           7 MMSA-AM              1:02.48    1:01.75  
  5 Mielcarek, Anna            8 CSI-LE               1:06.99    1:03.90  
  6 Robbins, Liberty           8 MRST-LE              1:00.25    1:11.66  
  7 Grudowski, Madison         7 MMSA-AM              1:04.11    1:24.23  
  8 Bell, Maya                 7 BBA-LE               1:29.49    1:33.41  
 -- Rietsch, Lina              8 BBA-LE               1:11.49         DQ  
 -- Johnson, Ashley            7 BBA-LE               1:16.49         DQ  
 -- Su, Ellie                  8 BBA-LE               1:30.69         DQ  
 -- Woodhouse, Isabella        6 GLSS-LE              1:26.88         DQ  
 -- Nicolae, Diana             7 MRST-LE              1:25.22         DQ  
 -- Lambert-Shemo, Madeline    8 UCSI-LE                53.99         DQ  
 -- Badamy, Olivia             7 VSC-LE                 55.18         DQ  
 -- Webb, Mary Kate            8 BBA-LE               1:12.49         DQ  
 -- Hill, Betsy                8 MAC-LE               1:00.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandervort, Lauren         8 MMSA-AM                44.11      42.21  
  2 Cremer, Ella               7 BBA-LE                    NT      56.49  
  3 White, Gabby               8 GLSS-LE                53.46    1:00.16  
 -- Johnson, Ashley            7 BBA-LE               1:20.49         DQ  
 -- Lawrence, Hayden           7 GLSS-LE                56.11         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandervort, Lauren         8 MMSA-AM              1:04.49    1:34.54  
                  42.72     1:34.54 (51.82)                                        
  2 Wanosik, Alice             8 Lakewood-LE          1:49.74    1:39.05  
                  47.11     1:39.05 (51.94)                                        
  3 Hill, Betsy                8 MAC-LE               1:43.17    1:41.69  
                  46.32     1:41.69 (55.37)                                        
  4 Fan, Flora                 7 BBA-LE                    NT    1:42.09  
                  50.22     1:42.09 (51.87)                                        
  5 Matsievich, Elizabeth      7 LESD-LE              1:45.49    1:42.65  
                  47.78     1:42.65 (54.87)                                        
  6 Pekarek, Madeline          7 MMSA-AM              1:53.75    1:54.46  
                  54.33   1:54.46 (1:00.13)                                        
  7 Wilson, Amme               8 VFYT-LE              1:54.33    1:54.94  
  8 Susko, Caitlin             7 MMSA-AM              1:58.55    1:56.82  
                  50.83   1:56.82 (1:05.99)                                        
  9 Rickel, Adryan             6 UN-LE-LE             2:12.18    1:57.13  
                  50.17   1:57.13 (1:06.96)                                        
 -- Cremer, Ella               7 BBA-LE                    NT         DQ  
 -- Seman, Madalyn             7 MMSA-AM              2:10.11         DQ  
                1:00.42        DQ (1:07.66)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Livia              9 BBA-LE                    NT      32.56  
  2 Stewart, Alice             9 GLSS-LE                36.39      33.62  
  3 Gustin, Chloe              9 GLSS-LE                35.87      35.44  
  4 Chang, Isabella            9 STRS-LE                39.69      36.86  
  5 Butte, Julia               9 Lakewood-LE            41.87      36.94  
  6 Hill, Teagan               9 CCS-LE                 44.88      39.74  
  7 Ringness, Eva              9 GLSS-LE                43.17      39.86  
  8 McEwen, Ruby               9 Lakewood-LE            41.30      39.97  
  9 Fracci, Bella              9 GLSS-LE                38.31      40.96  
 10 Grande, Kaitlyn            9 GLSS-LE                39.53      42.47  
 11 Webster, Briana            9 CSI-LE                 45.01      42.63  
 12 Bottoni, Katherine         9 MRST-LE                46.52      43.49  
 13 Kaim, Audrey               9 GLSS-LE                47.04      44.94  
 13 Popa, Emma                 9 Lakewood-LE            50.56      44.94  
 15 Rashidi, Yasamin           9 BBA-LE                 46.46      45.67  
 16 Ramsey, Jordan             9 KS-LE                  45.84      46.70  
 17 Speer, Sam                 9 GLSS-LE                44.33      47.55  
 18 McCarthy, Holly            9 GLSS-LE                57.07      47.71  
 19 Lisiweski, Chloe           9 CSI-LE               1:05.99      50.31  
 20 Freer, Colleen             9 BBA-LE                 53.23      50.81  
 21 Allen, Olivia              9 CCS-LE                 52.70      51.49  
 22 Li, Annie                  9 BBA-LE                 53.66      52.97  
 23 Hale, Clara                9 BBA-LE                 52.49      55.11  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustin, Chloe              9 GLSS-LE              1:18.61    1:18.42  
                  37.85     1:18.42 (40.57)                                        
  2 Butte, Julia               9 Lakewood-LE          1:33.87    1:27.69  
                  42.83     1:27.69 (44.86)                                        
  3 Chang, Isabella            9 STRS-LE              1:32.62    1:28.68  
                  41.30     1:28.68 (47.38)                                        
  4 Fracci, Bella              9 GLSS-LE              1:36.60    1:32.18  
                  42.29     1:32.18 (49.89)                                        
  5 Ringness, Eva              9 GLSS-LE              1:35.19    1:32.31  
                  43.26     1:32.31 (49.05)                                        
  6 Bolton, Charlotte          9 GLSS-LE              1:52.94    1:41.77  
                  49.25     1:41.77 (52.52)                                        
  7 Webster, Briana            9 CSI-LE               1:34.99    1:48.52  
                  47.33   1:48.52 (1:01.19)                                        
  8 Hale, Clara                9 BBA-LE               2:09.49    2:15.49  
                  57.48   2:15.49 (1:18.01)                                        
 -- Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              1:14.28         DQ  
                  36.66          DQ (37.58)                                        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              2:37.28    2:35.90  
                  35.32     1:15.84 (40.52)     1:57.22 (41.38)     2:35.90 (38.68)
  2 Flute, Jules               9 CSI-LE               3:18.05    3:16.84  
                  42.37     1:31.99 (49.62)     2:24.95 (52.96)     3:16.84 (51.89)
  3 Bottoni, Katherine         9 MRST-LE              3:49.66    3:41.48  
                  48.23   1:49.13 (1:00.90)     2:49.11 (59.98)     3:41.48 (52.37)
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Alice             9 GLSS-LE                40.76      38.71  
  2 Gustin, Chloe              9 GLSS-LE                35.49      39.11  
  3 Grande, Kaitlyn            9 GLSS-LE                45.00      45.54  
  4 Kaim, Audrey               9 GLSS-LE                49.43      47.96  
  5 Flute, Jules               9 CSI-LE                 47.44      48.58  
  5 Butte, Julia               9 Lakewood-LE            52.44      48.58  
  7 Waldron, Olivia            9 WHAT-LE                50.64      49.94  
  8 Allen, Olivia              9 CCS-LE                 56.68      52.82  
  9 Speer, Sam                 9 GLSS-LE                53.43      53.03  
 10 Webster, Briana            9 CSI-LE                 55.99      54.25  
 11 Reiss, Emma                9 STRS-LE                58.42      54.69  
 12 Lisiweski, Chloe           9 CSI-LE               1:10.99      56.57  
 13 McCarthy, Holly            9 GLSS-LE                59.24      56.79  
 14 Li, Annie                  9 BBA-LE                 56.17      56.84  
 15 Popa, Emma                 9 Lakewood-LE          1:00.63      57.51  
 16 Hale, Clara                9 BBA-LE                 59.49    1:03.82  
 -- Freer, Colleen             9 BBA-LE               1:29.49         DQ  
 -- Ringness, Eva              9 GLSS-LE                48.52         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Clara               9 GLSS-LE              1:30.59    1:28.86  
  2 Chang, Isabella            9 STRS-LE              1:36.87    1:29.57  
                  43.28     1:29.57 (46.29)                                        
  3 Reiss, Emma                9 STRS-LE              2:01.29    2:06.45  
                  57.16   2:06.45 (1:09.29)                                        
 -- Waldron, Olivia            9 WHAT-LE              1:48.00         DQ  
                  49.87          DQ (59.15)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Alice             9 GLSS-LE                44.78      44.39  
  2 Fracci, Bella              9 GLSS-LE                51.14      51.73  
  3 Bolton, Charlotte          9 GLSS-LE                59.87      52.90  
  4 Ramsey, Jordan             9 KS-LE                  55.37      54.17  
  5 Dorsey, Catherine          9 BBA-LE                 54.17      55.05  
  6 McEwen, Ruby               9 Lakewood-LE            54.74      56.16  
  7 Grande, Kaitlyn            9 GLSS-LE                55.18      56.38  
  8 Chang, Isabella            9 STRS-LE                56.74      58.99  
  9 Kaim, Audrey               9 GLSS-LE              1:05.95    1:02.94  
 10 Popa, Emma                 9 Lakewood-LE          1:12.22    1:03.91  
 11 Bottoni, Katherine         9 MRST-LE              1:02.61    1:05.02  
 12 Lisiweski, Chloe           9 CSI-LE               1:15.99    1:12.06  
 -- Hill, Teagan               9 CCS-LE               1:23.42         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeAngelis, Raine           9 Lakewood-LE          1:33.89    1:30.84  
                  44.65     1:30.84 (46.19)                                        
  2 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              1:34.00    1:31.27  
                  44.42     1:31.27 (46.85)                                        
  3 Russo, Clara               9 GLSS-LE              2:11.11    1:51.50  
                  54.67     1:51.50 (56.83)                                        
  4 Bolton, Charlotte          9 GLSS-LE              2:17.65    1:55.08  
                  54.52   1:55.08 (1:00.56)                                        
  5 Dorsey, Catherine          9 BBA-LE               1:59.49    1:56.57  
                  56.84     1:56.57 (59.73)                                        
  6 Flute, Jules               9 CSI-LE               2:01.99    2:01.58  
                  56.94   2:01.58 (1:04.64)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeAngelis, Raine           9 Lakewood-LE            39.78      37.54  
  2 Ringness, Eva              9 GLSS-LE                51.06      47.81  
  3 Rashidi, Yasamin           9 BBA-LE                 52.49      50.49  
  4 Allen, Olivia              9 CCS-LE               1:13.43    1:06.89  
  5 Hill, Teagan               9 CCS-LE               1:16.21    1:06.94  
  6 Freer, Colleen             9 BBA-LE                 57.49    1:07.91  
 -- Speer, Sam                 9 GLSS-LE                51.34         DQ  
 -- Reiss, Emma                9 STRS-LE              1:30.99         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeAngelis, Raine           9 Lakewood-LE          1:27.42    1:26.70  
                  39.86     1:26.70 (46.84)                                        
 -- Russo, Clara               9 GLSS-LE              2:01.11         DQ  
                  46.17          DQ (53.96)                                        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeAngelis, Raine           9 Lakewood-LE          1:24.92    1:19.28  
                  37.46     1:19.28 (41.82)                                        
  2 Cremer, Livia              9 BBA-LE                    NT    1:20.00  
                  38.66     1:20.00 (41.34)                                        
  3 Stewart, Alice             9 GLSS-LE              1:27.35    1:21.76  
                  39.20     1:21.76 (42.56)                                        
  4 Gustin, Chloe              9 GLSS-LE              1:36.41    1:27.02  
                  41.23     1:27.02 (45.79)                                        
  5 Bolton, Charlotte          9 GLSS-LE              2:05.35    1:43.39  
                  51.90     1:43.39 (51.49)                                        
  6 Fracci, Bella              9 GLSS-LE              1:53.19    1:44.42  
                  51.05     1:44.42 (53.37)                                        
  7 Grande, Kaitlyn            9 GLSS-LE              1:44.76    1:46.07  
                  48.25     1:46.07 (57.82)                                        
  8 Dorsey, Catherine          9 BBA-LE               1:54.49    1:54.09  
                  58.02     1:54.09 (56.07)                                        
  9 Rashidi, Yasamin           9 BBA-LE               1:56.49    1:56.16  
                  50.95   1:56.16 (1:05.21)                                        
 10 Bottoni, Katherine         9 MRST-LE              2:06.14    2:02.28  
                  56.75   2:02.28 (1:05.53)                                        
 -- Allen, Olivia              9 CCS-LE               2:25.78         DQ  
                1:00.59        DQ (1:13.20)                                        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              2:54.33    2:56.17  
                  39.83     1:26.47 (46.64)     2:18.45 (51.98)     2:56.17 (37.72)
  2 Russo, Clara               9 GLSS-LE              3:09.11    3:15.80  
                                1:30.38 ( )   2:33.64 (1:03.26)     3:15.80 (42.16)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edgington, Rylinn         10 UN-LE-LE               32.79      31.74  
  2 Eads, Emily               10 GLSS-LE                32.63      31.98  
  3 Ninke, Jasele             10 VSC-LE                 37.80      34.36  
  4 Wargo, Bella              10 LESD-LE                38.46      35.28  
  5 Race, Delaney             10 MMSA-AM                38.99      35.84  
  6 Grande, Carly             10 GLSS-LE                35.20      35.95  
  7 Laurenti, Gia             10 MMSA-AM                37.17      36.10  
  8 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE                 36.53      36.94  
  9 Glaser, Ashlynn           10 CCS-LE                 35.66      36.95  
 10 Grudowski, Natalie        10 MMSA-AM                37.74      37.47  
 11 Swift, Riley              10 Lakewood-LE            45.22      39.17  
 12 Keresztes, Shaila         10 STRS-LE                43.68      40.10  
 13 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE                39.62      41.10  
 14 Nicolae, Karlie           10 MRST-LE                40.64      41.57  
 15 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE                 38.57      41.61  
 16 Rosenfeld, Hannah         10 GLSS-LE                   NT      42.40  
 17 Gomez, Cecilia            10 Lakewood-LE            43.77      43.48  
 18 Valley, Rylie             10 CSI-LE                 41.34      43.52  
 19 Ballman, Elyse            10 SHSH-LE                49.03      45.27  
 20 Jaissle, Mikayla          10 Lakewood-LE          1:05.22      47.02  
 21 Buchner, Sophia           10 GLSS-LE                50.66      47.19  
 22 Sandor, Keira             10 MMSA-AM                45.87      47.26  
 23 Hattier, Mirabel          10 SHSH-LE                54.95      51.44  
 24 Hantus, Nadia             10 LESD-LE              1:00.80      57.17  
 25 Matuszny, Liv             10 GLSS-LE              1:02.78      58.08  
 26 Mathias, Helen            10 LESD-LE              1:08.32    1:07.36  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eads, Emily               10 GLSS-LE              1:13.22    1:11.72  
                  34.59     1:11.72 (37.13)                                        
  2 Edgington, Rylinn         10 UN-LE-LE             1:12.51    1:12.34  
                  35.09     1:12.34 (37.25)                                        
  3 Isabella, Emily           10 GLSS-LE              1:22.89    1:17.86  
                  37.86     1:17.86 (40.00)                                        
  4 Laurenti, Gia             10 MMSA-AM              1:22.46    1:20.22  
                  37.32     1:20.22 (42.90)                                        
  5 Golem, Bria               10 LESD-LE              1:24.42    1:22.65  
                  37.44     1:22.65 (45.21)                                        
  6 Wilson, Emma              10 VFYT-LE              1:24.66    1:23.11  
                  38.77     1:23.11 (44.34)                                        
  6 Race, Delaney             10 MMSA-AM              1:26.50    1:23.11  
                  39.11     1:23.11 (44.00)                                        
  8 Grudowski, Natalie        10 MMSA-AM              1:35.54    1:27.28  
                  39.59     1:27.28 (47.69)                                        
  9 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              1:23.32    1:29.06  
                  41.50     1:29.06 (47.56)                                        
 10 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE              1:32.67    1:31.26  
                  43.58     1:31.26 (47.68)                                        
 11 Swift, Riley              10 Lakewood-LE          1:38.22    1:31.68  
                  43.38     1:31.68 (48.30)                                        
 12 Petre, Emma               10 SHSH-LE              1:39.42    1:38.11  
 13 Valley, Rylie             10 CSI-LE               1:37.88    1:41.69  
                  48.66     1:41.69 (53.03)                                        
 14 Sandor, Keira             10 MMSA-AM              1:37.72    1:44.15  
                  50.26     1:44.15 (53.89)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Emma              10 VFYT-LE              3:51.08    3:09.87  
                  41.94     1:32.55 (50.61)     2:23.61 (51.06)     3:09.87 (46.26)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edgington, Rylinn         10 UN-LE-LE               37.25      38.27  
  2 Stehura, Kyra             10 LESD-LE                38.90      38.33  
  3 Su, Arianna               10 BBA-LE                 41.94      39.97  
  4 Lawrence, Brooke          10 GLSS-LE                42.58      40.10  
  5 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE                 41.75      42.01  
  6 Grande, Carly             10 GLSS-LE                39.55      42.26  
  7 Eads, Sarah               10 GLSS-LE                42.24      43.71  
  8 Wilson, Emma              10 VFYT-LE                48.27      43.85  
  9 Nicolae, Karlie           10 MRST-LE                43.70      44.44  
 10 Grudowski, Natalie        10 MMSA-AM                47.67      46.35  
 11 Petre, Emma               10 SHSH-LE                49.39      46.88  
 12 Gomez, Cecilia            10 Lakewood-LE            48.17      48.77  
 13 Swift, Riley              10 Lakewood-LE            54.22      49.81  
 14 Sandor, Keira             10 MMSA-AM                49.08      50.25  
 15 Martin, Mirella           10 Lakewood-LE            54.54      54.09  
 16 Buchner, Sophia           10 GLSS-LE                59.60      55.73  
 17 Hattier, Mirabel          10 SHSH-LE                49.54      57.96  
 18 Matuszny, Liv             10 GLSS-LE              1:16.74    1:00.85  
 -- Mathias, Helen            10 LESD-LE              1:10.49         DQ  
 -- Wargo, Bella              10 LESD-LE                44.41         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stehura, Kyra             10 LESD-LE              1:24.65    1:22.19  
                  39.33     1:22.19 (42.86)                                        
  2 Su, Arianna               10 BBA-LE               1:30.84    1:27.25  
                  41.28     1:27.25 (45.97)                                        
  3 Golem, Bria               10 LESD-LE              1:31.91    1:30.51  
                  43.68     1:30.51 (46.83)                                        
  4 Eads, Sarah               10 GLSS-LE              1:40.11    1:35.36  
                  44.50     1:35.36 (50.86)                                        
  5 Otradovec, Hailey         10 FAST-LE              1:40.00    1:39.80  
                  47.32     1:39.80 (52.48)                                        
  6 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              1:36.29    1:43.04  
                  48.73     1:43.04 (54.31)                                        
 -- Hattier, Mirabel          10 SHSH-LE              1:52.54         DQ  
 -- Petre, Emma               10 SHSH-LE              1:46.05         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Brooke          10 GLSS-LE                45.49      41.60  
  2 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE                43.66      43.42  
  3 Laurenti, Gia             10 MMSA-AM                45.82      43.90  
  4 Glaser, Ashlynn           10 CCS-LE                 47.10      45.64  
  5 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE                46.24      46.45  
  6 Race, Delaney             10 MMSA-AM                48.09      46.90  
  7 Ninke, Jasele             10 VSC-LE                 48.55      48.19  
  8 Su, Arianna               10 BBA-LE                 49.94      48.41  
  9 Grande, Carly             10 GLSS-LE                48.03      49.01  
 10 Wargo, Bella              10 LESD-LE                53.04      49.87  
 11 Gomez, Cecilia            10 Lakewood-LE            54.26      50.32  
 12 Stehura, Kyra             10 LESD-LE                52.84      50.58  
 13 Nicolae, Karlie           10 MRST-LE                54.33      52.65  
 14 Martin, Mirella           10 Lakewood-LE            56.26      53.53  
 15 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE                 54.40      54.41  
 16 Hattier, Mirabel          10 SHSH-LE                56.75      58.55  
 17 Jaissle, Mikayla          10 Lakewood-LE          1:18.22      59.14  
 18 Rosenfeld, Hannah         10 GLSS-LE                   NT      59.54  
 19 Buchner, Sophia           10 GLSS-LE              1:02.53    1:04.00  
 20 Valley, Rylie             10 CSI-LE               1:02.36    1:07.13  
 21 Mathias, Helen            10 LESD-LE              1:12.23    1:08.13  
 -- Ballman, Elyse            10 SHSH-LE              1:12.87         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE              1:37.81    1:35.80  
                  46.23     1:35.80 (49.57)                                        
  2 Race, Delaney             10 MMSA-AM              1:48.47    1:39.05  
                  46.70     1:39.05 (52.35)                                        
  3 Golem, Bria               10 LESD-LE              1:44.22    1:42.96  
                  48.29     1:42.96 (54.67)                                        
  4 Isabella, Emily           10 GLSS-LE              1:47.82    1:45.17  
                  50.65     1:45.17 (54.52)                                        
  5 Ninke, Jasele             10 VSC-LE               1:50.36    1:45.30  
                  48.00     1:45.30 (57.30)                                        
  6 Krizansky, Kelsey         10 STRS-LE              1:51.75    1:46.10  
                  47.99     1:46.10 (58.11)                                        
  7 Keresztes, Shaila         10 STRS-LE              1:59.38    1:52.44  
                  52.91     1:52.44 (59.53)                                        
  8 Otradovec, Hailey         10 FAST-LE              2:15.00    1:53.43  
                  53.26   1:53.43 (1:00.17)                                        
  9 Petre, Emma               10 SHSH-LE              1:57.54    2:11.28  
                1:03.20   2:11.28 (1:08.08)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stehura, Kyra             10 LESD-LE                38.38      39.51  
  2 Eads, Sarah               10 GLSS-LE                43.58      42.39  
  3 Lawrence, Brooke          10 GLSS-LE                43.11      43.62  
  4 Su, Arianna               10 BBA-LE                 43.67      44.86  
  5 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE                43.35      45.58  
  6 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE                 45.99      53.73  
  7 Martin, Mirella           10 Lakewood-LE          1:01.22      59.74  
 -- Rosenfeld, Hannah         10 GLSS-LE                   NT         DQ  
 -- Hantus, Nadia             10 LESD-LE              1:10.49         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella, Emily           10 GLSS-LE              1:45.85    1:26.30  
                  39.64     1:26.30 (46.66)                                        
  2 Eads, Emily               10 GLSS-LE              1:35.11    1:28.92  
                  39.95     1:28.92 (48.97)                                        
  3 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              2:00.87    1:45.68  
                  49.14     1:45.68 (56.54)                                        
  4 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE               1:35.99    1:52.89  
                  50.20   1:52.89 (1:02.69)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edgington, Rylinn         10 UN-LE-LE             1:21.23    1:21.91  
                  38.42     1:21.91 (43.49)                                        
  2 Eads, Emily               10 GLSS-LE              1:24.27    1:22.54  
                  36.31     1:22.54 (46.23)                                        
  3 Grande, Carly             10 GLSS-LE              1:33.87    1:29.95  
                  42.70     1:29.95 (47.25)                                        
  4 Kuhel, Josie              10 SHSH-LE              1:32.40    1:30.10  
                  44.61     1:30.10 (45.49)                                        
  5 Glaser, Ashlynn           10 CCS-LE               1:33.90    1:31.03  
                  45.18     1:31.03 (45.85)                                        
  6 Laurenti, Gia             10 MMSA-AM              1:34.19    1:33.65  
                  45.11     1:33.65 (48.54)                                        
  7 Wargo, Bella              10 LESD-LE              1:30.49    1:34.05  
                  42.11     1:34.05 (51.94)                                        
  8 Otradovec, Hailey         10 FAST-LE              1:45.00    1:35.31  
                  45.93     1:35.31 (49.38)                                        
  9 Gawlik, Gaby              10 CSI-LE               1:33.55    1:35.46  
                  41.98     1:35.46 (53.48)                                        
 10 Grudowski, Natalie        10 MMSA-AM              1:43.39    1:35.57  
                  44.74     1:35.57 (50.83)                                        
 11 Keresztes, Shaila         10 STRS-LE              1:50.01    1:40.12  
                  48.35     1:40.12 (51.77)                                        
 12 Gomez, Cecilia            10 Lakewood-LE          1:52.44    1:42.25  
                  51.35     1:42.25 (50.90)                                        
 13 Escobar Martinez, Miriam  10 CSI-LE               1:40.99    1:47.94  
 14 Valley, Rylie             10 CSI-LE               1:59.99    1:54.15  
                  52.99   1:54.15 (1:01.16)                                        
 -- Nicolae, Karlie           10 MRST-LE              1:44.07         DQ  
                  51.02          DQ (58.78)                                        
 -- Ninke, Jasele             10 VSC-LE               1:34.92         DQ  
                  44.79          DQ (46.26)                                        
 -- Mathias, Helen            10 LESD-LE              2:30.49         DQ  
                1:01.52        DQ (1:15.72)                                        
 -- Ballman, Elyse            10 SHSH-LE              2:36.87         DQ  
                1:00.24        DQ (1:10.80)                                        
 -- Wilson, Emma              10 VFYT-LE              1:44.20         DQ  
                  45.37          DQ (49.60)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella, Emily           10 GLSS-LE              3:18.63    3:12.29  
                  43.99     1:32.67 (48.68)     2:30.43 (57.76)     3:12.29 (41.86)
  2 Anzo, Jacquelin           10 SHSH-LE              3:22.07    3:21.03  
                                1:38.50 ( )     2:35.10 (56.60)     3:21.03 (45.93)
  3 Eads, Sarah               10 GLSS-LE              3:11.11    3:37.86  
                  47.41     1:44.53 (57.12)   2:50.44 (1:05.91)     3:37.86 (47.42)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'                  NT    2:19.28  
     1) Eads, Emily 10                  2) Isabella, Emily 10             
     3) Duijser, Charlotte 9            4) Stewart, Alice 9               
                  32.46     1:08.73 (36.27)     1:44.29 (35.56)     2:19.28 (34.99)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'B'                  NT    2:28.37  
     1) Gustin, Chloe 9                 2) Russo, Clara 9                 
     3) Eads, Sarah 10                  4) Grande, Carly 10               
                  35.57     1:13.19 (37.62)     2:04.93 (51.74)     2:28.37 (23.44)
  3 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                3:00.00    2:36.91  
     1) DeAngelis, Raine 9              2) Swift, Riley 10                
     3) Wanosik, Alice 8                4) Gomez, Cecilia 10              
                  32.49     1:17.16 (44.67)     1:59.38 (42.22)     2:36.91 (37.53)
  4 Blazing Barracudas-LE  'A'                        2:59.47    2:38.45  
     1) Su, Arianna 10                  2) Fan, Flora 7                   
     3) Evans, Amelia 7                 4) Cremer, Livia 9                
                  38.53     1:24.09 (45.56)     2:13.03 (48.94)     2:38.45 (25.42)
  5 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'C'                  NT    2:41.45  
     1) Fracci, Bella 9                 2) Grande, Kaitlyn 9              
     3) Lawrence, Brooke 10             4) Ringness, Eva 9                
                  42.70     1:23.09 (40.39)     2:03.52 (40.43)     2:41.45 (37.93)
  6 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'D'                  NT    3:14.83  
     1) Bolton, Charlotte 9             2) Lawrence, Hayden 7             
     3) Speer, Sam 9                    4) White, Gabby 8                 
                  47.24     1:33.47 (46.23)     2:30.77 (57.30)     3:14.83 (44.06)
  7 Blazing Barracudas-LE  'B'                        3:39.58    3:19.31  
     1) Li, Annie 9                     2) Hopson, Dany 8                 
     3) Dorsey, Catherine 9             4) Rashidi, Yasamin 9             
                  54.85     1:41.19 (46.34)     2:31.19 (50.00)     3:19.31 (48.12)
  8 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'E'                  NT    3:20.03  
     1) McCarthy, Holly 9               2) Buchner, Sophia 10             
     3) Woodhouse, Isabella 6           4) Kaim, Audrey 9                 
                  46.88     1:37.97 (51.09)   2:44.31 (1:06.34)     3:20.03 (35.72)
 
Girls 11 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE                26.11      25.93  
  2 Strong, Maria             14 STRS-LE                27.13      26.12  
  3 Collis, Laina             13 CSI-LE                 26.06      26.41  
  4 Stewart, Meredith         13 GLSS-LE                26.89      26.59  
  5 Stewart, Beatrice         12 GLSS-LE                27.05      26.64  
  6 Mehok, Claire             13 GLSS-LE                26.78      26.86  
  7 Rickel, Ashtyn            11 UN-LE-LE               27.90      27.15  
  8 Mehok, Lilly              13 GLSS-LE                27.22      27.33  
  9 Murlin, Darby             13 GLSS-LE                29.05      27.34  
 10 Cox, Claire               14 CCS-LE                 27.31      27.50  
 11 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE                27.96      27.51  
 12 Grespin, Maggie           14 VSC-LE                 27.73      27.55  
 12 Halloran, Beth            12 GLSS-LE                28.03      27.55  
 14 Beno, Charlotte           14 Lakewood-LE            26.80      27.61  
 15 Machado, Madi             14 GLSS-LE                27.90      27.65  
 16 Manofsky, Abra            11 CCS-LE                 27.61      27.72  
 17 Pichola, Blair            14 Lakewood-LE            27.69      28.06  
 18 Stroh, Jessica            16 MMSA-AM                27.15      28.08  
 19 Hribar, Melanie           13 LESD-LE                28.46      28.14  
 20 Martin, Abby              14 UN-LE-LE               27.97      28.24  
 21 Darnell, Regan            14 MAC-LE                 28.97      28.54  
 22 Dimmerling, Gennie        12 CCS-LE                 28.37      28.63  
 22 Muro, Mia                 14 MMSA-AM                28.91      28.63  
 24 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE                28.49      28.68  
 25 Heestand, Ava             14 MAC-LE                 28.96      28.80  
 26 Deshpande, Nina           12 GLSS-LE                28.60      28.90  
 27 Chang, Marianne           12 STRS-LE                30.11      28.97  
 28 Wasko, Olivia             13 KS-LE                  28.97      29.10  
 29 Cox, Caitlin              12 CCS-LE                 28.95      29.20  
 30 Estremera, Mikey          12 MMSA-AM                27.70      29.25  
 31 Su, Alexa                 12 BBA-LE                 29.16      29.28  
 32 McCoury, Fiona            14 CCS-LE                 27.37      29.37  
 33 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood-LE            29.66      29.51  
 34 Schleig, Ava              11 FAST-LE                   NT      29.63  
 35 Gustin, Jana              13 GLSS-LE                31.35      29.67  
 36 DiBernardo, Cayla         14 GLSS-LE                30.32      29.75  
 36 Kelley, Gracie            13 UVSC-LE                30.85      29.75  
 38 Faiman, Sophia            13 GLSS-LE                30.27      29.86  
 39 Brown, Vivian             13 FAST-LE                30.12      29.92  
 40 Keller, Abby              13 VSC-LE                 29.67      29.96  
 41 Murphy, Sierra            14 MMSA-AM                29.62      29.97  
 42 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE                   NT      30.05  
 43 Hayek, Elena              13 BBA-LE                 29.26      30.07  
 44 Grande, Danielle          12 GLSS-LE                30.68      30.21  
 45 Bernardi, Paige           17 MMSA-AM                29.43      30.22  
 46 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE                31.15      30.26  
 47 Sweatt, Maria             12 FAST-LE                31.05      30.34  
 48 Schmittel, Hadleigh       13 GLSS-LE                31.24      30.41  
 49 Svette, Alethea           11 STRS-LE                29.33      30.56  
 50 Bing, Kara                14 CCS-LE                 31.17      30.68  
 51 Bachovchin, Clare         13 SHSH-LE                31.32      30.72  
 52 Kowalczyk, Kaitlyn        13 GLSS-LE                34.26      30.81  
 53 Butte, Meghan             13 Lakewood-LE            30.66      30.87  
 54 Koballa, Peyton           11 GLSS-LE                   NT      31.02  
 55 Messina, Sophia           11 GLSS-LE                31.97      31.06  
 56 Sayer, Addalyn            11 CCS-LE                    NT      31.09  
 57 Engoglia, Felicity        13 GLSS-LE                30.65      31.19  
 58 Hodgekins, Katie          11 GLSS-LE                33.03      31.24  
 59 Nixon, Eva                12 FAST-LE                32.23      31.30  
 60 Engoglia, Remy            13 GLSS-LE                29.08      31.35  
 61 Critchett, Katie          13 MRST-LE                32.12      31.44  
 61 Estremera, Joey           11 MMSA-AM                31.11      31.44  
 63 Aumock, Maia              14 CSI-LE                 33.22      31.45  
 64 Grove, Grace              12 VFYT-LE                31.82      31.75  
 65 DeChellis, Elizabeth      13 GLSS-LE                31.78      31.84  
 66 Skavnak, Katie            11 VSC-LE                 31.93      31.93  
 67 McDougal, Bode            11 Lakewood-LE            33.56      31.95  
 68 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE                 32.59      32.06  
 68 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE                32.88      32.06  
 70 Cooper, Hannah            11 GLSS-LE                32.76      32.47  
 71 Gasser, Gabby             11 KS-LE                  37.06      32.99  
 72 Becher, Meredith          17 VFYT-LE                31.78      33.02  
 73 Stout, Denali             13 CSI-LE                 32.76      33.08  
 74 Shea, Shannon             12 GLSS-LE                34.73      33.13  
 75 Brashear, Izzy            12 CSI-LE                 32.68      33.15  
 76 Young, Kaylyn             11 UN-LE-LE               34.24      33.30  
 77 Taseff, Alta              11 Lakewood-LE            34.97      33.52  
 78 Keresztes, Raya           12 STRS-LE                39.76      33.59  
 79 Durosko, Reese            11 GLSS-LE                36.78      33.66  
 80 Black, Makenzie           12 CSI-LE                 31.90      33.71  
 81 Bing, Josie               11 CCS-LE                 32.62      33.84  
 82 Keane, Kellie             12 Lakewood-LE            33.41      34.19  
 83 Brady, Reese              11 FAST-LE                33.64      34.27  
 84 Knox, Sarah               12 Lakewood-LE            34.09      34.30  
 85 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE                37.62      34.85  
 86 Day, Emily                12 SHSH-LE                33.72      35.16  
 87 Wise, Gretchen            13 VSC-LE                 34.09      35.33  
 88 McElwain, Claire          13 Lakewood-LE            35.24      35.53  
 89 Stirm, Katie              11 Lakewood-LE            36.71      35.75  
 90 DenBesten, Kayla          12 VSC-LE                 38.18      35.79  
 91 Davis, Maggie             12 SHSH-LE                36.51      36.83  
 92 Kurtz, Karlee             12 VSC-LE                 36.22      36.84  
 93 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE                45.94      36.98  
 94 Polen, Piper              11 Lakewood-LE            35.92      37.08  
 95 Brennan, Maeve            14 GLSS-LE                37.65      37.31  
 96 Evans, Alyssa             11 CCS-LE                 38.52      37.37  
 97 Greene, Nevaeh            12 FAST-LE                45.82      38.05  
 98 Lesnak, Sam               11 VSC-LE                 36.83      38.29  
 99 Wester, Alahna            12 VSC-LE                 41.92      38.42  
100 Hotes, Olivia             11 FAST-LE                37.45      39.08  
101 Roebuck, Asia             11 SHSH-LE                41.64      39.37  
102 Koval, Nastia             11 MRST-LE                39.06      39.48  
103 McIvor, Brianna           11 STRS-LE                39.18      39.74  
104 Porterfield, Madelyn      12 VSC-LE                 42.55      40.04  
105 Keane, Molly              11 Lakewood-LE            42.98      40.69  
106 Schueler, Jane            13 FAST-LE                38.97      41.97  
107 Sullivan, Brenna          12 GLSS-LE                45.36      47.39  
108 Nickels, Tessa            12 SHSH-LE                53.56      51.94  
 -- Koval, Sasha              11 MRST-LE                38.87         DQ  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, Claire             13 GLSS-LE                56.99      58.26  
                  28.45       58.26 (29.81)                                        
  2 Turkal, Ava               13 MAC-LE                 59.01      58.75  
                  28.33       58.75 (30.42)                                        
  3 Mehok, Lilly              13 GLSS-LE                57.81      59.05  
                  28.68       59.05 (30.37)                                        
  4 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              1:02.10      59.86  
                  28.40       59.86 (31.46)                                        
  5 Halloran, Beth            12 GLSS-LE              1:01.45      59.93  
                  28.52       59.93 (31.41)                                        
  6 Pichola, Blair            14 Lakewood-LE          1:01.56    1:00.45  
                  28.68     1:00.45 (31.77)                                        
  7 Cox, Claire               14 CCS-LE               1:00.36    1:00.71  
                  29.17     1:00.71 (31.54)                                        
  8 Stroh, Jessica            16 MMSA-AM                58.36    1:00.73  
                  29.07     1:00.73 (31.66)                                        
  9 Hribar, Melanie           13 LESD-LE              1:01.40    1:00.92  
                  29.43     1:00.92 (31.49)                                        
 10 Goodman, Katie            11 GLSS-LE              1:01.52    1:01.20  
                  28.70     1:01.20 (32.50)                                        
 11 Cox, Caitlin              12 CCS-LE                    NT    1:01.53  
                  29.13     1:01.53 (32.40)                                        
 12 Martin, Abby              14 UN-LE-LE             1:00.89    1:01.74  
                  29.14     1:01.74 (32.60)                                        
 13 Muro, Mia                 14 MMSA-AM              1:04.18    1:01.75  
                  29.83     1:01.75 (31.92)                                        
 14 Shirkey, Bree             13 GLSS-LE              1:01.64    1:01.98  
                  29.10     1:01.98 (32.88)                                        
 15 Chang, Marianne           12 STRS-LE              1:07.87    1:02.43  
                  30.02     1:02.43 (32.41)                                        
 16 Chen, Grace               12 STRS-LE              1:08.49    1:02.52  
                  30.28     1:02.52 (32.24)                                        
 17 Heestand, Ava             14 MAC-LE               1:03.61    1:02.54  
                  30.36     1:02.54 (32.18)                                        
 18 Dimmerling, Gennie        12 CCS-LE               1:01.42    1:02.77  
                  29.53     1:02.77 (33.24)                                        
 19 Su, Alexa                 12 BBA-LE               1:04.18    1:02.93  
                  29.67     1:02.93 (33.26)                                        
 20 Murlin, Elizabeth         13 GLSS-LE              1:03.47    1:03.12  
                  29.64     1:03.12 (33.48)                                        
 21 Wasko, Olivia             13 KS-LE                1:03.78    1:03.61  
                  30.32     1:03.61 (33.29)                                        
 22 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE              1:03.38    1:03.62  
                  30.68     1:03.62 (32.94)                                        
 23 Chen, Sophia              12 STRS-LE              1:01.66    1:03.98  
                  30.56     1:03.98 (33.42)                                        
 24 Estremera, Mikey          12 MMSA-AM              1:02.27    1:04.50  
                  30.61     1:04.50 (33.89)                                        
 25 Bernardi, Paige           17 MMSA-AM              1:05.49    1:04.55  
                  30.90     1:04.55 (33.65)                                        
 26 Faiman, Sophia            13 GLSS-LE              1:06.58    1:04.94  
                  30.86     1:04.94 (34.08)                                        
 27 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood-LE          1:06.81    1:05.36  
                  30.90     1:05.36 (34.46)                                        
 28 Kelley, Gracie            13 UVSC-LE              1:08.92    1:05.54  
                  31.43     1:05.54 (34.11)                                        
 29 Hayek, Elena              13 BBA-LE               1:11.26    1:05.87  
                  31.06     1:05.87 (34.81)                                        
 30 Brown, Vivian             13 FAST-LE              1:07.14    1:05.94  
                  31.62     1:05.94 (34.32)                                        
 31 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              1:08.52    1:05.95  
                  31.73     1:05.95 (34.22)                                        
 31 Bruner, Brynn             11 UN-LE-LE             1:05.96    1:05.95  
                  32.14     1:05.95 (33.81)                                        
 33 Rowane, Cilka             12 GLSS-LE              1:05.22    1:06.21  
                  32.26     1:06.21 (33.95)                                        
 34 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             1:15.51    1:06.33  
                  32.34     1:06.33 (33.99)                                        
 35 Keller, Abby              13 VSC-LE               1:06.85    1:06.70  
                  32.54     1:06.70 (34.16)                                        
 36 Koballa, Peyton           11 GLSS-LE                   NT    1:06.79  
                  31.81     1:06.79 (34.98)                                        
 37 Grande, Danielle          12 GLSS-LE              1:09.32    1:07.02  
                  31.93     1:07.02 (35.09)                                        
 38 Butte, Meghan             13 Lakewood-LE          1:07.15    1:07.67  
                  32.12     1:07.67 (35.55)                                        
 39 Olsavsky, Paige           12 MRST-LE              1:05.73    1:07.70  
                  32.09     1:07.70 (35.61)                                        
 40 Messina, Sophia           11 GLSS-LE              1:11.54    1:07.73  
                  32.76     1:07.73 (34.97)                                        
 41 Schmittel, Hadleigh       13 GLSS-LE              1:12.89    1:07.82  
                  32.49     1:07.82 (35.33)                                        
 42 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE                   NT    1:08.72  
                  31.45     1:08.72 (37.27)                                        
 43 Engoglia, Felicity        13 GLSS-LE              1:12.78    1:09.18  
 44 Estremera, Joey           11 MMSA-AM              1:09.81    1:09.40  
                  33.21     1:09.40 (36.19)                                        
 45 Tondra, Emily             14 MRST-LE              1:11.11    1:09.45  
                  33.08     1:09.45 (36.37)                                        
 46 Nixon, Eva                12 FAST-LE              1:12.54    1:09.57  
                  33.03     1:09.57 (36.54)                                        
 47 Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:09.90    1:09.63  
                  32.83     1:09.63 (36.80)                                        
 48 Wilson, Eliana            12 MRST-LE              1:10.28    1:09.67  
                  33.28     1:09.67 (36.39)                                        
 49 Bachovchin, Clare         13 SHSH-LE              1:09.49    1:09.73  
                  33.01     1:09.73 (36.72)                                        
 50 Stirm, Sydney             11 UN-LE-LE             1:12.76    1:09.80  
                  33.87     1:09.80 (35.93)                                        
 51 Hodgekins, Katie          11 GLSS-LE              1:15.67    1:09.82  
                  33.26     1:09.82 (36.56)                                        
 52 Golovan, Sydney           13 GLSS-LE              1:12.46    1:09.89  
                  34.03     1:09.89 (35.86)                                        
 53 Jimenez, Sofia            11 BBA-LE               1:08.49    1:10.08  
                  33.16     1:10.08 (36.92)                                        
 54 Babic, Julia              13 SHSH-LE              1:17.15    1:10.17  
                  33.20     1:10.17 (36.97)                                        
 55 Sayer, Addalyn            11 CCS-LE                    NT    1:10.50  
                  33.63     1:10.50 (36.87)                                        
 56 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              1:08.45    1:10.92  
                  34.47     1:10.92 (36.45)                                        
 57 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE              1:11.34    1:10.98  
                  34.14     1:10.98 (36.84)                                        
 58 Svette, Alethea           11 STRS-LE              1:08.38    1:11.07  
                  33.58     1:11.07 (37.49)                                        
 59 Schueler, Sarah           11 FAST-LE              1:15.97    1:11.12  
                  33.35     1:11.12 (37.77)                                        
 60 Skavnak, Katie            11 VSC-LE               1:09.86    1:11.52  
                  33.97     1:11.52 (37.55)                                        
 61 DeChellis, Elizabeth      13 GLSS-LE              1:11.69    1:11.58  
                  34.73     1:11.58 (36.85)                                        
 62 Black, Makenzie           12 CSI-LE               1:08.77    1:12.08  
                  34.12     1:12.08 (37.96)                                        
 62 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE               1:13.88    1:12.08  
                  33.82     1:12.08 (38.26)                                        
 64 McDougal, Bode            11 Lakewood-LE          1:11.18    1:12.10  
                  34.38     1:12.10 (37.72)                                        
 65 Stout, Denali             13 CSI-LE               1:12.07    1:12.35  
                  34.37     1:12.35 (37.98)                                        
 66 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               1:10.04    1:12.63  
                  34.34     1:12.63 (38.29)                                        
 67 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              1:15.41    1:12.87  
                  34.18     1:12.87 (38.69)                                        
 68 Johnson, Olivia           12 GLSS-LE              1:12.00    1:13.29  
                  34.88     1:13.29 (38.41)                                        
 69 Durosko, Reese            11 GLSS-LE              1:27.09    1:13.52  
                  36.10     1:13.52 (37.42)                                        
 70 Reinke, Maggie            12 CSI-LE               1:14.22    1:14.36  
                  35.73     1:14.36 (38.63)                                        
 71 Wise, Gretchen            13 VSC-LE               1:16.37    1:14.95  
                  36.07     1:14.95 (38.88)                                        
 72 Nemec, Lucy               11 FAST-LE              1:21.94    1:15.30  
                  36.34     1:15.30 (38.96)                                        
 73 Young, Kaylyn             11 UN-LE-LE             1:17.70    1:15.83  
                  36.29     1:15.83 (39.54)                                        
 74 Keresztes, Raya           12 STRS-LE              1:40.40    1:16.17  
                  35.05     1:16.17 (41.12)                                        
 75 Brady, Reese              11 FAST-LE              1:17.52    1:16.47  
                  36.62     1:16.47 (39.85)                                        
 76 McElwain, Claire          13 Lakewood-LE          1:17.35    1:16.87  
                  36.07     1:16.87 (40.80)                                        
 77 Day, Emily                12 SHSH-LE              1:15.13    1:16.98  
                  36.20     1:16.98 (40.78)                                        
 78 Knox, Sarah               12 Lakewood-LE          1:17.46    1:17.00  
                  35.92     1:17.00 (41.08)                                        
 79 Keane, Kellie             12 Lakewood-LE          1:14.89    1:17.53  
                  37.30     1:17.53 (40.23)                                        
 80 Popa, Alyssa              11 Lakewood-LE          1:21.22    1:17.65  
                  37.53     1:17.65 (40.12)                                        
 81 Baker, Anna               13 GLSS-LE              1:23.11    1:17.80  
                  35.85     1:17.80 (41.95)                                        
 82 DenBesten, Kayla          12 VSC-LE               1:35.18    1:18.39  
                  37.91     1:18.39 (40.48)                                        
 83 Kemp, Ripley              12 MAC-LE               1:16.04    1:19.35  
                  38.06     1:19.35 (41.29)                                        
 84 Brennan, Maeve            14 GLSS-LE              1:26.21    1:19.72  
                  38.46     1:19.72 (41.26)                                        
 85 Kurtz, Karlee             12 VSC-LE               1:21.06    1:20.62  
                  37.45     1:20.62 (43.17)                                        
 86 Stirm, Katie              11 Lakewood-LE          1:22.93    1:20.93  
                  38.22     1:20.93 (42.71)                                        
 87 Polen, Piper              11 Lakewood-LE          1:25.35    1:21.09  
                  39.55     1:21.09 (41.54)                                        
 88 Lesnak, Sam               11 VSC-LE               1:23.85    1:22.47  
                  39.00     1:22.47 (43.47)                                        
 89 Shea, Shannon             12 GLSS-LE              1:18.05    1:22.86  
                  38.90     1:22.86 (43.96)                                        
 90 Davis, Maggie             12 SHSH-LE              1:25.33    1:24.38  
                  40.37     1:24.38 (44.01)                                        
 91 Cole, Katie               11 FAST-LE                   NT    1:24.61  
                  40.56     1:24.61 (44.05)                                        
 92 Greene, Nevaeh            12 FAST-LE              1:34.49    1:25.93  
                  41.17     1:25.93 (44.76)                                        
 93 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:24.79    1:27.11  
                  40.52     1:27.11 (46.59)                                        
 94 Wester, Alahna            12 VSC-LE               1:39.84    1:27.60  
                  42.24     1:27.60 (45.36)                                        
 95 Koval, Sasha              11 MRST-LE              1:32.96    1:30.73  
                  38.59     1:30.73 (52.14)                                        
 96 McIvor, Brianna           11 STRS-LE              1:30.40    1:31.96  
 97 Koval, Nastia             11 MRST-LE              1:36.64    1:32.04  
 98 Musselman, Charlotte      11 Lakewood-LE          1:39.70    1:33.00  
                  45.89     1:33.00 (47.11)                                        
 99 Schueler, Jane            13 FAST-LE              1:40.26    1:34.00  
100 Roebuck, Asia             11 SHSH-LE              1:29.54    1:34.49  
101 Keane, Molly              11 Lakewood-LE          1:50.22    1:38.97  
102 Sullivan, Brenna          12 GLSS-LE              1:48.73    1:46.45  
                  49.98     1:46.45 (56.47)                                        
103 Nickels, Tessa            12 SHSH-LE              2:02.97    2:02.98  
 
Girls 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Maria             14 STRS-LE              2:09.23    2:06.87  
                  28.88     1:01.79 (32.91)     1:35.21 (33.42)     2:06.87 (31.66)
  2 Rickel, Ashtyn            11 UN-LE-LE             2:10.09    2:07.70  
                  29.07     1:01.99 (32.92)     1:35.70 (33.71)     2:07.70 (32.00)
  3 Turkal, Ava               13 MAC-LE               2:09.39    2:08.12  
                  29.12     1:02.08 (32.96)     1:34.99 (32.91)     2:08.12 (33.13)
  4 Holmes, Morgan            13 MMSA-AM              2:09.51    2:08.68  
                  29.39     1:02.14 (32.75)     1:36.25 (34.11)     2:08.68 (32.43)
  5 Collis, Laina             13 CSI-LE               2:18.84    2:09.79  
                  30.02     1:02.92 (32.90)   2:09.79 (1:06.87)                    
  6 Miller, Gianna            13 Lakewood-LE          2:28.08    2:10.93  
                  28.87     1:01.68 (32.81)     1:36.65 (34.97)     2:10.93 (34.28)
  7 Stroh, Jessica            16 MMSA-AM              2:12.66    2:13.87  
                  30.57     1:04.58 (34.01)     1:39.84 (35.26)     2:13.87 (34.03)
  8 Cox, Claire               14 CCS-LE               2:14.24    2:14.04  
                  31.07     1:05.58 (34.51)     1:40.36 (34.78)     2:14.04 (33.68)
  9 Gustin, Jana              13 GLSS-LE              2:14.66    2:14.44  
                  30.97     1:04.66 (33.69)     1:39.88 (35.22)     2:14.44 (34.56)
 10 Beno, Charlotte           14 Lakewood-LE          2:09.60    2:14.80  
                  29.92     1:03.36 (33.44)     1:38.27 (34.91)     2:14.80 (36.53)
 11 Muro, Mia                 14 MMSA-AM              2:16.45    2:15.48  
                  31.38     1:06.20 (34.82)     1:41.12 (34.92)     2:15.48 (34.36)
 12 Machado, Madi             14 GLSS-LE              2:13.29    2:15.74  
                  30.59     1:05.44 (34.85)     1:40.80 (35.36)     2:15.74 (34.94)
 13 Darnell, Regan            14 MAC-LE               2:19.32    2:17.53  
                  31.27     1:05.73 (34.46)     1:42.20 (36.47)     2:17.53 (35.33)
 14 Heestand, Ava             14 MAC-LE               2:20.36    2:17.62  
                  32.26     1:07.02 (34.76)     1:43.42 (36.40)     2:17.62 (34.20)
 15 Hribar, Melanie           13 LESD-LE              2:18.50    2:18.16  
                  30.92     1:06.33 (35.41)     1:43.26 (36.93)     2:18.16 (34.90)
 16 Collis, Kacey             13 CSI-LE               2:25.38    2:18.79  
                  30.92     1:05.83 (34.91)     1:42.70 (36.87)     2:18.79 (36.09)
 17 Kuhel, Anna               12 SHSH-LE              2:20.36    2:19.56  
                  31.80     1:07.99 (36.19)     1:44.31 (36.32)     2:19.56 (35.25)
 18 DiBernardo, Cayla         14 GLSS-LE              2:25.86    2:19.68  
                  32.52     1:08.18 (35.66)     1:45.10 (36.92)     2:19.68 (34.58)
 19 Chen, Grace               12 STRS-LE              2:34.46    2:20.01  
                  32.50     1:08.33 (35.83)     1:45.08 (36.75)     2:20.01 (34.93)
 20 Chen, Sophia              12 STRS-LE              2:36.66    2:20.49  
                  31.80     1:06.98 (35.18)     1:43.57 (36.59)     2:20.49 (36.92)
 21 Bruner, Brynn             11 UN-LE-LE             2:22.17    2:22.04  
                  32.77     1:08.67 (35.90)     1:45.84 (37.17)     2:22.04 (36.20)
 22 Rice, Amber               12 CSI-LE               2:33.12    2:22.52  
                  31.66     1:08.07 (36.41)     1:45.51 (37.44)     2:22.52 (37.01)
 23 Faiman, Sophia            13 GLSS-LE              2:27.84    2:24.56  
                  32.58     1:09.80 (37.22)     1:47.43 (37.63)     2:24.56 (37.13)
 24 Olsavsky, Paige           12 MRST-LE              2:20.55    2:24.92  
                  32.43     1:08.78 (36.35)     1:47.01 (38.23)     2:24.92 (37.91)
 25 Keller, Abby              13 VSC-LE               2:26.10    2:26.86  
                  33.88     1:12.39 (38.51)     1:50.76 (38.37)     2:26.86 (36.10)
 26 Koballa, Peyton           11 GLSS-LE                   NT    2:26.96  
                  33.89     1:12.01 (38.12)     1:50.80 (38.79)     2:26.96 (36.16)
 27 Golovan, Sydney           13 GLSS-LE              2:32.65    2:28.25  
                  33.17     1:10.77 (37.60)     1:50.40 (39.63)     2:28.25 (37.85)
 28 Grande, Danielle          12 GLSS-LE              2:29.84    2:29.33  
                  32.91     1:10.96 (38.05)     1:51.89 (40.93)     2:29.33 (37.44)
 29 Butte, Meghan             13 Lakewood-LE          2:28.17    2:30.02  
                  32.72     1:10.83 (38.11)     1:51.20 (40.37)     2:30.02 (38.82)
 30 Stirm, Sydney             11 UN-LE-LE             2:34.24    2:30.12  
                  34.77     1:13.57 (38.80)     1:53.26 (39.69)     2:30.12 (36.86)
 31 Bing, Kara                14 CCS-LE               2:37.27    2:31.68  
                  33.58     1:11.90 (38.32)     1:51.60 (39.70)     2:31.68 (40.08)
 32 Kelley, Gracie            13 UVSC-LE              2:29.36    2:32.50  
                  32.93     1:12.23 (39.30)     1:53.28 (41.05)     2:32.50 (39.22)
 33 Willett, Anya             11 CCS-LE               2:33.29    2:34.68  
                  34.48     1:13.93 (39.45)     1:54.63 (40.70)     2:34.68 (40.05)
 34 Nixon, Eva                12 FAST-LE              3:00.95    2:35.62  
                  35.64     1:17.02 (41.38)     1:57.92 (40.90)     2:35.62 (37.70)
 35 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               2:41.79    2:36.26  
                  35.12     1:15.93 (40.81)     1:56.49 (40.56)     2:36.26 (39.77)
 36 Cooper, Hannah            11 GLSS-LE              2:37.47    2:36.48  
                  35.17     1:15.62 (40.45)     1:56.98 (41.36)     2:36.48 (39.50)
 37 Hodgekins, Katie          11 GLSS-LE              2:49.87    2:40.99  
                  35.62     1:16.45 (40.83)     1:59.58 (43.13)     2:40.99 (41.41)
 38 Bing, Josie               11 CCS-LE               2:41.72    2:46.15  
                  37.06     1:20.57 (43.51)     2:04.78 (44.21)     2:46.15 (41.37)
 39 Knox, Sarah               12 Lakewood-LE          2:44.39    2:49.74  
                  36.61     1:20.44 (43.83)     2:04.17 (43.73)     2:49.74 (45.57)
 40 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              2:51.84    2:49.85  
                  39.56     1:23.81 (44.25)     2:09.76 (45.95)     2:49.85 (40.09)
 41 Gasser, Gabby             11 KS-LE                2:52.17    2:50.50  
                  38.03     1:21.40 (43.37)     2:04.85 (43.45)     2:50.50 (45.65)
 42 Evans, Alyssa             11 CCS-LE               3:29.42    3:05.55  
                  40.75     1:27.85 (47.10)     2:17.13 (49.28)     3:05.55 (48.42)
 43 Koval, Nastia             11 MRST-LE              3:55.00    3:26.52  
                  43.25     1:40.25 (57.00)   3:26.52 (1:46.27)                    
 44 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE              3:28.87    3:27.50  
                  42.04     1:35.76 (53.72)     2:33.10 (57.34)     3:27.50 (54.40)
 45 Sullivan, Brenna          12 GLSS-LE              4:05.32    3:42.90  
                  50.52     1:48.92 (58.40)     2:47.35 (58.43)     3:42.90 (55.55)
 
Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Meredith         13 GLSS-LE              1:02.33    1:04.40  
                  31.07     1:04.40 (33.33)                                        
  2 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE              1:05.81    1:05.81  
                  32.36     1:05.81 (33.45)                                        
  3 Schoch, Sophie            13 MRST-LE                   NT    1:05.94  
                  32.47     1:05.94 (33.47)                                        
  4 Turkal, Ava               13 MAC-LE               1:07.79    1:06.87  
                  32.39     1:06.87 (34.48)                                        
  5 Stewart, Beatrice         12 GLSS-LE              1:04.60    1:07.25  
                  32.98     1:07.25 (34.27)                                        
  6 Halloran, Beth            12 GLSS-LE              1:09.00    1:07.65  
                  32.86     1:07.65 (34.79)                                        
  7 Strong, Maria             14 STRS-LE              1:11.03    1:07.72  
                  33.10     1:07.72 (34.62)                                        
  8 Miller, Gianna            13 Lakewood-LE          1:05.88    1:08.03  
                  32.67     1:08.03 (35.36)                                        
  8 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              1:07.15    1:08.03  
                  32.98     1:08.03 (35.05)                                        
 10 Stone, Miranda            12 UN-LE-LE             1:09.16    1:08.25  
                  32.76     1:08.25 (35.49)                                        
 11 Murlin, Darby             13 GLSS-LE              1:08.80    1:08.29  
                  33.09     1:08.29 (35.20)                                        
 12 Stroh, Jessica            16 MMSA-AM              1:06.75    1:08.74  
                  33.06     1:08.74 (35.68)                                        
 13 Goodman, Katie            11 GLSS-LE              1:11.56    1:10.11  
                  33.04     1:10.11 (37.07)                                        
 14 Collis, Kacey             13 CSI-LE               1:11.89    1:10.60  
                  34.52     1:10.60 (36.08)                                        
 15 Chen, Sophia              12 STRS-LE              1:15.03    1:12.83  
                  36.00     1:12.83 (36.83)                                        
 16 Chang, Marianne           12 STRS-LE              1:17.31    1:12.88  
                  35.36     1:12.88 (37.52)                                        
 17 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              1:13.24    1:13.15  
                  36.03     1:13.15 (37.12)                                        
 18 Kelley, Gracie            13 UVSC-LE              1:15.01    1:13.38  
                  35.60     1:13.38 (37.78)                                        
 19 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood-LE          1:15.23    1:13.90  
                  35.92     1:13.90 (37.98)                                        
 20 Muro, Mia                 14 MMSA-AM              1:14.85    1:14.12  
                  36.33     1:14.12 (37.79)                                        
 20 Bruner, Brynn             11 UN-LE-LE             1:15.02    1:14.12  
                  36.47     1:14.12 (37.65)                                        
 22 Chen, Grace               12 STRS-LE              1:14.00    1:14.23  
                  36.01     1:14.23 (38.22)                                        
 23 Shirkey, Bree             13 GLSS-LE              1:13.36    1:14.37  
                  36.79     1:14.37 (37.58)                                        
 24 Olsavsky, Paige           12 MRST-LE              1:11.09    1:15.36  
                  36.43     1:15.36 (38.93)                                        
 25 Svette, Alethea           11 STRS-LE              1:13.60    1:16.00  
                  36.44     1:16.00 (39.56)                                        
 26 Estremera, Mikey          12 MMSA-AM              1:14.08    1:16.26  
                  36.33     1:16.26 (39.93)                                        
 27 Klauminzer, Isabel        12 CSI-LE               1:21.44    1:16.90  
                  37.18     1:16.90 (39.72)                                        
 28 Black, Makenzie           12 CSI-LE               1:15.22    1:17.39  
                  37.77     1:17.39 (39.62)                                        
 29 Rowane, Cilka             12 GLSS-LE              1:17.42    1:17.64  
                  36.92     1:17.64 (40.72)                                        
 30 Faiman, Sophia            13 GLSS-LE              1:13.63    1:17.80  
                  38.25     1:17.80 (39.55)                                        
 31 Harper, Sarah             13 MMSA-AM              1:20.06    1:18.52  
                  38.40     1:18.52 (40.12)                                        
 32 Tondra, Emily             14 MRST-LE              1:18.37    1:18.73  
                  38.27     1:18.73 (40.46)                                        
 33 Estremera, Joey           11 MMSA-AM              1:17.43    1:19.34  
                  36.08     1:19.34 (43.26)                                        
 34 Schleig, Ava              11 FAST-LE                   NT    1:19.49  
                  39.18     1:19.49 (40.31)                                        
 35 Manofsky, Abra            11 CCS-LE               1:20.67    1:19.99  
                  39.01     1:19.99 (40.98)                                        
 36 Murphy, Sierra            14 MMSA-AM              1:20.91    1:20.05  
                  39.35     1:20.05 (40.70)                                        
 37 Aumock, Maia              14 CSI-LE               1:21.76    1:20.21  
 38 Hantus, Isabelle          12 LESD-LE                   NT    1:20.63  
                  39.16     1:20.63 (41.47)                                        
 39 Butte, Meghan             13 Lakewood-LE          1:17.54    1:21.32  
                  39.32     1:21.32 (42.00)                                        
 40 Schmittel, Hadleigh       13 GLSS-LE              1:21.13    1:21.34  
                  39.59     1:21.34 (41.75)                                        
 41 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              1:20.00    1:21.43  
                  39.81     1:21.43 (41.62)                                        
 42 Bachovchin, Clare         13 SHSH-LE              1:22.93    1:21.79  
                  40.18     1:21.79 (41.61)                                        
 43 Skavnak, Katie            11 VSC-LE               1:22.40    1:22.65  
                  39.93     1:22.65 (42.72)                                        
 44 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             1:31.79    1:22.80  
                  40.27     1:22.80 (42.53)                                        
 45 Cole, Katie               11 FAST-LE                   NT    1:23.22  
                  39.21     1:23.22 (44.01)                                        
 46 Kowalczyk, Kaitlyn        13 GLSS-LE              1:21.19    1:24.15  
                  40.73     1:24.15 (43.42)                                        
 47 DeChellis, Elizabeth      13 GLSS-LE              1:25.10    1:24.42  
                  42.04     1:24.42 (42.38)                                        
 48 Reinke, Maggie            12 CSI-LE               1:26.90    1:24.58  
                  40.79     1:24.58 (43.79)                                        
 49 Johnson, Olivia           12 GLSS-LE              1:25.64    1:24.64  
                  41.49     1:24.64 (43.15)                                        
 50 Wilson, Eliana            12 MRST-LE              1:25.71    1:25.06  
                  41.51     1:25.06 (43.55)                                        
 51 Hotes, Alicia             11 FAST-LE              1:21.68    1:25.77  
                  41.52     1:25.77 (44.25)                                        
 52 Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:26.76    1:27.96  
                  42.45     1:27.96 (45.51)                                        
 53 Keane, Kellie             12 Lakewood-LE          1:30.22    1:28.86  
 54 Brady, Reese              11 FAST-LE              1:33.08    1:29.66  
                  43.81     1:29.66 (45.85)                                        
 55 McElwain, Claire          13 Lakewood-LE          1:37.13    1:30.65  
                  44.59     1:30.65 (46.06)                                        
 56 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:36.89    1:31.57  
                  44.16     1:31.57 (47.41)                                        
 57 Day, Emily                12 SHSH-LE              1:25.25    1:32.02  
                  44.38     1:32.02 (47.64)                                        
 58 Shea, Shannon             12 GLSS-LE              1:51.11    1:34.58  
 59 Wester, Alahna            12 VSC-LE               1:55.18    1:35.71  
                  46.11     1:35.71 (49.60)                                        
 60 Greene, Nevaeh            12 FAST-LE              1:45.00    1:37.37  
                  47.00     1:37.37 (50.37)                                        
 61 Lesnak, Sam               11 VSC-LE               1:38.62    1:38.60  
                  48.27     1:38.60 (50.33)                                        
 62 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              1:34.54    1:39.38  
                  49.82     1:39.38 (49.56)                                        
 63 Musselman, Charlotte      11 Lakewood-LE          1:47.91    1:41.43  
                  50.35     1:41.43 (51.08)                                        
 64 Evans, Alyssa             11 CCS-LE               2:05.99    1:42.14  
                  49.05     1:42.14 (53.09)                                        
 65 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE              1:43.88    1:43.01  
                  48.90     1:43.01 (54.11)                                        
 66 Hotes, Olivia             11 FAST-LE              1:40.30    1:50.78  
                  53.97     1:50.78 (56.81)                                        
 67 Keane, Molly              11 Lakewood-LE          1:59.22    1:58.92  
                  57.53   1:58.92 (1:01.39)                                        
 -- Young, Kaylyn             11 UN-LE-LE             1:29.99         DQ  
                  43.55          DQ (45.07)                                        
 -- Roebuck, Asia             11 SHSH-LE              1:40.54         DQ  
                  48.52          DQ (55.03)                                        
 -- McIvor, Brianna           11 STRS-LE              1:29.55         DQ  
                  45.22          DQ (49.33)                                        
 -- Kurtz, Karlee             12 VSC-LE               2:11.18         DQ  
 -- Porterfield, Madelyn      12 VSC-LE               2:20.18         DQ  
                  54.72          DQ (54.30)                                        
 -- Wienand, Paige            12 MMSA-AM              1:20.28         DQ  
                  38.80          DQ (41.54)                                        
 -- Polen, Piper              11 Lakewood-LE          1:35.22         DQ  
 
Girls 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Meredith         13 GLSS-LE              2:11.48    2:18.97  
                  32.10     1:07.00 (34.90)     1:43.05 (36.05)     2:18.97 (35.92)
  2 Schoch, Sophie            13 MRST-LE              2:23.61    2:20.03  
                  33.22     1:08.21 (34.99)     1:43.88 (35.67)     2:20.03 (36.15)
  3 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              2:20.83    2:23.50  
                  32.67     1:08.77 (36.10)     1:45.27 (36.50)     2:23.50 (38.23)
  4 Collis, Laina             13 CSI-LE               2:33.31    2:24.42  
                  34.02     1:10.79 (36.77)     1:48.54 (37.75)     2:24.42 (35.88)
  5 Holmes, Morgan            13 MMSA-AM              2:25.02    2:25.37  
                  34.50     1:11.30 (36.80)     1:49.16 (37.86)     2:25.37 (36.21)
  6 Edgar, Carys              13 LESD-LE              2:19.00    2:27.19  
                  34.68     1:12.01 (37.33)     1:50.10 (38.09)     2:27.19 (37.09)
  7 Miller, Gianna            13 Lakewood-LE          2:40.51    2:28.43  
                  33.39     1:10.52 (37.13)     1:49.59 (39.07)     2:28.43 (38.84)
  8 MacPhail, Olivia          14 GLSS-LE              2:31.75    2:28.54  
                  35.42     1:13.05 (37.63)     1:51.19 (38.14)     2:28.54 (37.35)
  9 Collis, Kacey             13 CSI-LE               2:34.53    2:30.45  
                  35.75     1:13.76 (38.01)     1:52.38 (38.62)     2:30.45 (38.07)
 10 Sweatt, Maria             12 FAST-LE              2:52.83    2:45.22  
                  36.51     1:19.00 (42.49)     2:02.16 (43.16)     2:45.22 (43.06)
 11 Critchett, Katie          13 MRST-LE              2:55.00    2:47.18  
                  37.80     1:21.26 (43.46)     2:05.95 (44.69)     2:47.18 (41.23)
 12 Willett, Anya             11 CCS-LE               3:00.18    2:53.01  
                  41.13     1:25.06 (43.93)     2:09.61 (44.55)     2:53.01 (43.40)
 13 Hotes, Alicia             11 FAST-LE              3:03.17    3:01.69  
                  43.07   2:16.93 (1:33.86)     3:01.69 (44.76)                    
 14 Cole, Katie               11 FAST-LE                   NT    3:11.82  
                  41.05     1:28.41 (47.36)     2:21.50 (53.09)     3:11.82 (50.32)
 -- Wienand, Paige            12 MMSA-AM              2:48.11         DQ  
                  40.62     1:25.02 (44.40)     2:10.81 (45.79)          DQ (44.84)
 
Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Machado, Madi             14 GLSS-LE              1:08.75    1:11.61  
                  33.95     1:11.61 (37.66)                                        
  2 Cox, Claire               14 CCS-LE                    NT    1:14.24  
                  35.21     1:14.24 (39.03)                                        
  3 Stewart, Meredith         13 GLSS-LE              1:14.98    1:16.38  
                  35.44     1:16.38 (40.94)                                        
  4 Halloran, Beth            12 GLSS-LE              1:19.73    1:17.23  
                  36.47     1:17.23 (40.76)                                        
  5 Pichola, Blair            14 Lakewood-LE          1:24.95    1:17.94  
                  37.27     1:17.94 (40.67)                                        
  6 Rickel, Ashtyn            11 UN-LE-LE             1:18.82    1:18.05  
                  36.48     1:18.05 (41.57)                                        
  7 Grespin, Maggie           14 VSC-LE               1:18.00    1:18.81  
                  37.67     1:18.81 (41.14)                                        
  8 Stewart, Beatrice         12 GLSS-LE              1:18.88    1:19.47  
                  37.47     1:19.47 (42.00)                                        
  9 Goodman, Katie            11 GLSS-LE              1:22.20    1:20.63  
                  37.55     1:20.63 (43.08)                                        
 10 Edgar, Carys              13 LESD-LE              1:23.75    1:21.28  
                  38.01     1:21.28 (43.27)                                        
 11 Shirkey, Bree             13 GLSS-LE              1:22.28    1:21.65  
                  38.99     1:21.65 (42.66)                                        
 12 Bernardi, Paige           17 MMSA-AM              1:21.82    1:22.30  
                  38.41     1:22.30 (43.89)                                        
 12 Cox, Caitlin              12 CCS-LE                    NT    1:22.30  
                  38.78     1:22.30 (43.52)                                        
 14 Schoch, Sophie            13 MRST-LE              1:20.08    1:22.87  
                  39.88     1:22.87 (42.99)                                        
 15 Stone, Miranda            12 UN-LE-LE             1:22.04    1:23.21  
                  39.33     1:23.21 (43.88)                                        
 16 Martin, Abby              14 UN-LE-LE             1:26.26    1:25.10  
                  39.83     1:25.10 (45.27)                                        
 17 Wasko, Olivia             13 KS-LE                1:24.77    1:25.90  
                  40.60     1:25.90 (45.30)                                        
 18 Murphy, Sierra            14 MMSA-AM              1:25.97    1:26.12  
                  41.54     1:26.12 (44.58)                                        
 19 Jimenez, Sofia            11 BBA-LE               1:25.20    1:27.20  
                  41.45     1:27.20 (45.75)                                        
 19 Messina, Sophia           11 GLSS-LE              1:31.73    1:27.20  
                  42.02     1:27.20 (45.18)                                        
 21 McDougal, Bode            11 Lakewood-LE          1:29.14    1:28.25  
                  41.40     1:28.25 (46.85)                                        
 22 Baker, Anna               13 GLSS-LE              1:33.11    1:29.53  
                  41.91     1:29.53 (47.62)                                        
 23 Bruner, Brynn             11 UN-LE-LE             1:27.68    1:30.07  
                  43.44     1:30.07 (46.63)                                        
 24 Stirm, Sydney             11 UN-LE-LE             1:35.25    1:30.55  
                  43.93     1:30.55 (46.62)                                        
 25 Taseff, Alta              11 Lakewood-LE          1:42.62    1:30.64  
                  44.83     1:30.64 (45.81)                                        
 26 Babic, Julia              13 SHSH-LE              1:31.66    1:31.43  
                  43.62     1:31.43 (47.81)                                        
 27 Cooper, Hannah            11 GLSS-LE              1:40.27    1:31.58  
                  43.35     1:31.58 (48.23)                                        
 28 DenBesten, Kayla          12 VSC-LE               1:10.18    1:31.60  
                  43.34     1:31.60 (48.26)                                        
 29 Engoglia, Remy            13 GLSS-LE              1:30.16    1:31.99  
                  44.26     1:31.99 (47.73)                                        
 30 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE              1:30.92    1:32.83  
                  43.78     1:32.83 (49.05)                                        
 31 Bachovchin, Clare         13 SHSH-LE              1:29.42    1:33.19  
                  44.94     1:33.19 (48.25)                                        
 32 Wise, Gretchen            13 VSC-LE               1:32.37    1:33.74  
                  45.58     1:33.74 (48.16)                                        
 33 Johnson, Olivia           12 GLSS-LE              1:37.80    1:35.28  
 34 DeChellis, Elizabeth      13 GLSS-LE              1:52.10    1:35.74  
                  46.81     1:35.74 (48.93)                                        
 35 Keane, Kellie             12 Lakewood-LE          1:45.22    1:36.56  
                  46.68     1:36.56 (49.88)                                        
 36 Wilson, Eliana            12 MRST-LE              1:35.78    1:38.04  
                  46.73     1:38.04 (51.31)                                        
 37 Cooch, Julia-Marie        12 STRS-LE              1:52.92    1:39.14  
                  47.61     1:39.14 (51.53)                                        
 38 Brennan, Maeve            14 GLSS-LE              1:45.14    1:39.58  
                  46.94     1:39.58 (52.64)                                        
 39 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             1:57.47    1:39.82  
                  47.47     1:39.82 (52.35)                                        
 40 Davis, Maggie             12 SHSH-LE              1:42.54    1:40.13  
                  46.98     1:40.13 (53.15)                                        
 41 Brady, Reese              11 FAST-LE              1:41.83    1:40.39  
                  48.10     1:40.39 (52.29)                                        
 42 Grove, Grace              12 VFYT-LE              1:35.84    1:41.20  
                  47.60     1:41.20 (53.60)                                        
 43 Popa, Alyssa              11 Lakewood-LE          1:43.85    1:41.76  
                  47.76     1:41.76 (54.00)                                        
 44 Nemec, Lucy               11 FAST-LE              1:45.02    1:42.02  
                  48.61     1:42.02 (53.41)                                        
 45 Kurtz, Karlee             12 VSC-LE               1:51.18    1:45.10  
                  50.78     1:45.10 (54.32)                                        
 46 Porterfield, Madelyn      12 VSC-LE               1:49.18    1:46.14  
                  51.03     1:46.14 (55.11)                                        
 47 Stirm, Katie              11 Lakewood-LE          1:45.22    1:46.50  
                  51.06     1:46.50 (55.44)                                        
 48 Day, Emily                12 SHSH-LE              1:48.22    1:47.43  
                  49.96     1:47.43 (57.47)                                        
 49 Hotes, Alicia             11 FAST-LE              1:41.76    1:48.86  
                  50.23     1:48.86 (58.63)                                        
 50 Musselman, Charlotte      11 Lakewood-LE          1:52.01    1:50.09  
                  52.71     1:50.09 (57.38)                                        
 51 McElwain, Claire          13 Lakewood-LE          1:56.36    1:50.49  
                  55.07     1:50.49 (55.42)                                        
 52 Young, Kaylyn             11 UN-LE-LE             1:53.00    1:52.61  
                  54.70     1:52.61 (57.91)                                        
 53 McIvor, Brianna           11 STRS-LE              1:52.39    1:56.75  
                  56.03   1:56.75 (1:00.72)                                        
 54 Schleig, Ava              11 FAST-LE                   NT    2:01.47  
                  57.48   2:01.47 (1:03.99)                                        
 55 Schueler, Jane            13 FAST-LE              1:59.48    2:09.60  
 56 Nickels, Tessa            12 SHSH-LE              2:20.14    2:14.36  
                1:03.28   2:14.36 (1:11.08)                                        
 -- Keresztes, Raya           12 STRS-LE              1:51.58         DQ  
                  43.32          DQ (50.60)                                        
 -- Sullivan, Brenna          12 GLSS-LE              1:34.67         DQ  
                  54.94          DQ (56.51)                                        
 -- Koval, Sasha              11 MRST-LE              3:00.00         DQ  
                  57.38        DQ (1:06.65)                                        
 
Girls 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Morgan             13 MRST-LE              2:31.43    2:34.72  
                  34.94     1:14.19 (39.25)     1:54.37 (40.18)     2:34.72 (40.35)
  2 Stewart, Beatrice         12 GLSS-LE              2:44.49    2:46.08  
                  38.40     1:19.75 (41.35)     2:03.86 (44.11)     2:46.08 (42.22)
  3 Murlin, Elizabeth         13 GLSS-LE              2:51.58    2:50.59  
                  39.67     1:23.72 (44.05)     2:09.08 (45.36)     2:50.59 (41.51)
  4 Gustin, Jana              13 GLSS-LE              2:54.75    2:50.72  
                  38.99     1:23.00 (44.01)     2:07.22 (44.22)     2:50.72 (43.50)
  5 Yuhas, Grace              13 GLSS-LE              2:52.00    2:55.20  
                  39.22     1:23.96 (44.74)     2:09.72 (45.76)     2:55.20 (45.48)
  6 Cox, Caitlin              12 CCS-LE               2:54.56    2:58.10  
                  40.76     1:26.92 (46.16)     2:13.59 (46.67)     2:58.10 (44.51)
  7 Harper, Sarah             13 MMSA-AM              3:03.61    2:58.89  
                  41.12     1:26.51 (45.39)     2:12.26 (45.75)     2:58.89 (46.63)
  8 Jimenez, Sofia            11 BBA-LE               3:12.49    3:06.07  
                  42.32     1:29.79 (47.47)     2:19.20 (49.41)     3:06.07 (46.87)
  9 Babic, Julia              13 SHSH-LE              3:16.86    3:10.45  
                  42.69     1:31.82 (49.13)     2:22.20 (50.38)     3:10.45 (48.25)
 10 Hayek, Elena              13 BBA-LE               2:54.49    3:16.95  
                  43.45     1:34.32 (50.87)     2:25.79 (51.47)     3:16.95 (51.16)
 11 Brown, Vivian             13 FAST-LE              3:39.81    3:29.83  
                  44.61     1:38.40 (53.79)     2:36.07 (57.67)     3:29.83 (53.76)
 12 Popa, Alyssa              11 Lakewood-LE          3:55.22    3:37.70  
                  49.08     1:44.69 (55.61)     2:42.68 (57.99)     3:37.70 (55.02)
 13 Nemec, Lucy               11 FAST-LE              3:49.03    3:37.93  
                  50.44     1:46.73 (56.29)     2:44.03 (57.30)     3:37.93 (53.90)
 14 Schueler, Sarah           11 FAST-LE              3:58.52    3:46.01  
                  49.66     1:47.81 (58.15)     2:47.39 (59.58)     3:46.01 (58.62)
 15 Cole, Katie               11 FAST-LE                   NT    3:51.10  
                  49.78     1:48.81 (59.03)   2:53.50 (1:04.69)     3:51.10 (57.60)
 16 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              4:11.92    3:55.66  
                  52.93     1:51.96 (59.03)   2:55.51 (1:03.55)   3:55.66 (1:00.15)
 -- Shea, Shannon             12 GLSS-LE              3:49.11         DQ  
                  46.18     1:42.65 (56.47)   2:43.02 (1:00.37)          DQ (56.11)
 -- DenBesten, Kayla          12 VSC-LE               3:25.18         DQ  
                  47.10     1:40.45 (53.35)     2:33.29 (52.84)          DQ (51.76)
 
Girls 11 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Morgan             13 MRST-LE              1:01.39    1:01.90  
                  28.60     1:01.90 (33.30)                                        
  2 Grespin, Maggie           14 VSC-LE               1:01.34    1:03.62  
                  29.41     1:03.62 (34.21)                                        
  3 Musbach, Marie            14 LESD-LE              1:02.19    1:03.71  
                  30.39     1:03.71 (33.32)                                        
  4 Su, Alexa                 12 BBA-LE               1:06.68    1:07.51  
                  31.53     1:07.51 (35.98)                                        
  5 Strong, Maria             14 STRS-LE              1:07.46    1:07.97  
                  31.88     1:07.97 (36.09)                                        
  6 Murlin, Elizabeth         13 GLSS-LE              1:10.79    1:08.13  
                  31.00     1:08.13 (37.13)                                        
  7 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              1:10.37    1:08.38  
                  31.34     1:08.38 (37.04)                                        
  8 Stone, Miranda            12 UN-LE-LE             1:09.89    1:08.96  
                  30.75     1:08.96 (38.21)                                        
  9 Edgar, Carys              13 LESD-LE              1:11.23    1:09.23  
                  31.94     1:09.23 (37.29)                                        
 10 Beno, Charlotte           14 Lakewood-LE          1:09.70    1:09.34  
                  32.34     1:09.34 (37.00)                                        
 11 Collis, Laina             13 CSI-LE               1:12.89    1:09.77  
                  32.48     1:09.77 (37.29)                                        
 12 Schoch, Sophie            13 MRST-LE              1:11.20    1:10.60  
                  32.44     1:10.60 (38.16)                                        
 13 Wasko, Olivia             13 KS-LE                1:13.38    1:11.45  
                  33.51     1:11.45 (37.94)                                        
 14 Deshpande, Nina           12 GLSS-LE              1:12.11    1:13.05  
                  33.87     1:13.05 (39.18)                                        
 15 Goodman, Katie            11 GLSS-LE              1:28.80    1:15.76  
                  34.82     1:15.76 (40.94)                                        
 16 Collis, Kacey             13 CSI-LE               1:22.84    1:17.64  
                  36.90     1:17.64 (40.74)                                        
 17 Jimenez, Sofia            11 BBA-LE               1:17.70    1:17.89  
                  36.47     1:17.89 (41.42)                                        
 18 Schleig, Ava              11 FAST-LE                   NT    1:19.21  
                  35.60     1:19.21 (43.61)                                        
 19 Black, Makenzie           12 CSI-LE               1:18.54    1:19.47  
                  36.41     1:19.47 (43.06)                                        
 20 Brown, Vivian             13 FAST-LE              1:19.01    1:19.58  
                  34.97     1:19.58 (44.61)                                        
 21 Aumock, Maia              14 CSI-LE               1:22.44    1:19.80  
 22 Reinke, Maggie            12 CSI-LE               1:34.99    1:28.38  
                  37.10     1:28.38 (51.28)                                        
 23 Stout, Denali             13 CSI-LE               1:27.68    1:29.50  
                  40.96     1:29.50 (48.54)                                        
 24 Baker, Anna               13 GLSS-LE              1:34.11    1:33.53  
                  44.15     1:33.53 (49.38)                                        
 25 Babic, Julia              13 SHSH-LE              1:29.54    1:33.67  
                  41.58     1:33.67 (52.09)                                        
 26 Persson, Clara            11 SHSH-LE              1:41.54    1:33.71  
                  41.76     1:33.71 (51.95)                                        
 27 Nemec, Lucy               11 FAST-LE              1:48.23    1:43.15  
                  46.47     1:43.15 (56.68)                                        
 28 Hotes, Olivia             11 FAST-LE              1:46.23    1:50.87  
                  51.85     1:50.87 (59.02)                                        
 
Girls 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musbach, Marie            14 LESD-LE              2:17.27    2:19.90  
                  31.31     1:05.42 (34.11)     1:42.79 (37.37)     2:19.90 (37.11)
  2 Mehok, Claire             13 GLSS-LE              2:14.11    2:22.83  
                  31.91     1:08.62 (36.71)     1:47.11 (38.49)     2:22.83 (35.72)
  3 Grespin, Maggie           14 VSC-LE               2:19.74    2:22.96  
                  31.79     1:07.46 (35.67)     1:44.86 (37.40)     2:22.96 (38.10)
  4 Mehok, Lilly              13 GLSS-LE              3:32.40    2:27.43  
                  32.03     1:09.62 (37.59)     1:49.42 (39.80)     2:27.43 (38.01)
  5 Holmes, Morgan            13 MMSA-AM              2:36.53    2:33.08  
                  32.45     1:11.54 (39.09)     1:53.38 (41.84)     2:33.08 (39.70)
  6 Su, Alexa                 12 BBA-LE               2:36.71    2:36.08  
                  34.14     1:15.27 (41.13)     1:57.62 (42.35)     2:36.08 (38.46)
  7 Fu, Lillian               13 LESD-LE              2:37.49    2:40.49  
                  33.22     1:13.82 (40.60)     1:57.42 (43.60)     2:40.49 (43.07)
  8 Murlin, Elizabeth         13 GLSS-LE                   NT    2:41.12  
                  36.09     1:15.59 (39.50)     1:59.31 (43.72)     2:41.12 (41.81)
  9 Miklos, Kyra              13 SHSH-LE              3:00.87    2:47.99  
                  36.63     1:21.04 (44.41)     2:06.08 (45.04)     2:47.99 (41.91)
 10 Sweatt, Maria             12 FAST-LE              3:30.00    3:21.87  
                  39.18     1:31.28 (52.10)   3:21.87 (1:50.59)                    
 11 Kemp, Ripley              12 MAC-LE               4:00.00    3:38.35  
                  45.63     1:41.64 (56.01)     2:40.51 (58.87)     3:38.35 (57.84)
 
Girls 11 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, Claire             13 GLSS-LE              2:19.55    2:20.49  
                  31.27     1:04.84 (33.57)     1:50.07 (45.23)     2:20.49 (30.42)
  2 Mehok, Lilly              13 GLSS-LE              2:20.94    2:21.91  
                  30.86     1:05.68 (34.82)     1:50.11 (44.43)     2:21.91 (31.80)
  3 Musbach, Marie            14 LESD-LE              2:20.35    2:21.92  
                  31.39     1:07.17 (35.78)     1:50.61 (43.44)     2:21.92 (31.31)
  4 Murlin, Darby             13 GLSS-LE              2:26.37    2:24.19  
                  31.01     1:09.11 (38.10)     1:51.60 (42.49)     2:24.19 (32.59)
  5 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE              2:30.73    2:32.28  
                  34.94     1:12.77 (37.83)     1:59.02 (46.25)     2:32.28 (33.26)
  6 Gustin, Jana              13 GLSS-LE              2:33.60    2:33.55  
                  33.89     1:12.54 (38.65)     1:59.27 (46.73)     2:33.55 (34.28)
  7 Shirkey, Bree             13 GLSS-LE              2:35.05    2:33.59  
                  34.74     1:14.71 (39.97)     1:57.96 (43.25)     2:33.59 (35.63)
  8 DiBernardo, Cayla         14 GLSS-LE              2:43.82    2:36.65  
                  33.80     1:14.55 (40.75)     2:01.77 (47.22)     2:36.65 (34.88)
  9 Yuhas, Grace              13 GLSS-LE              2:43.18    2:37.73  
                  35.13     1:17.86 (42.73)     2:02.95 (45.09)     2:37.73 (34.78)
 10 Miller, Gianna            13 Lakewood-LE          2:41.66    2:38.47  
                  32.89     1:12.00 (39.11)     2:00.54 (48.54)     2:38.47 (37.93)
 11 Rice, Amber               12 CSI-LE               2:47.20    2:39.31  
                  33.07     1:12.62 (39.55)     2:02.14 (49.52)     2:39.31 (37.17)
 12 Hribar, Melanie           13 LESD-LE              2:30.49    2:39.40  
                  34.33     1:14.29 (39.96)     2:04.78 (50.49)     2:39.40 (34.62)
 13 Martin, Abby              14 UN-LE-LE             2:39.27    2:39.73  
                  33.15     1:13.40 (40.25)     2:02.26 (48.86)     2:39.73 (37.47)
 14 Rowane, Cilka             12 GLSS-LE              2:45.27    2:41.07  
                  36.79     1:18.52 (41.73)     2:05.82 (47.30)     2:41.07 (35.25)
 15 Harper, Sarah             13 MMSA-AM              2:43.05    2:43.68  
                  38.07     1:19.59 (41.52)     2:05.20 (45.61)     2:43.68 (38.48)
 16 D'Angelo, Antonette       13 STRS-LE              2:50.34    2:45.46  
                  37.23     1:16.40 (39.17)     2:07.28 (50.88)     2:45.46 (38.18)
 17 Messina, Sophia           11 GLSS-LE              2:54.71    2:45.57  
                  40.26     1:23.59 (43.33)     2:11.62 (48.03)     2:45.57 (33.95)
 18 Olsavsky, Paige           12 MRST-LE              3:00.00    2:45.75  
                  35.92     1:17.61 (41.69)     2:09.79 (52.18)     2:45.75 (35.96)
 19 Koballa, Peyton           11 GLSS-LE              2:45.58    2:50.68  
                  40.83     1:22.41 (41.58)     2:14.54 (52.13)     2:50.68 (36.14)
 20 Grande, Danielle          12 GLSS-LE              2:52.61    2:52.27  
                  40.86     1:24.68 (43.82)     2:15.22 (50.54)     2:52.27 (37.05)
 21 Stirm, Sydney             11 UN-LE-LE             3:05.45    2:56.25  
                  39.71     1:29.26 (49.55)     2:20.72 (51.46)     2:56.25 (35.53)
 22 Brashear, Izzy            12 CSI-LE               3:09.19    2:56.84  
                  39.88     1:23.55 (43.67)     2:17.35 (53.80)     2:56.84 (39.49)
 23 Johnson, Olivia           12 GLSS-LE              2:50.92    2:57.55  
                  41.33     1:24.77 (43.44)     2:17.29 (52.52)     2:57.55 (40.26)
 24 Peleg, Orli               12 USTRS-LE             3:20.42    2:58.83  
                  40.76     1:26.94 (46.18)     2:20.00 (53.06)     2:58.83 (38.83)
 25 Skavnak, Katie            11 VSC-LE               2:59.49    2:59.51  
                  40.95     1:27.74 (46.79)     2:19.45 (51.71)     2:59.51 (40.06)
 26 McDougal, Bode            11 Lakewood-LE          2:59.47    3:00.08  
                  40.74     1:27.79 (47.05)     2:19.32 (51.53)     3:00.08 (40.76)
 27 Wienand, Paige            12 MMSA-AM              3:31.13    3:00.46  
                  41.44     1:24.30 (42.86)     2:19.08 (54.78)     3:00.46 (41.38)
 28 Aumock, Maia              14 CSI-LE               3:04.35    3:00.81  
                  36.54     1:23.51 (46.97)     2:18.54 (55.03)     3:00.81 (42.27)
 29 Baker, Anna               13 GLSS-LE              3:33.11    3:00.99  
                  40.16     1:24.97 (44.81)     2:18.07 (53.10)     3:00.99 (42.92)
 30 Engoglia, Remy            13 GLSS-LE              2:54.87    3:01.24  
                  39.79     1:29.31 (49.52)     2:21.29 (51.98)     3:01.24 (39.95)
 31 Fishel, Ryann             12 SHSH-LE              2:58.26    3:01.36  
                  42.41     1:32.57 (50.16)     2:24.15 (51.58)     3:01.36 (37.21)
 32 Engoglia, Felicity        13 GLSS-LE              3:00.68    3:05.83  
                  39.08     1:28.21 (49.13)     2:22.23 (54.02)     3:05.83 (43.60)
 33 Stout, Denali             13 CSI-LE               3:06.40    3:09.71  
                  39.37     1:26.72 (47.35)   2:29.58 (1:02.86)     3:09.71 (40.13)
 34 Keresztes, Raya           12 STRS-LE              4:00.99    3:13.02  
                  43.17     1:33.26 (50.09)     2:27.66 (54.40)     3:13.02 (45.36)
 35 Hotes, Alicia             11 FAST-LE              3:21.75    3:15.45  
                  47.05     1:33.39 (46.34)   2:34.51 (1:01.12)     3:15.45 (40.94)
 36 Knox, Sarah               12 Lakewood-LE          3:35.22    3:19.03  
                  42.50     1:31.68 (49.18)   2:33.03 (1:01.35)     3:19.03 (46.00)
 37 Horn, Eilidh              12 SHSH-LE              4:10.54    3:25.79  
                  46.87     1:40.02 (53.15)   2:43.57 (1:03.55)     3:25.79 (42.22)
 38 Persson, Clara            11 SHSH-LE              3:20.16    3:29.39  
                  45.70     1:36.70 (51.00)   2:41.65 (1:04.95)     3:29.39 (47.74)
 39 Hahnenberg, Abby          11 SHSH-LE              3:54.87    3:49.22  
                  52.75     1:52.25 (59.50)   2:58.40 (1:06.15)     3:49.22 (50.82)
 40 Hotes, Olivia             11 FAST-LE              3:45.00    3:59.60  
                  53.76     1:50.97 (57.21)   3:17.07 (1:26.10)     3:59.60 (42.53)
 -- Hantus, Isabelle          12 LESD-LE                   NT         DQ  
                  42.60     1:25.98 (43.38)     2:18.60 (52.62)          DQ (38.76)
 -- Stirm, Katie              11 Lakewood-LE          3:18.22         DQ  
                  50.55     1:49.59 (59.04)     2:45.52 (55.93)          DQ (43.80)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bing, Grant                8 CCS-LE                 40.82      38.77  
  2 Anderson, Simon            8 CSI-LE                 42.37      41.76  
  3 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                42.24      42.00  
  4 Young, Hayden              8 UN-LE-LE               42.97      42.58  
  5 Cakulev, Gianni            8 BBA-LE               1:15.49      44.95  
  6 Wargo, Ashton              8 LESD-LE                50.49      46.10  
  7 Eicheldinger, Trenton      6 MMSA-AM                52.11      47.41  
  8 Ramsier, Eric              7 MRST-LE                48.06      54.80  
  9 Marado, Brandon            7 KS-LE                1:07.49      58.33  
 10 Vandervort, Jackson        6 MMSA-AM              1:34.28    1:28.87  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE              1:32.24    1:39.10  
                  45.87     1:39.10 (53.23)                                        
  2 Eicheldinger, Trenton      6 MMSA-AM              1:57.90    1:57.55  
                  54.27   1:57.55 (1:03.28)                                        
  3 Marado, Brandon            7 KS-LE                2:08.04    2:07.03  
                1:00.40   2:07.03 (1:06.63)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bing, Grant                8 CCS-LE                 53.86      50.34  
  2 Young, Hayden              8 UN-LE-LE               53.14      52.56  
  3 Anderson, Simon            8 CSI-LE                 57.91      53.05  
  4 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                52.66      53.17  
  5 Ramsier, Eric              7 MRST-LE                55.65      56.33  
  6 Wargo, Ashton              8 LESD-LE                55.49      56.46  
  7 Cakulev, Gianni            8 BBA-LE               1:24.49      59.19  
  8 Marado, Brandon            7 KS-LE                1:06.34    1:06.70  
 -- Eicheldinger, Trenton      6 MMSA-AM              1:04.50         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bing, Grant                8 CCS-LE                 59.51      55.60  
  2 Young, Hayden              8 UN-LE-LE             1:11.04    1:03.38  
  3 Zilonis, Alexzander        8 VFYT-LE                54.77    1:18.50  
 -- Cakulev, Gianni            8 BBA-LE               1:30.49         DQ  
 -- Ramsier, Eric              7 MRST-LE              1:06.17         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Simon            8 CSI-LE               1:00.83    1:00.19  
  2 Wargo, Ashton              8 LESD-LE              1:00.49    1:03.56  
 -- Ramsier, Eric              7 MRST-LE              1:22.21         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bing, Grant                8 CCS-LE               1:53.82    1:41.63  
                  47.23     1:41.63 (54.40)                                        
  2 Anderson, Simon            8 CSI-LE               1:47.63    1:47.35  
  3 Young, Hayden              8 UN-LE-LE             2:04.57    1:50.61  
                  54.76     1:50.61 (55.85)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azok, Ben                  9 LESD-LE                33.96      33.43  
  2 Macphail, Jake             9 GLSS-LE                33.93      33.74  
  3 Stirm, Isaac               9 UN-LE-LE               35.96      35.00  
  4 Pishchik, Erik             9 LESD-LE                38.67      37.24  
  5 Giovannitti, Rocco         9 MMSA-AM                38.68      38.26  
  6 Seman, Sebastian           9 MMSA-AM                39.20      41.84  
  7 Stirm, Ryan                9 Lakewood-LE            46.13      43.12  
  8 Mroczka, Landon            9 CSI-LE                 45.15      43.80  
  9 Warren, Dannie             9 CCS-LE                 39.14      45.22  
 10 Musselman, Carter          9 Lakewood-LE            57.97      50.31  
 11 Shank, Connor              9 GLSS-LE                49.37      50.50  
 12 Greenberg, Gideon          9 GLSS-LE                47.61      50.69  
 13 Hilas, Niko                9 WHAT-LE                50.68      51.80  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Andres              9 STRS-LE              1:20.99    1:19.71  
                  37.48     1:19.71 (42.23)                                        
  2 Stirm, Isaac               9 UN-LE-LE             1:28.14    1:21.94  
                  40.25     1:21.94 (41.69)                                        
  3 Giovannitti, Rocco         9 MMSA-AM              1:28.40    1:30.38  
                  41.73     1:30.38 (48.65)                                        
  4 Stirm, Ryan                9 Lakewood-LE          1:50.93    1:36.78  
                  45.95     1:36.78 (50.83)                                        
  5 Warren, Dannie             9 CCS-LE               1:27.40    1:37.65  
                  44.25     1:37.65 (53.40)                                        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Andres              9 STRS-LE              3:10.99    2:42.73  
                  35.84     1:17.44 (41.60)     2:03.11 (45.67)     2:42.73 (39.62)
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Bryce              9 CSI-LE                 40.95      38.53  
  2 Stirm, Isaac               9 UN-LE-LE               40.22      39.75  
  3 Perez, Andres              9 STRS-LE                41.77      39.77  
  4 Azok, Ben                  9 LESD-LE                   NT      40.58  
  5 Shank, Connor              9 GLSS-LE                51.16      50.26  
  6 Stirm, Ryan                9 Lakewood-LE            57.55      52.94  
  7 Seman, Sebastian           9 MMSA-AM                55.45      53.06  
  8 Giovannitti, Rocco         9 MMSA-AM                52.07      54.92  
  9 Musselman, Carter          9 Lakewood-LE            56.33      58.09  
 10 Greenberg, Gideon          9 GLSS-LE                55.96      59.38  
 11 Hilas, Niko                9 WHAT-LE              1:01.84    1:01.55  
 -- Mroczka, Landon            9 CSI-LE                 50.67         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Andres              9 STRS-LE              1:35.99    1:25.49  
                  42.66     1:25.49 (42.83)                                        
  2 Pishchik, Erik             9 LESD-LE              1:28.37    1:29.70  
                  42.85     1:29.70 (46.85)                                        
  3 Warren, Dannie             9 CCS-LE               1:35.11    1:41.78  
                  47.29     1:41.78 (54.49)                                        
  4 Shank, Connor              9 GLSS-LE              1:46.41    1:52.41  
                  54.52     1:52.41 (57.89)                                        
  5 Musselman, Carter          9 Lakewood-LE          2:20.22    1:58.92  
                  55.36   1:58.92 (1:03.56)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Luke            9 GLSS-LE                44.31      43.26  
  2 Macphail, Jake             9 GLSS-LE                46.33      43.55  
  3 Lennon, Bryce              9 CSI-LE                 43.35      44.65  
  4 Stirm, Isaac               9 UN-LE-LE               46.33      45.26  
  5 Mroczka, Landon            9 CSI-LE                 56.41      57.56  
  6 Seman, Sebastian           9 MMSA-AM              1:04.84    1:04.11  
  7 Shank, Connor              9 GLSS-LE              1:00.29    1:08.00  
  8 Greenberg, Gideon          9 GLSS-LE              1:21.65    1:17.94  
 -- Warren, Dannie             9 CCS-LE                 58.54         DQ  
 -- Hilas, Niko                9 WHAT-LE              1:07.18         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Luke            9 GLSS-LE              1:37.24    1:35.66  
                  45.23     1:35.66 (50.43)                                        
  2 Pishchik, Erik             9 LESD-LE              1:46.62    1:49.73  
                  52.06     1:49.73 (57.67)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Bryce              9 CSI-LE                    NT      40.75  
  2 Filiatraut, Luke           9 Lakewood-LE            44.74      44.60  
  3 Azok, Ben                  9 LESD-LE                47.01      45.21  
  4 Woodhouse, Luke            9 GLSS-LE                50.25      49.00  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filiatraut, Luke           9 Lakewood-LE          1:50.00    1:41.83  
                  46.47     1:41.83 (55.36)                                        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macphail, Jake             9 GLSS-LE              1:24.75    1:22.80  
                  39.10     1:22.80 (43.70)                                        
  2 Lennon, Bryce              9 CSI-LE               1:27.34    1:24.55  
                  40.24     1:24.55 (44.31)                                        
  3 Azok, Ben                  9 LESD-LE              1:29.51    1:25.88  
                  41.59     1:25.88 (44.29)                                        
  4 Pishchik, Erik             9 LESD-LE              1:35.19    1:33.14  
                  42.50     1:33.14 (50.64)                                        
  5 Woodhouse, Luke            9 GLSS-LE              1:36.18    1:37.01  
                  47.04     1:37.01 (49.97)                                        
  6 Seman, Sebastian           9 MMSA-AM              1:59.18    1:46.00  
                  49.22     1:46.00 (56.78)                                        
  7 Stirm, Ryan                9 Lakewood-LE          2:01.22    1:49.94  
                  50.17     1:49.94 (59.77)                                        
  8 Greenberg, Gideon          9 GLSS-LE              2:18.34    2:09.50  
                1:03.86   2:09.50 (1:05.64)                                        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filiatraut, Luke           9 Lakewood-LE          3:32.43    3:26.57  
                  44.81     1:34.29 (49.48)   3:26.57 (1:52.28)                    
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 CCS-LE                 28.73      28.45  
  2 Collier, Duncan           10 MAC-LE                 34.33      35.15  
  3 Vandervort, Aaron         10 MMSA-AM                34.45      35.78  
  4 Amato, Max                10 GLSS-LE                50.07      36.83  
  5 Sandoval, Caden           10 Lakewood-LE            36.00      36.84  
  6 Amato, Sam                10 GLSS-LE                47.08      37.04  
  7 Bertke, Parker            10 VSC-LE                 37.08      37.39  
  8 McLaren, Keegan           10 VSC-LE                 38.88      38.41  
  9 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 45.99      38.45  
 10 Kuehn, Colbin             10 MMSA-AM                39.73      39.37  
 11 Greenberg, Nathan         10 GLSS-LE                39.06      40.28  
 12 Farrar, Sam               10 Lakewood-LE            41.22      42.70  
 13 Silvestri, Lawrence       10 GLSS-LE                47.12      43.23  
 14 Polanco, Gabriel          10 SHSH-LE                47.51      46.09  
 15 Sharma, Anshul            10 GLSS-LE                42.11      46.42  
 16 Stuart, Adam              10 SHSH-LE                47.62      51.18  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Quinn             10 CSI-LE               1:18.35    1:21.16  
                  39.14     1:21.16 (42.02)                                        
  2 Collier, Duncan           10 MAC-LE               1:21.12    1:23.73  
                  39.09     1:23.73 (44.64)                                        
  3 Matera, Alessio           10 Lakewood-LE          1:42.42    1:24.69  
                  40.92     1:24.69 (43.77)                                        
  4 Kuehn, Colbin             10 MMSA-AM              1:35.55    1:29.24  
                  41.86     1:29.24 (47.38)                                        
  5 Bertke, Parker            10 VSC-LE               1:27.05    1:30.36  
  6 Polanco, Gabriel          10 SHSH-LE              1:59.58    1:42.29  
                  49.41     1:42.29 (52.88)                                        
  7 Stuart, Adam              10 SHSH-LE              2:16.93    1:57.41  
                  54.88   1:57.41 (1:02.53)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandoval, Caden           10 Lakewood-LE          3:04.25    2:59.23  
                  38.33     1:25.88 (47.55)     2:13.22 (47.34)     2:59.23 (46.01)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 CCS-LE                 34.65      33.75  
  2 Davies, Quinn             10 CSI-LE                 41.98      41.11  
  3 Lambert-Shemo, Jackson    10 UCSI-LE                48.99      41.28  
  4 Collier, Duncan           10 MAC-LE                 41.48      42.71  
  5 Vandervort, Aaron         10 MMSA-AM                43.18      44.67  
  6 Pollock, Ryan             10 GLSS-LE                48.84      46.46  
  7 McLaren, Keegan           10 VSC-LE                 45.19      47.70  
  8 Kuehn, Colbin             10 MMSA-AM                49.94      49.69  
  9 Farrar, Sam               10 Lakewood-LE            49.22      50.04  
 10 Bertke, Parker            10 VSC-LE                 45.69      50.25  
 11 Sharma, Anshul            10 GLSS-LE                54.20      50.61  
 12 Amato, Max                10 GLSS-LE                58.46      50.90  
 13 Silvestri, Lawrence       10 GLSS-LE                56.14      51.99  
 14 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 50.99      52.79  
 15 Stuart, Adam              10 SHSH-LE              1:00.08    1:06.39  
 -- Yanchar, Zack             10 GLSS-LE                53.21         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Rider              10 CSI-LE               1:28.67    1:32.02  
                  45.30     1:32.02 (46.72)                                        
  2 Lambert-Shemo, Jackson    10 UCSI-LE              1:45.99    1:32.53  
  3 Sandoval, Caden           10 Lakewood-LE          1:37.83    1:35.35  
                  45.93     1:35.35 (49.42)                                        
  4 Bertke, Parker            10 VSC-LE               1:39.87    1:43.37  
  5 Stuart, Adam              10 SHSH-LE              2:38.54    2:08.13  
                  56.57   2:08.13 (1:11.56)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 CCS-LE                 38.82      37.78  
  2 Semenov, Max              10 LESD-LE                44.73      44.13  
  3 Tabora, Maceo             10 Lakewood-LE            45.48      44.29  
  4 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 55.99      50.95  
  5 Greenberg, Nathan         10 GLSS-LE                53.80      53.59  
  6 Silvestri, Lawrence       10 GLSS-LE                55.63      53.61  
  7 Lambert-Shemo, Jackson    10 UCSI-LE                56.67      56.07  
  8 Sharma, Anshul            10 GLSS-LE                56.11      57.22  
  9 Farrar, Sam               10 Lakewood-LE            58.22    1:05.37  
 10 Yanchar, Zack             10 GLSS-LE                54.64    1:05.39  
 11 Polanco, Gabriel          10 SHSH-LE              1:02.54    1:07.62  
 -- Amato, Sam                10 GLSS-LE              1:01.56         DQ  
 -- Myers, Rider              10 CSI-LE                 50.96         DQ  
 -- McLaren, Keegan           10 VSC-LE               1:06.99         DQ  
 -- Pollock, Ryan             10 GLSS-LE                51.19         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semenov, Max              10 LESD-LE              1:40.31    1:36.02  
                  44.75     1:36.02 (51.27)                                        
  2 Tabora, Maceo             10 Lakewood-LE          1:47.84    1:38.08  
                  46.62     1:38.08 (51.46)                                        
  3 Matera, Alessio           10 Lakewood-LE          2:01.68    1:46.88  
                  52.23     1:46.88 (54.65)                                        
  4 Sharma, Anshul            10 GLSS-LE              1:52.11    2:03.16  
                  59.20   2:03.16 (1:03.96)                                        
 -- Yanchar, Zack             10 GLSS-LE              1:54.19         DQ  
                1:03.76        DQ (1:18.50)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandervort, Aaron         10 MMSA-AM                34.41      36.12  
  2 Tabora, Maceo             10 Lakewood-LE            44.29      41.29  
  3 Semenov, Max              10 LESD-LE                41.59      42.25  
  4 Collier, Duncan           10 MAC-LE                 44.29      47.27  
  5 Myers, Rider              10 CSI-LE                 46.97      47.90  
  6 McLaren, Keegan           10 VSC-LE                 49.03      51.47  
  7 Ho, Deejay                10 CSI-LE                 50.99      55.64  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Nathan         10 GLSS-LE              1:45.11    1:42.29  
                  50.08     1:42.29 (52.21)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 CCS-LE               1:11.56    1:10.12  
                  32.26     1:10.12 (37.86)                                        
  2 Semenov, Max              10 LESD-LE              1:28.11    1:25.58  
                  39.85     1:25.58 (45.73)                                        
  3 Tabora, Maceo             10 Lakewood-LE          1:33.26    1:29.46  
                  41.73     1:29.46 (47.73)                                        
  4 Matera, Alessio           10 Lakewood-LE          1:40.51    1:34.55  
                  45.34     1:34.55 (49.21)                                        
  5 Myers, Rider              10 CSI-LE               1:34.35    1:35.46  
                  16.92   1:35.46 (1:18.54)                                        
  6 Sandoval, Caden           10 Lakewood-LE          1:42.23    1:36.19  
  7 Davies, Quinn             10 CSI-LE               1:30.64    1:36.72  
                  43.91     1:36.72 (52.81)                                        
  8 Greenberg, Nathan         10 GLSS-LE              1:43.11    1:38.04  
                  47.16     1:38.04 (50.88)                                        
  9 Farrar, Sam               10 Lakewood-LE          2:05.22    1:50.48  
                  51.46     1:50.48 (59.02)                                        
 10 Silvestri, Lawrence       10 GLSS-LE              1:59.65    1:51.99  
                  54.29     1:51.99 (57.70)                                        
 -- Pollock, Ryan             10 GLSS-LE              1:49.19         DQ  
                  50.27          DQ (55.95)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'                  NT    2:36.25  
     1) Macphail, Jake 9                2) Greenberg, Nathan 10           
     3) Pollock, Ryan 10                4) Woodhouse, Luke 9              
                  34.03     1:20.07 (46.04)     1:56.79 (36.72)     2:36.25 (39.46)
  2 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                2:55.00    2:40.78  
     1) Matera, Alessio 10              2) Farrar, Sam 10                 
     3) Sandoval, Caden 10              4) Filiatraut, Luke 9             
                  41.88     1:30.48 (48.60)     2:00.72 (30.24)     2:40.78 (40.06)
  3 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'B'                  NT    3:03.47  
     1) Yanchar, Zack 10                2) Amato, Max 10                  
     3) Greenberg, Gideon 9             4) Amato, Sam 10                  
                1:08.54     1:33.81 (25.27)     2:21.16 (47.35)     3:03.47 (42.31)
 
Boys 11 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager              13 VSC-LE                 24.11      25.01  
  2 Brown, Granthem           14 VSC-LE                 26.05      25.72  
  3 Jenkins, Primo            14 MMSA-AM                26.86      26.33  
  4 Black, Carter             13 MAC-LE                 26.18      26.49  
  5 Toothman, Josh            12 CSI-LE                 26.15      26.51  
  6 Marinis, Zach             13 MRST-LE                26.38      26.54  
  7 Esdon, Michael            14 Lakewood-LE            26.56      27.07  
  8 Wirtz, Bert               13 Lakewood-LE            27.19      27.15  
  9 Skavnak, Luke             14 VSC-LE                 27.29      27.33  
 10 Bruner, Kaden             12 UN-LE-LE               28.90      27.37  
 11 Cucu, Alexandru           12 GLSS-LE                27.16      27.45  
 12 Giovannazzo, Hunter       13 Lakewood-LE            28.58      28.27  
 13 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE                 28.59      28.36  
 14 Grigsby, Ryan             13 KS-LE                  29.17      28.60  
 15 Gawlik, Ben               12 CSI-LE                 29.02      28.64  
 16 McBride, Riley            11 KS-LE                  39.68      28.69  
 17 Hurst, Eric               14 MRST-LE                30.72      28.91  
 18 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE                30.67      28.99  
 19 Clark, Mac                11 LESD-LE                29.18      29.08  
 20 Hribar, Matt              12 LESD-LE                31.41      29.25  
 21 Krosky, Joe               14 CSI-LE                 29.40      29.36  
 21 Milgram, Nathaniel        12 SHSH-LE                31.03      29.36  
 23 MacPhail, Quinn           12 GLSS-LE                29.62      29.41  
 24 Hofmann, Noah             13 MRST-LE                31.78      29.42  
 25 Lester, Justin            13 UN-LE-LE               29.78      29.45  
 26 Carter, Phillip           13 Lakewood-LE            28.95      29.60  
 27 Dong, Bryan               12 GLSS-LE                30.78      29.69  
 27 Miller, Peyton            14 MAC-LE                 31.88      29.69  
 29 Banks, Jude               11 CSI-LE                 30.38      29.74  
 30 Vandervort, Ian           11 MMSA-AM                30.23      29.96  
 31 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE                 30.18      29.98  
 32 Feik, Kevin               13 UN-LE-LE               30.21      30.07  
 33 Eicheldinger, Sam         13 MMSA-AM                29.60      30.10  
 33 Barre, Nathan             14 UN-LE-LE               30.64      30.10  
 35 Tisch, Nathaniel          13 SHSH-LE                30.02      30.14  
 36 Williams, Landon          12 VSC-LE                 32.17      30.22  
 36 Culp, RJ                  14 CCS-LE                 30.11      30.22  
 38 York, Henry               12 SHSH-LE                30.96      30.53  
 39 Nagle, Luke               12 FAST-LE                32.05      30.55  
 40 Schiavone, Ben            13 SHSH-LE                32.36      30.83  
 41 Fleck, Daniel             11 GLSS-LE                31.44      31.10  
 42 Strychasz, Easton         13 CSI-LE                 32.06      31.62  
 43 yu, Shawn                 12 SHSH-LE                39.88      31.90  
 44 Fox, Brian                14 SHSH-LE                33.30      31.94  
 45 Bernys, Aaron             12 Lakewood-LE            33.20      32.04  
 46 Xu, Daniel                11 UGLSS-LE               36.03      32.15  
 47 Ringness, Dylan           11 GLSS-LE                32.14      32.16  
 48 Miller, Matt              11 MAC-LE                 31.96      32.20  
 49 Brennan, Tommy            12 GLSS-LE                34.35      32.29  
 50 Gavris, Jules             13 Lakewood-LE            38.22      32.31  
 51 Argie, Jack               12 GLSS-LE                34.41      32.32  
 52 Sulak, Brendon            11 TCAT-LE                   NT      32.33  
 53 Basile, Caden             12 GLSS-LE                38.11      32.38  
 54 Bracken, Baird            12 Lakewood-LE            32.83      32.40  
 55 Mateyo, Cam               11 STRS-LE                33.09      33.23  
 56 Miller, Logan             12 LESD-LE                39.86      33.76  
 57 Bremec, Max               12 GLSS-LE                36.93      33.87  
 58 Bruening-Wright, Quinn    13 SHSH-LE                43.01      33.89  
 59 Hill, Tyler               12 LESD-LE                33.34      34.24  
 60 Brown, Oliver             11 Lakewood-LE            34.65      34.78  
 61 Koerwitz, PJ              11 GLSS-LE                36.11      34.97  
 62 Culotta, Lucas            11 CSI-LE                 33.59      34.99  
 63 Moran, Colin              11 STRS-LE                35.45      35.14  
 64 Carcelli, Nick            11 LESD-LE                36.47      35.33  
 65 Marinis, Brandon          11 MRST-LE                36.75      35.47  
 66 Tietjen, Conor            11 LESD-LE                38.19      35.83  
 67 Iacovetta, Leo            11 GLSS-LE                35.91      35.91  
 68 Capobianco, Luciano       11 CCS-LE                 36.19      36.51  
 69 Burress, Nicolas          12 CCS-LE                 34.72      37.26  
 70 Matile, Tommy             11 Lakewood-LE            35.89      37.67  
 71 Hawk, Theo                12 STRS-LE                37.46      39.18  
 72 Hill, Aaron               13 MAC-LE                 39.33      39.65  
 73 Gibson, Kaden             11 MMSA-AM                40.91      39.76  
 74 Bruening-Wright, Simon    12 SHSH-LE                52.83      54.74  
 
Boys 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager              13 VSC-LE                 54.58      53.95  
                   2.56       53.95 (51.39)                                        
  2 Kowalczyk, Evan           14 LESD-LE                56.37      54.83  
                   3.35       54.83 (51.48)                                        
  3 Gabriel, Nathan           17 MMSA-AM                53.15      55.07  
                1:24.49           55.07 ( )                                        
  4 Kupec, Joe                13 MRST-LE                58.12      56.74  
                   2.74       56.74 (54.00)                                        
  5 Black, Carter             13 MAC-LE                 55.68      57.06  
                1:23.44           57.06 ( )                                        
  6 Marinis, Zach             13 MRST-LE                57.28      57.38  
                1:23.30           57.38 ( )                                        
  7 Esdon, Michael            14 Lakewood-LE          1:00.18      58.58  
                   6.33       58.58 (52.25)                                        
  8 Jenkins, Primo            14 MMSA-AM                58.68      59.15  
                   2.96       59.15 (56.19)                                        
  9 Skavnak, Luke             14 VSC-LE               1:00.34      59.51  
                1:23.63           59.51 ( )                                        
 10 Bruner, Kaden             12 UN-LE-LE             1:02.38    1:00.79  
                  29.08     1:00.79 (31.71)                                        
 11 Wirtz, Bert               13 Lakewood-LE          1:02.20    1:01.21  
                  28.92     1:01.21 (32.29)                                        
 12 Castelot, Oscar           13 GLSS-LE              1:01.93    1:01.26  
                   3.12     1:01.26 (58.14)                                        
 13 McBride, Riley            11 KS-LE                1:03.05    1:02.59  
                  30.01     1:02.59 (32.58)                                        
 14 Carter, Phillip           13 Lakewood-LE          1:10.59    1:03.49  
                  30.40     1:03.49 (33.09)                                        
 15 Giovannazzo, Hunter       13 Lakewood-LE          1:08.20    1:03.59  
                  30.84     1:03.59 (32.75)                                        
 16 Gawlik, Ben               12 CSI-LE               1:06.22    1:03.95  
                  30.55     1:03.95 (33.40)                                        
 17 Hribar, Matt              12 LESD-LE              1:12.36    1:04.84  
                  30.95     1:04.84 (33.89)                                        
 18 Krosky, Joe               14 CSI-LE               1:03.37    1:05.67  
                  30.68     1:05.67 (34.99)                                        
 19 Lester, Justin            13 UN-LE-LE             1:04.83    1:05.88  
                  31.50     1:05.88 (34.38)                                        
 20 Feik, Kevin               13 UN-LE-LE             1:07.29    1:06.37  
 21 Hurst, Eric               14 MRST-LE              1:06.26    1:06.38  
                  31.11     1:06.38 (35.27)                                        
 22 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE              1:11.37    1:06.42  
                  31.17     1:06.42 (35.25)                                        
 23 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               1:08.86    1:06.50  
                  31.27     1:06.50 (35.23)                                        
 24 Eicheldinger, Sam         13 MMSA-AM              1:09.31    1:06.56  
                  31.45     1:06.56 (35.11)                                        
 25 Roth, Will                12 GLSS-LE              1:05.28    1:06.79  
                  31.51     1:06.79 (35.28)                                        
 26 Vandervort, Ian           11 MMSA-AM              1:10.53    1:06.96  
                  31.78     1:06.96 (35.18)                                        
 27 Banks, Jude               11 CSI-LE               1:08.46    1:07.40  
                  31.70     1:07.40 (35.70)                                        
 28 McLeod, Aidan             13 MRST-LE              1:09.17    1:07.63  
                  32.07     1:07.63 (35.56)                                        
 29 Barre, Nathan             14 UN-LE-LE             1:07.33    1:07.67  
                  32.38     1:07.67 (35.29)                                        
 30 Schiavone, Ben            13 SHSH-LE              1:19.30    1:08.35  
                  32.59     1:08.35 (35.76)                                        
 31 Williams, Landon          12 VSC-LE               1:16.37    1:08.43  
                  33.13     1:08.43 (35.30)                                        
 32 Mateyo, Cam               11 STRS-LE              1:13.51    1:10.28  
                  34.39     1:10.28 (35.89)                                        
 33 Brennan, Tommy            12 GLSS-LE              1:16.96    1:11.24  
                  32.57     1:11.24 (38.67)                                        
 34 Kosek, D                  11 CSI-LE               1:14.96    1:11.29  
                  34.48     1:11.29 (36.81)                                        
 35 Xu, Daniel                11 UGLSS-LE             1:23.55    1:11.71  
                  34.76     1:11.71 (36.95)                                        
 36 Basile, Caden             12 GLSS-LE              1:25.11    1:11.99  
                  34.33     1:11.99 (37.66)                                        
 37 Fleck, Daniel             11 GLSS-LE              1:10.62    1:12.00  
                  33.66     1:12.00 (38.34)                                        
 38 Bracken, Baird            12 Lakewood-LE          1:12.38    1:12.22  
                  34.31     1:12.22 (37.91)                                        
 39 Hill, Tyler               12 LESD-LE              1:10.74    1:12.23  
                  35.56     1:12.23 (36.67)                                        
 40 Strychasz, Easton         13 CSI-LE               1:12.39    1:12.25  
                  33.79     1:12.25 (38.46)                                        
 41 Gavris, Jules             13 Lakewood-LE          1:30.22    1:12.27  
                  34.25     1:12.27 (38.02)                                        
 42 Sulak, Brendon            11 TCAT-LE              1:14.59    1:12.79  
                  33.94     1:12.79 (38.85)                                        
 43 McNamara, Evan            12 CSI-LE               1:12.11    1:13.73  
                  35.45     1:13.73 (38.28)                                        
 44 Culotta, Lucas            11 CSI-LE               1:14.56    1:13.80  
                  35.52     1:13.80 (38.28)                                        
 45 Ringness, Dylan           11 GLSS-LE              1:16.03    1:13.83  
                  34.85     1:13.83 (38.98)                                        
 46 Koerwitz, PJ              11 GLSS-LE              1:23.11    1:14.07  
                  36.48     1:14.07 (37.59)                                        
 47 Argie, Jack               12 GLSS-LE              1:16.91    1:14.51  
                  36.81     1:14.51 (37.70)                                        
 48 Bremec, Max               12 GLSS-LE              1:24.52    1:16.73  
                  36.47     1:16.73 (40.26)                                        
 49 Wanosik, Charlie          11 Lakewood-LE          1:27.62    1:17.01  
                  36.74     1:17.01 (40.27)                                        
 50 Burress, Nicolas          12 CCS-LE               1:18.08    1:18.27  
                  36.50     1:18.27 (41.77)                                        
 51 McConnell, Brody          11 CWW-LE               1:26.61    1:19.04  
                  36.41     1:19.04 (42.63)                                        
 52 Tietjen, Conor            11 LESD-LE              1:34.41    1:19.47  
                  38.84     1:19.47 (40.63)                                        
 53 Marinis, Brandon          11 MRST-LE              1:20.08    1:20.02  
                  39.29     1:20.02 (40.73)                                        
 54 Capobianco, Luciano       11 CCS-LE               1:21.66    1:22.33  
                  39.24     1:22.33 (43.09)                                        
 55 Iacovetta, Leo            11 GLSS-LE              1:25.02    1:22.81  
 56 Sandoval, Bryce           12 Lakewood-LE          1:20.30    1:23.31  
                  39.69     1:23.31 (43.62)                                        
 57 Matile, Tommy             11 Lakewood-LE          1:25.11    1:24.16  
                  39.92     1:24.16 (44.24)                                        
 58 Wloszek, Michael          13 STRS-LE              1:28.30    1:24.82  
                  41.88     1:24.82 (42.94)                                        
 59 Hawk, Theo                12 STRS-LE              1:26.25    1:24.86  
                  39.60     1:24.86 (45.26)                                        
 60 Moran, Colin              11 STRS-LE              1:26.69    1:25.08  
                  39.88     1:25.08 (45.20)                                        
 61 Reed, Tylan               11 KS-LE                1:26.48    1:26.88  
                  38.63     1:26.88 (48.25)                                        
 62 Gibson, Kaden             11 MMSA-AM              1:34.24    1:31.59  
                  42.70     1:31.59 (48.89)                                        
 63 Hill, Aaron               13 MAC-LE               1:32.84    1:33.49  
                  44.44     1:33.49 (49.05)                                        
 64 Bruening-Wright, Simon    12 SHSH-LE              2:04.22    2:09.66  
                  57.19   2:09.66 (1:12.47)                                        
 -- Bruening-Wright, Quinn    13 SHSH-LE              1:45.87         DQ  
                  36.65          DQ (45.46)                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Evan           14 LESD-LE              2:02.69    2:04.04  
                  27.66       59.35 (31.69)     1:32.57 (33.22)     2:04.04 (31.47)
  2 Cucu, Alexandru           12 GLSS-LE              2:07.82    2:04.20  
                  29.32     1:01.38 (32.06)     1:33.62 (32.24)     2:04.20 (30.58)
  3 Black, Carter             13 MAC-LE               2:05.53    2:07.87  
                  28.51     1:02.00 (33.49)     1:35.74 (33.74)     2:07.87 (32.13)
  4 Wolke, Julian             11 LESD-LE              2:16.52    2:16.90  
                  32.34     1:07.78 (35.44)     1:43.15 (35.37)     2:16.90 (33.75)
  5 Grigsby, Ryan             13 KS-LE                2:20.89    2:20.37  
                  32.23     1:09.18 (36.95)     1:46.37 (37.19)     2:20.37 (34.00)
  6 Culp, RJ                  14 CCS-LE               2:21.95    2:21.11  
                  32.56     1:08.74 (36.18)     1:45.29 (36.55)     2:21.11 (35.82)
  7 Hurst, Eric               14 MRST-LE              2:25.63    2:22.39  
                  32.00     1:08.36 (36.36)     1:45.80 (37.44)     2:22.39 (36.59)
  8 Vandervort, Ian           11 MMSA-AM              2:33.51    2:24.74  
                  32.47     1:10.97 (38.50)     1:49.90 (38.93)     2:24.74 (34.84)
  9 McLeod, Aidan             13 MRST-LE              2:29.32    2:26.50  
                  32.91     1:10.51 (37.60)     1:49.58 (39.07)     2:26.50 (36.92)
 10 Wirtz, Bert               13 Lakewood-LE          2:25.06    2:28.79  
                  31.69     1:09.18 (37.49)     1:50.04 (40.86)     2:28.79 (38.75)
 11 Argie, Jack               12 GLSS-LE              2:40.15    2:28.84  
                  34.85     1:14.55 (39.70)     1:52.51 (37.96)     2:28.84 (36.33)
 12 Hofmann, Noah             13 MRST-LE              2:28.06    2:31.69  
                  32.06     1:09.82 (37.76)     1:50.61 (40.79)     2:31.69 (41.08)
 13 McNamara, Evan            12 CSI-LE               2:58.98    2:32.16  
                  35.09     1:14.33 (39.24)     1:54.92 (40.59)     2:32.16 (37.24)
 14 Mateyo, Cam               11 STRS-LE              2:37.96    2:32.20  
                  35.18     1:14.80 (39.62)     1:54.88 (40.08)     2:32.20 (37.32)
 15 Homolya, Ethan            12 VFYT-LE              3:00.83    2:33.21  
                  32.99     1:13.32 (40.33)     1:55.28 (41.96)     2:33.21 (37.93)
 16 Hill, Tyler               12 LESD-LE              2:29.74    2:34.89  
                  37.10     1:17.05 (39.95)     1:56.77 (39.72)     2:34.89 (38.12)
 17 Gavris, Jules             13 Lakewood-LE          3:15.22    2:38.28  
                  34.79     1:14.35 (39.56)     1:56.19 (41.84)     2:38.28 (42.09)
 18 Bracken, Baird            12 Lakewood-LE          2:35.84    2:39.08  
                  35.71     1:16.75 (41.04)     1:58.44 (41.69)     2:39.08 (40.64)
 19 Lewis, Brendon            12 CWW-LE               2:44.19    2:45.34  
                1:20.37     2:04.26 (43.89)     2:45.34 (41.08)                    
 20 Schiavone, Ben            13 SHSH-LE              2:55.91    2:45.76  
                  36.39     1:19.13 (42.74)   2:45.76 (1:26.63)                    
 21 Burress, Nicolas          12 CCS-LE               2:46.70    2:46.52  
                  38.02     1:20.54 (42.52)     2:06.08 (45.54)     2:46.52 (40.44)
 22 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              2:55.41    2:49.40  
                  38.57     1:23.33 (44.76)     2:08.09 (44.76)     2:49.40 (41.31)
 23 Farrag, Anas              11 FAST-LE              3:23.61    3:35.84  
                  48.08     1:45.24 (57.16)     2:42.66 (57.42)     3:35.84 (53.18)
 
Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Justin            17 LESD-LE                56.88      58.18  
                  28.08       58.18 (30.10)                                        
  2 Davis, Ben                13 GLSS-LE                59.41    1:01.22  
                  29.62     1:01.22 (31.60)                                        
  3 Grant, David              13 VSC-LE               1:04.55    1:04.32  
                  31.30     1:04.32 (33.02)                                        
  4 Brown, Granthem           14 VSC-LE               1:03.95    1:05.01  
                  31.86     1:05.01 (33.15)                                        
  5 Toothman, Josh            12 CSI-LE               1:04.79    1:05.18  
                  31.77     1:05.18 (33.41)                                        
  6 Lewis, Andrew             13 GLSS-LE              1:05.26    1:05.88  
                  32.51     1:05.88 (33.37)                                        
  7 Skavnak, Luke             14 VSC-LE               1:07.56    1:07.45  
                  32.17     1:07.45 (35.28)                                        
  8 Black, Carter             13 MAC-LE               1:05.02    1:07.91  
                  32.88     1:07.91 (35.03)                                        
  9 Kupec, Joe                13 MRST-LE              1:10.33    1:07.93  
                  32.90     1:07.93 (35.03)                                        
 10 McBride, Riley            11 KS-LE                1:10.48    1:10.48  
                  34.23     1:10.48 (36.25)                                        
 11 Clark, Mac                11 LESD-LE              1:09.20    1:11.34  
                  35.22     1:11.34 (36.12)                                        
 12 MacPhail, Quinn           12 GLSS-LE              1:17.12    1:14.95  
                  36.65     1:14.95 (38.30)                                        
 13 Gabriel, Nathan           17 MMSA-AM              1:05.09    1:15.15  
                  36.52     1:15.15 (38.63)                                        
 14 Grigsby, Ryan             13 KS-LE                1:15.38    1:15.92  
                  36.93     1:15.92 (38.99)                                        
 15 Mateyo, Cam               11 STRS-LE              1:24.66    1:16.13  
                  37.98     1:16.13 (38.15)                                        
 16 Feik, Kevin               13 UN-LE-LE             1:17.01    1:16.16  
                  37.22     1:16.16 (38.94)                                        
 17 Wolke, Julian             11 LESD-LE              1:14.09    1:16.56  
                  38.24     1:16.56 (38.32)                                        
 18 Williams, Landon          12 VSC-LE               1:35.13    1:17.48  
                  37.49     1:17.48 (39.99)                                        
 19 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               1:21.93    1:18.56  
                  37.87     1:18.56 (40.69)                                        
 20 Kosek, D                  11 CSI-LE               1:26.64    1:18.85  
                  39.29     1:18.85 (39.56)                                        
 21 McNamara, Evan            12 CSI-LE               1:19.51    1:19.26  
                  38.20     1:19.26 (41.06)                                        
 22 Hofmann, Noah             13 MRST-LE              1:28.71    1:20.32  
                  38.37     1:20.32 (41.95)                                        
 23 Lester, Justin            13 UN-LE-LE             1:17.25    1:20.48  
                  39.15     1:20.48 (41.33)                                        
 24 Carter, Phillip           13 Lakewood-LE          1:22.97    1:21.14  
                  39.47     1:21.14 (41.67)                                        
 25 Barre, Nathan             14 UN-LE-LE             1:20.76    1:22.23  
                  40.06     1:22.23 (42.17)                                        
 26 Fleck, Daniel             11 GLSS-LE              1:33.27    1:22.40  
                  40.35     1:22.40 (42.05)                                        
 27 Hill, Tyler               12 LESD-LE              1:21.43    1:22.46  
                  40.54     1:22.46 (41.92)                                        
 28 Milgram, Nathaniel        12 SHSH-LE              1:36.65    1:22.54  
                  40.70     1:22.54 (41.84)                                        
 29 Lewis, Brendon            12 CWW-LE               1:21.31    1:22.90  
                  40.30     1:22.90 (42.60)                                        
 30 Ringness, Dylan           11 GLSS-LE              1:25.22    1:23.54  
                  39.73     1:23.54 (43.81)                                        
 31 Vandervort, Ian           11 MMSA-AM              2:33.11    1:23.91  
                  40.50     1:23.91 (43.41)                                        
 32 Barrett, Gage             11 CWW-LE               1:20.21    1:24.54  
                  40.87     1:24.54 (43.67)                                        
 33 York, Henry               12 SHSH-LE              1:45.28    1:25.59  
                  42.10     1:25.59 (43.49)                                        
 34 Miller, Logan             12 LESD-LE              1:25.08    1:26.07  
                  41.37     1:26.07 (44.70)                                        
 35 Schiavone, Ben            13 SHSH-LE              1:27.40    1:26.73  
                  42.71     1:26.73 (44.02)                                        
 36 yu, Shawn                 12 SHSH-LE              1:35.54    1:27.09  
                  41.96     1:27.09 (45.13)                                        
 37 Marinis, Brandon          11 MRST-LE              1:27.66    1:27.29  
                  42.19     1:27.29 (45.10)                                        
 38 Bracken, Baird            12 Lakewood-LE          1:25.24    1:27.36  
                  42.43     1:27.36 (44.93)                                        
 39 Malbasa, Thomas           11 GLSS-LE              1:25.04    1:28.21  
                  43.10     1:28.21 (45.11)                                        
 40 Bremec, Max               12 GLSS-LE              1:37.22    1:28.52  
                  42.89     1:28.52 (45.63)                                        
 41 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              1:27.13    1:29.17  
                  44.33     1:29.17 (44.84)                                        
 42 Strychasz, Easton         13 CSI-LE               1:28.13    1:30.21  
                  43.27     1:30.21 (46.94)                                        
 43 Xu, Daniel                11 UGLSS-LE             1:36.11    1:31.32  
                  43.80     1:31.32 (47.52)                                        
 44 Matile, Tommy             11 Lakewood-LE          1:35.78    1:31.63  
                  45.47     1:31.63 (46.16)                                        
 45 Koerwitz, PJ              11 GLSS-LE              1:40.11    1:32.11  
                  44.41     1:32.11 (47.70)                                        
 46 Wloszek, Michael          13 STRS-LE              1:46.50    1:32.41  
                  45.20     1:32.41 (47.21)                                        
 47 Moran, Colin              11 STRS-LE              1:33.80    1:32.54  
 48 Tisch, Nathaniel          13 SHSH-LE              1:32.70    1:34.82  
                  44.95     1:34.82 (49.87)                                        
 49 Iacovetta, Leo            11 GLSS-LE              1:37.34    1:37.77  
 50 Culotta, Lucas            11 CSI-LE               1:44.27    1:38.86  
                  49.91     1:38.86 (48.95)                                        
 51 Gibson, Kaden             11 MMSA-AM              1:54.33    1:42.88  
                1:42.88         1:42.88 ( )                                        
 52 Bruening-Wright, Simon    12 SHSH-LE              2:12.97    2:15.44  
                1:05.60   2:15.44 (1:09.84)                                        
 -- McConnell, Brody          11 CWW-LE               1:36.04         DQ  
 -- Basile, Caden             12 GLSS-LE              1:35.11         DQ  
                  40.97          DQ (42.78)                                        
 -- Tietjen, Conor            11 LESD-LE              1:47.03         DQ  
                  44.04          DQ (48.10)                                        
 -- McLeod, Aidan             13 MRST-LE              1:22.02         DQ  
 -- Homolya, Ethan            12 VFYT-LE              1:25.82         DQ  
                  40.58          DQ (43.15)                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Granthem           14 VSC-LE               2:15.67    2:15.43  
                  31.98     1:05.76 (33.78)     1:40.62 (34.86)     2:15.43 (34.81)
  2 Grant, David              13 VSC-LE               2:18.72    2:16.97  
                  32.01     1:06.56 (34.55)     1:42.26 (35.70)     2:16.97 (34.71)
  3 Lewis, Andrew             13 GLSS-LE              2:21.37    2:22.01  
                  33.28     1:09.34 (36.06)     1:46.69 (37.35)     2:22.01 (35.32)
  4 Ream, Evan                11 GLSS-LE              2:32.11    2:37.14  
                  37.05     1:17.45 (40.40)     1:58.18 (40.73)     2:37.14 (38.96)
  5 Wolke, Julian             11 LESD-LE              2:35.90    2:39.87  
                  38.23     1:19.92 (41.69)     2:00.43 (40.51)     2:39.87 (39.44)
  6 McNamara, Evan            12 CSI-LE               2:54.51    2:45.59  
                  39.41     1:20.93 (41.52)     2:03.51 (42.58)     2:45.59 (42.08)
  7 Malbasa, Andrew           11 GLSS-LE              2:51.68    2:51.73  
                  41.00     1:23.96 (42.96)     2:07.76 (43.80)     2:51.73 (43.97)
  8 Barrett, Gage             11 CWW-LE               2:51.19    2:56.13  
                  39.38     1:25.39 (46.01)     2:12.37 (46.98)     2:56.13 (43.76)
  9 Lewis, Brendon            12 CWW-LE               2:54.60    2:56.51  
                  40.84     1:25.33 (44.49)     2:12.29 (46.96)     2:56.51 (44.22)
 10 Malbasa, Thomas           11 GLSS-LE              2:58.11    3:00.79  
                  41.77     1:27.33 (45.56)     2:15.39 (48.06)     3:00.79 (45.40)
 11 Fox, Brian                14 SHSH-LE              3:26.24    3:07.89  
                  44.48     1:33.41 (48.93)     2:21.57 (48.16)     3:07.89 (46.32)
 12 Stinnett, Thomas          13 GLSS-LE              3:06.10    3:21.24  
                  46.23     1:38.61 (52.38)     2:31.79 (53.18)     3:21.24 (49.45)
 13 Sandoval, Bryce           12 Lakewood-LE          3:20.22    3:25.24  
                  49.76     1:41.94 (52.18)     2:36.02 (54.08)     3:25.24 (49.22)
 14 Farrag, Anas              11 FAST-LE              4:00.00    3:50.65  
 
Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              1:11.98    1:09.27  
                  32.44     1:09.27 (36.83)                                        
  2 Davis, Ben                13 GLSS-LE              1:06.82    1:11.40  
                  33.22     1:11.40 (38.18)                                        
  3 Jenkins, Primo            14 MMSA-AM              1:16.39    1:16.58  
                  37.05     1:16.58 (39.53)                                        
  4 Roth, Will                12 GLSS-LE              1:20.76    1:17.53  
                  38.04     1:17.53 (39.49)                                        
  5 Miller, Peyton            14 MAC-LE               1:20.31    1:17.55  
                  37.49     1:17.55 (40.06)                                        
  6 Fan, Derek                11 BBA-LE               1:20.54    1:19.45  
                  37.92     1:19.45 (41.53)                                        
  7 Hribar, Matt              12 LESD-LE              1:31.90    1:20.18  
                  37.99     1:20.18 (42.19)                                        
  8 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               1:22.80    1:20.40  
                  37.76     1:20.40 (42.64)                                        
  9 Krosky, Joe               14 CSI-LE               1:20.28    1:20.41  
                  37.47     1:20.41 (42.94)                                        
 10 Castelot, Oscar           13 GLSS-LE              1:31.76    1:20.46  
                  38.15     1:20.46 (42.31)                                        
 11 Banks, Jude               11 CSI-LE               1:26.20    1:23.14  
                  38.50     1:23.14 (44.64)                                        
 12 Eicheldinger, Sam         13 MMSA-AM              1:26.59    1:24.32  
                  40.27     1:24.32 (44.05)                                        
 13 Lewis, Andrew             13 GLSS-LE              1:27.68    1:24.51  
                  40.30     1:24.51 (44.21)                                        
 14 Dong, Bryan               12 GLSS-LE              1:46.87    1:24.66  
                  40.57     1:24.66 (44.09)                                        
 15 Bruner, Kaden             12 UN-LE-LE             1:28.94    1:25.13  
                  40.26     1:25.13 (44.87)                                        
 16 McBride, Riley            11 KS-LE                1:30.53    1:25.86  
                  41.50     1:25.86 (44.36)                                        
 17 Carter, Phillip           13 Lakewood-LE          1:31.88    1:26.38  
                  42.10     1:26.38 (44.28)                                        
 18 Gawlik, Ben               12 CSI-LE               1:38.59    1:26.68  
                  42.39     1:26.68 (44.29)                                        
 19 Barre, Nathan             14 UN-LE-LE             1:28.14    1:26.71  
                  40.97     1:26.71 (45.74)                                        
 20 Hurst, Eric               14 MRST-LE              1:31.18    1:28.09  
                  41.08     1:28.09 (47.01)                                        
 21 Ringness, Dylan           11 GLSS-LE              1:38.14    1:30.61  
                  43.87     1:30.61 (46.74)                                        
 22 Tisch, Nathaniel          13 SHSH-LE              1:34.63    1:30.91  
                  41.78     1:30.91 (49.13)                                        
 23 Brennan, Tommy            12 GLSS-LE              1:36.71    1:32.39  
                  43.81     1:32.39 (48.58)                                        
 24 Bernys, Aaron             12 Lakewood-LE          1:40.64    1:33.11  
                  44.80     1:33.11 (48.31)                                        
 25 Milgram, Nathaniel        12 SHSH-LE              1:48.18    1:36.66  
                  46.27     1:36.66 (50.39)                                        
 26 Wanosik, Charlie          11 Lakewood-LE          1:47.49    1:37.18  
                  44.56     1:37.18 (52.62)                                        
 27 Strychasz, Easton         13 CSI-LE               1:40.49    1:37.57  
                  46.45     1:37.57 (51.12)                                        
 28 Wloszek, Michael          13 STRS-LE              1:44.04    1:39.79  
                  47.93     1:39.79 (51.86)                                        
 29 Basile, Caden             12 GLSS-LE              1:52.11    1:40.90  
                  49.59     1:40.90 (51.31)                                        
 30 Miller, Logan             12 LESD-LE              1:37.59    1:41.29  
                  45.38     1:41.29 (55.91)                                        
 31 Capobianco, Luciano       11 CCS-LE               1:49.47    1:41.50  
                  47.80     1:41.50 (53.70)                                        
 32 Brown, Oliver             11 Lakewood-LE          1:46.15    1:44.33  
                  48.01     1:44.33 (56.32)                                        
 33 Hawk, Theo                12 STRS-LE              2:02.21    1:45.25  
                  48.97     1:45.25 (56.28)                                        
 34 Malbasa, Andrew           11 GLSS-LE              1:56.90    1:45.83  
                  50.48     1:45.83 (55.35)                                        
 35 Stinnett, Thomas          13 GLSS-LE              1:45.29    1:46.23  
                  48.48     1:46.23 (57.75)                                        
 36 Malbasa, Thomas           11 GLSS-LE              1:48.59    1:46.83  
                  50.81     1:46.83 (56.02)                                        
 37 Sandoval, Bryce           12 Lakewood-LE          2:10.97    1:50.49  
                  53.63     1:50.49 (56.86)                                        
 38 Koerwitz, PJ              11 GLSS-LE              1:51.11    1:50.61  
                  52.47     1:50.61 (58.14)                                        
 39 McConnell, Brody          11 CWW-LE               1:50.00    1:56.35  
                  54.36   1:56.35 (1:01.99)                                        
 -- Moran, Colin              11 STRS-LE              1:55.99         DQ  
                  58.59        DQ (1:11.41)                                        
 -- Tietjen, Conor            11 LESD-LE              1:43.68         DQ  
                  45.63          DQ (51.46)                                        
 -- Feik, Kevin               13 UN-LE-LE             1:33.34         DQ  
                  43.89          DQ (47.52)                                        
 -- Bruening-Wright, Quinn    13 SHSH-LE              2:33.87         DQ  
                  50.34        DQ (1:01.71)                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              2:24.61    2:28.84  
                  33.18     1:11.20 (38.02)     1:49.81 (38.61)     2:28.84 (39.03)
  2 Cucu, Alexandru           12 GLSS-LE              2:36.18    2:39.06  
                  35.97     1:17.11 (41.14)     1:57.78 (40.67)     2:39.06 (41.28)
  3 Kowalczyk, Evan           14 LESD-LE              2:40.66    2:40.64  
                  33.85     1:14.67 (40.82)     1:56.91 (42.24)     2:40.64 (43.73)
  4 Roth, Will                12 GLSS-LE              2:58.11    2:51.21  
                  38.59     1:23.11 (44.52)     2:08.33 (45.22)     2:51.21 (42.88)
  5 Fan, Derek                11 BBA-LE               2:51.95    2:54.96  
                  39.14     1:24.76 (45.62)     2:11.28 (46.52)     2:54.96 (43.68)
  6 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               2:55.49    2:55.26  
                  38.49     1:23.51 (45.02)     2:11.43 (47.92)     2:55.26 (43.83)
  7 Ream, Evan                11 GLSS-LE              2:58.11    3:05.33  
                  42.79     1:30.34 (47.55)     2:18.18 (47.84)     3:05.33 (47.15)
  8 Wanosik, Charlie          11 Lakewood-LE          3:57.45    3:29.19  
                  47.09     1:41.34 (54.25)     2:36.34 (55.00)     3:29.19 (52.85)
  9 Sulak, Brendon            11 TCAT-LE              3:21.38    3:36.25  
                  49.64     1:44.89 (55.25)     2:41.14 (56.25)     3:36.25 (55.11)
 10 Stinnett, Thomas          13 GLSS-LE              3:58.06    3:37.22  
                  48.70     1:42.09 (53.39)     2:40.64 (58.55)     3:37.22 (56.58)
 11 Farrag, Anas              11 FAST-LE              4:15.00    4:27.85  
                1:01.08   2:11.23 (1:10.15)   3:21.08 (1:09.85)   4:27.85 (1:06.77)
 
Boys 11 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager              13 VSC-LE                 58.44      58.24  
                  27.17       58.24 (31.07)                                        
  2 Davis, Ben                13 GLSS-LE                59.03      59.09  
                  27.45       59.09 (31.64)                                        
  3 Toothman, Josh            12 CSI-LE               1:05.65    1:05.42  
                  30.47     1:05.42 (34.95)                                        
  4 Marinis, Zach             13 MRST-LE              1:06.86    1:05.94  
                  30.97     1:05.94 (34.97)                                        
  5 Gabriel, Nathan           17 MMSA-AM              1:06.50    1:06.23  
                  30.87     1:06.23 (35.36)                                        
  6 Castelot, Oscar           13 GLSS-LE              1:21.09    1:12.85  
                  32.69     1:12.85 (40.16)                                        
  7 Fan, Derek                11 BBA-LE               1:15.84    1:16.76  
                  35.69     1:16.76 (41.07)                                        
  8 York, Henry               12 SHSH-LE              1:12.90    1:16.83  
                  37.36     1:16.83 (39.47)                                        
  9 Dong, Bryan               12 GLSS-LE              1:19.00    1:19.72  
                  37.20     1:19.72 (42.52)                                        
 10 Sulak, Brendon            11 TCAT-LE              1:26.94    1:24.51  
                  39.98     1:24.51 (44.53)                                        
 11 yu, Shawn                 12 SHSH-LE              1:38.54    1:33.63  
                  42.69     1:33.63 (50.94)                                        
 12 Malbasa, Andrew           11 GLSS-LE              1:41.60    1:40.15  
                  46.43     1:40.15 (53.72)                                        
 13 Iacovetta, Leo            11 GLSS-LE              1:49.57    1:41.02  
                  46.82     1:41.02 (54.20)                                        
 14 Barrett, Gage             11 CWW-LE               1:42.00    1:45.93  
                  49.40     1:45.93 (56.53)                                        
 15 Wloszek, Michael          13 STRS-LE              2:05.85    2:29.12  
                1:06.83   2:29.12 (1:22.29)                                        
 -- Xu, Daniel                11 UGLSS-LE             1:47.11         DQ  
 
Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Evan           14 LESD-LE              2:27.63    2:29.92  
                  31.28     1:08.99 (37.71)     1:48.78 (39.79)     2:29.92 (41.14)
 
Boys 11 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager              13 VSC-LE               2:13.21    2:18.90  
                  29.53     1:07.95 (38.42)     1:48.92 (40.97)     2:18.90 (29.98)
  2 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              2:22.54    2:19.27  
                  31.25     1:09.14 (37.89)     1:47.13 (37.99)     2:19.27 (32.14)
  3 Grant, David              13 VSC-LE               2:22.51    2:24.22  
                  31.95     1:06.92 (34.97)     1:50.80 (43.88)     2:24.22 (33.42)
  4 Skavnak, Luke             14 VSC-LE               2:31.26    2:32.89  
                  34.90     1:13.10 (38.20)     1:57.35 (44.25)     2:32.89 (35.54)
  5 Lewis, Andrew             13 GLSS-LE              2:31.51    2:34.50  
                  33.88     1:11.65 (37.77)     2:00.22 (48.57)     2:34.50 (34.28)
  6 Jenkins, Primo            14 MMSA-AM              2:28.18    2:36.15  
                  34.79     1:16.56 (41.77)   2:36.15 (1:19.59)                    
  7 Gawlik, Ben               12 CSI-LE               2:41.99    2:36.65  
                  34.95     1:15.12 (40.17)     2:03.40 (48.28)     2:36.65 (33.25)
  8 Wolke, Julian             11 LESD-LE              2:36.96    2:36.69  
                  36.98     1:18.52 (41.54)     2:02.85 (44.33)     2:36.69 (33.84)
  9 Roth, Will                12 GLSS-LE              2:39.91    2:36.93  
                  36.11     1:17.30 (41.19)     2:01.29 (43.99)     2:36.93 (35.64)
 10 Banks, Jude               11 CSI-LE               2:39.61    2:43.30  
                  39.23     1:20.19 (40.96)     2:06.34 (46.15)     2:43.30 (36.96)
 11 Miller, Peyton            14 MAC-LE               2:43.73    2:44.22  
                  38.20     1:22.10 (43.90)     2:07.79 (45.69)     2:44.22 (36.43)
 12 Hribar, Matt              12 LESD-LE              3:05.49    2:44.75  
                  36.68     1:21.49 (44.81)     2:07.13 (45.64)     2:44.75 (37.62)
 13 Giovannazzo, Hunter       13 Lakewood-LE          3:08.02    2:46.00  
                  34.49     1:16.50 (42.01)     2:07.40 (50.90)     2:46.00 (38.60)
 14 Lester, Justin            13 UN-LE-LE             2:47.56    2:48.07  
                  36.81     1:19.57 (42.76)     2:09.00 (49.43)     2:48.07 (39.07)
 15 Williams, Landon          12 VSC-LE               2:55.18    2:52.24  
                  37.82     1:21.42 (43.60)     2:12.77 (51.35)     2:52.24 (39.47)
 16 Hofmann, Noah             13 MRST-LE              2:52.90    2:54.27  
                  38.94     1:25.09 (46.15)     2:14.38 (49.29)     2:54.27 (39.89)
 17 Kosek, D                  11 CSI-LE               3:14.99    2:55.20  
                  38.04     1:22.33 (44.29)     2:15.06 (52.73)     2:55.20 (40.14)
 18 Bernys, Aaron             12 Lakewood-LE          3:17.12    2:58.96  
                  38.93     1:26.55 (47.62)     2:18.61 (52.06)     2:58.96 (40.35)
 19 Eicheldinger, Sam         13 MMSA-AM              3:08.37    3:00.57  
                  48.47     1:33.89 (45.42)     2:23.47 (49.58)     3:00.57 (37.10)
 20 Brennan, Tommy            12 GLSS-LE              3:17.03    3:01.18  
                1:27.58     2:18.98 (51.40)     3:01.18 (42.20)                    
 21 Miller, Logan             12 LESD-LE              3:25.49    3:06.02  
                  43.18     1:30.67 (47.49)     2:25.30 (54.63)     3:06.02 (40.72)
 22 Fleck, Daniel             11 GLSS-LE              2:58.88    3:06.78  
                  42.56     1:28.09 (45.53)     2:27.28 (59.19)     3:06.78 (39.50)
 23 Malbasa, Thomas           11 GLSS-LE              3:09.20    3:07.77  
                  41.97     1:27.97 (46.00)     2:26.11 (58.14)     3:07.77 (41.66)
 24 Malbasa, Andrew           11 GLSS-LE              3:09.71    3:08.99  
                  45.42     1:31.47 (46.05)     2:27.49 (56.02)     3:08.99 (41.50)
 25 Carcelli, Nick            11 LESD-LE              3:30.49    3:18.39  
                  52.96     1:40.09 (47.13)     2:36.79 (56.70)     3:18.39 (41.60)
 26 Tisch, Nathaniel          13 SHSH-LE              3:20.54    3:22.63  
                  44.57     1:41.32 (56.75)     2:36.85 (55.53)     3:22.63 (45.78)
 27 Brown, Oliver             11 Lakewood-LE          3:15.22    3:27.38  
                  51.21     1:44.77 (53.56)     2:42.50 (57.73)     3:27.38 (44.88)
 28 Stinnett, Thomas          13 GLSS-LE              3:23.67    3:32.26  
                  49.41     1:42.00 (52.59)     2:40.13 (58.13)     3:32.26 (52.13)
 29 Farrag, Anas              11 FAST-LE              4:00.00    3:50.91  
                  57.41     1:55.09 (57.68)   2:59.25 (1:04.16)     3:50.91 (51.66)
 -- Hill, Aaron               13 MAC-LE               3:50.00         DQ  
                2:00.23   3:00.91 (1:00.68)          DQ (53.06)                    
 -- Hawk, Theo                12 STRS-LE              3:50.99         DQ  
                  50.95     1:44.87 (53.92)     2:39.64 (54.77)          DQ (42.80)
 -- Sandoval, Bryce           12 Lakewood-LE          3:20.22         DQ  
                  49.63     1:40.40 (50.77)   2:41.59 (1:01.19)          DQ (45.78)
 -- Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               2:39.27         DQ  
                  34.85     1:14.82 (39.97)     2:03.70 (48.88)          DQ (35.54)
 -- Dong, Bryan               12 GLSS-LE              2:49.45         DQ  
                  36.66     1:21.65 (44.99)     2:10.40 (48.75)          DQ (40.75)
 -- Wirtz, Bert               13 Lakewood-LE          2:50.60         DQ  
                  39.14     1:23.84 (44.70)     2:12.32 (48.48)          DQ (38.78)
 -- Bremec, Max               12 GLSS-LE              3:20.18         DQ  
                  46.16     1:38.67 (52.51)   2:41.71 (1:03.04)          DQ (47.33)
 
Mixed 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Justin            17 LESD-LE              4:23.36    4:27.96  
                  26.27       56.35 (30.08)     1:31.67 (35.32)     2:06.84 (35.17)
        2:46.37 (39.53)     3:26.89 (40.52)     3:58.15 (31.26)     4:27.96 (29.81)
  2 Davis, Ben                13 GLSS-LE              4:38.44    4:39.15  
                  27.97     1:01.86 (33.89)     1:37.74 (35.88)     2:14.55 (36.81)
        2:55.01 (40.46)     3:36.12 (41.11)     4:08.37 (32.25)     4:39.15 (30.78)
  3 Cucu, Alexandru           12 GLSS-LE              5:01.31    4:49.60  
                  31.34     1:06.50 (35.16)     1:44.57 (38.07)     2:20.43 (35.86)
        3:00.82 (40.39)     3:41.48 (40.66)     4:15.94 (34.46)     4:49.60 (33.66)
  4 Vogel, Morgan             13 MRST-LE              4:48.07    4:51.65  
                  29.97     1:05.05 (35.08)     1:43.12 (38.07)     2:20.74 (37.62)
        3:03.12 (42.38)     3:45.15 (42.03)     4:19.03 (33.88)     4:51.65 (32.62)
  5 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              4:56.03    4:52.15  
                  30.99     1:08.85 (37.86)     1:47.91 (39.06)     2:25.12 (37.21)
        3:05.27 (40.15)     3:44.63 (39.36)     4:19.87 (35.24)     4:52.15 (32.28)
  6 Musbach, Marie            14 LESD-LE              4:50.68    4:54.18  
                  30.68     1:06.08 (35.40)     1:43.99 (37.91)     2:21.53 (37.54)
        3:05.38 (43.85)     3:48.59 (43.21)     4:21.57 (32.98)     4:54.18 (32.61)
  7 MacPhail, Olivia          14 GLSS-LE              4:58.71    4:54.80  
                  31.84     1:10.18 (38.34)     1:49.76 (39.58)     2:27.88 (38.12)
        3:06.85 (38.97)     3:47.82 (40.97)     4:22.58 (34.76)     4:54.80 (32.22)
  8 Toothman, Josh            12 CSI-LE               5:02.19    5:04.12  
                  31.76     1:08.50 (36.74)     1:45.51 (37.01)     2:22.94 (37.43)
        3:09.71 (46.77)     3:57.64 (47.93)     4:31.11 (33.47)     5:04.12 (33.01)
  9 Grant, David              13 VSC-LE               5:08.93    5:07.14  
                  33.42     1:11.13 (37.71)     1:47.98 (36.85)     2:23.42 (35.44)
        3:10.12 (46.70)     3:55.59 (45.47)     4:33.02 (37.43)     5:07.14 (34.12)
 10 Clark, Mac                11 LESD-LE              5:09.81    5:07.72  
                  33.82     1:12.80 (38.98)     1:52.41 (39.61)     2:30.91 (38.50)
        3:17.58 (46.67)     4:02.06 (44.48)     4:35.97 (33.91)     5:07.72 (31.75)
 11 Edgar, Carys              13 LESD-LE              5:30.65    5:08.24  
                  32.39     1:12.04 (39.65)     1:51.24 (39.20)     2:29.86 (38.62)
        3:15.44 (45.58)     4:01.96 (46.52)     4:35.74 (33.78)     5:08.24 (32.50)
 12 Fu, Lillian               13 LESD-LE              5:30.49    5:10.20  
                  33.73     1:11.65 (37.92)     1:50.64 (38.99)     2:28.48 (37.84)
        3:14.83 (46.35)     4:00.96 (46.13)     4:35.12 (34.16)     5:10.20 (35.08)
 13 Kurtzweil, Bridget        14 VFYT-LE              5:21.57    5:10.24  
                  31.46     1:10.67 (39.21)     1:51.50 (40.83)     2:33.10 (41.60)
        3:18.10 (45.00)     4:03.76 (45.66)     4:36.96 (33.20)     5:10.24 (33.28)
 14 MacPhail, Quinn           12 GLSS-LE              5:26.08    5:12.20  
                  33.74     1:14.46 (40.72)     1:55.26 (40.80)     2:35.38 (40.12)
        3:19.87 (44.49)     4:03.36 (43.49)     4:38.47 (35.11)     5:12.20 (33.73)
 15 Stone, Miranda            12 UN-LE-LE             5:25.03    5:20.01  
                  31.10     1:10.01 (38.91)     1:50.40 (40.39)     2:30.74 (40.34)
        3:18.76 (48.02)     4:07.35 (48.59)     4:43.98 (36.63)     5:20.01 (36.03)
 16 Ream, Evan                11 GLSS-LE              5:09.11    5:21.46  
                  33.79     1:12.77 (38.98)     1:54.88 (42.11)     2:36.75 (41.87)
        3:22.77 (46.02)     4:10.13 (47.36)     4:46.56 (36.43)     5:21.46 (34.90)
 17 Fan, Derek                11 BBA-LE                    NT    5:58.71  
                  35.93     1:20.27 (44.34)     2:06.07 (45.80)     2:50.47 (44.40)
        3:42.24 (51.77)     4:32.90 (50.66)     5:14.62 (41.72)     5:58.71 (44.09)
 18 Murphy, Sierra            14 MMSA-AM              6:29.47    5:59.12  
                  39.02     1:23.19 (44.17)     2:07.78 (44.59)     2:52.34 (44.56)
        3:44.61 (52.27)     4:35.18 (50.57)     5:16.84 (41.66)     5:59.12 (42.28)
 19 Nagle, Luke               12 FAST-LE              6:20.81    6:01.22  
                  38.26     1:24.12 (45.86)     2:07.40 (43.28)     2:51.38 (43.98)
        3:46.55 (55.17)     4:45.07 (58.52)     5:24.54 (39.47)     6:01.22 (36.68)
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinis, Zach             13 MRST-LE              6:00.38    5:33.81  
                  29.26     1:02.41 (33.15)     1:36.53 (34.12)     2:10.84 (34.31)
        2:45.61 (34.77)     3:19.62 (34.01)     3:53.84 (34.22)     4:28.13 (34.29)
        5:02.30 (34.17)     5:33.81 (31.51)                                        
  2 Rickel, Ashtyn            11 UN-LE-LE             5:47.94    5:39.30  
                  29.22     1:02.75 (33.53)     1:37.06 (34.31)     2:11.90 (34.84)
        2:46.96 (35.06)     3:21.79 (34.83)     3:56.80 (35.01)     4:32.24 (35.44)
        5:07.03 (34.79)     5:39.30 (32.27)                                        
  3 Esdon, Michael            14 Lakewood-LE          5:49.41    5:43.08  
                  29.63     1:03.25 (33.62)     1:37.66 (34.41)     2:12.73 (35.07)
        2:48.34 (35.61)     3:23.39 (35.05)     3:59.27 (35.88)     4:34.81 (35.54)
        5:10.17 (35.36)     5:43.08 (32.91)                                        
  4 Holmes, Morgan            13 MMSA-AM              5:37.83    5:54.74  
                  30.93     1:05.45 (34.52)     1:41.27 (35.82)     2:17.02 (35.75)
        2:53.04 (36.02)     3:29.38 (36.34)     4:06.25 (36.87)     4:43.34 (37.09)
        5:20.04 (36.70)     5:54.74 (34.70)                                        
  5 Manofsky, Abra            11 CCS-LE               6:21.62    6:01.44  
                  32.86     1:09.09 (36.23)     1:45.51 (36.42)     2:22.79 (37.28)
        2:59.95 (37.16)     3:37.58 (37.63)     4:14.46 (36.88)     4:51.28 (36.82)
        5:26.85 (35.57)     6:01.44 (34.59)                                        
  6 Culp, RJ                  14 CCS-LE               6:26.29    6:05.99  
                  32.92     1:09.24 (36.32)     1:46.06 (36.82)     2:23.26 (37.20)
        3:00.31 (37.05)     3:38.01 (37.70)     4:16.06 (38.05)     4:53.32 (37.26)
        5:29.95 (36.63)     6:05.99 (36.04)                                        
  7 Krosky, Joe               14 CSI-LE               6:14.33    6:12.61  
                  32.76     1:09.49 (36.73)     1:48.19 (38.70)     2:25.73 (37.54)
        3:03.91 (38.18)     3:43.32 (39.41)     4:21.05 (37.73)     4:58.42 (37.37)
        5:36.49 (38.07)     6:12.61 (36.12)                                        
  8 Rowane, Cilka             12 GLSS-LE              6:18.89    6:13.80  
                  33.55     1:10.10 (36.55)     1:47.91 (37.81)     2:26.14 (38.23)
        3:04.12 (37.98)     3:42.18 (38.06)     4:20.64 (38.46)     4:59.23 (38.59)
        5:37.57 (38.34)     6:13.80 (36.23)                                        
  9 Heestand, Ava             14 MAC-LE               6:19.24    6:17.78  
                  33.64     1:11.05 (37.41)     1:50.89 (39.84)     2:30.31 (39.42)
        3:08.85 (38.54)     3:47.34 (38.49)     4:25.93 (38.59)     5:04.50 (38.57)
        5:42.52 (38.02)     6:17.78 (35.26)                                        
 10 Deshpande, Nina           12 GLSS-LE              6:09.34    6:20.64  
                  32.51     1:09.53 (37.02)     1:48.25 (38.72)     2:26.64 (38.39)
        3:05.81 (39.17)     3:45.29 (39.48)     4:24.61 (39.32)     5:03.58 (38.97)
        5:42.78 (39.20)     6:20.64 (37.86)                                        
 11 Yuhas, Grace              13 GLSS-LE              6:13.03    6:23.29  
                  34.28     1:11.44 (37.16)     1:49.75 (38.31)     2:28.73 (38.98)
        3:07.73 (39.00)     3:46.54 (38.81)     4:26.18 (39.64)     5:06.14 (39.96)
        5:45.29 (39.15)     6:23.29 (38.00)                                        
 12 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood-LE          6:51.32    6:25.94  
                  33.27     1:10.92 (37.65)     1:50.79 (39.87)     2:30.83 (40.04)
        3:11.41 (40.58)     3:51.24 (39.83)     4:31.56 (40.32)     5:10.57 (39.01)
        5:49.76 (39.19)     6:25.94 (36.18)                                        
 13 Dimmerling, Gennie        12 CCS-LE               6:04.49    6:27.73  
                  33.53     1:10.27 (36.74)     1:48.46 (38.19)     2:27.87 (39.41)
        3:08.17 (40.30)     3:47.91 (39.74)     4:28.61 (40.70)     5:08.49 (39.88)
        5:49.18 (40.69)     6:27.73 (38.55)                                        
 14 Barnes, Jonathan          13 CSI-LE               6:34.13    6:29.36  
                  33.15     1:11.58 (38.43)     1:51.62 (40.04)     2:32.24 (40.62)
        3:11.93 (39.69)     3:52.57 (40.64)     4:32.95 (40.38)     5:12.89 (39.94)
        5:52.74 (39.85)     6:29.36 (36.62)                                        
 15 Cremer, Livia              9 BBA-LE                    NT    6:29.75  
                  35.80     1:15.16 (39.36)     1:54.94 (39.78)     2:34.81 (39.87)
        3:15.27 (40.46)     3:55.54 (40.27)     4:35.06 (39.52)     5:14.52 (39.46)
        5:53.25 (38.73)     6:29.75 (36.50)                                        
 16 Golovan, Sydney           13 GLSS-LE              6:47.24    6:30.60  
                  34.61     1:13.13 (38.52)     1:52.46 (39.33)     2:32.21 (39.75)
        3:12.57 (40.36)     3:52.32 (39.75)     4:32.50 (40.18)     5:13.15 (40.65)
        5:52.87 (39.72)     6:30.60 (37.73)                                        
 17 Tondra, Emily             14 MRST-LE              6:37.46    6:31.13  
                  35.27     1:13.88 (38.61)     1:53.30 (39.42)     2:33.14 (39.84)
        3:12.92 (39.78)     3:52.75 (39.83)     4:32.93 (40.18)     5:12.76 (39.83)
        5:52.54 (39.78)     6:31.13 (38.59)                                        
 18 Harper, Sarah             13 MMSA-AM              6:34.90    6:33.71  
                  35.34     1:13.50 (38.16)     1:52.80 (39.30)     2:32.73 (39.93)
        3:12.72 (39.99)     3:52.82 (40.10)     4:33.52 (40.70)     5:14.24 (40.72)
        5:54.60 (40.36)     6:33.71 (39.11)                                        
 19 Becher, Meredith          17 VFYT-LE              6:41.67    6:34.30  
                  35.97     1:14.86 (38.89)     1:54.34 (39.48)     2:34.33 (39.99)
        3:14.67 (40.34)     3:55.17 (40.50)     4:35.68 (40.51)     5:16.39 (40.71)
        5:57.05 (40.66)     6:34.30 (37.25)                                        
 20 Keller, Abby              13 VSC-LE               6:33.57    6:34.54  
                  34.67     1:13.40 (38.73)     1:54.17 (40.77)     2:35.91 (41.74)
        3:16.44 (40.53)     3:58.47 (42.03)     4:39.11 (40.64)     5:20.95 (41.84)
        6:00.35 (39.40)     6:34.54 (34.19)                                        
 21 York, Henry               12 SHSH-LE              6:24.54    6:36.26  
                  34.26     1:14.19 (39.93)     1:54.49 (40.30)     2:35.98 (41.49)
        3:17.55 (41.57)     3:58.92 (41.37)     4:40.67 (41.75)     5:21.32 (40.65)
        6:01.89 (40.57)     6:36.26 (34.37)                                        
 22 Critchett, Katie          13 MRST-LE              6:53.64    6:39.73  
                  32.50     1:10.14 (37.64)     1:50.25 (40.11)     2:31.44 (41.19)
        3:12.96 (41.52)     3:53.33 (40.37)     4:35.92 (42.59)     5:18.01 (42.09)
        5:59.35 (41.34)     6:39.73 (40.38)                                        
 23 Macphail, Jake             9 GLSS-LE              6:50.82    6:41.01  
                  36.14     1:16.06 (39.92)     1:56.59 (40.53)     2:38.19 (41.60)
        3:19.43 (41.24)     4:00.73 (41.30)     4:42.35 (41.62)     5:24.21 (41.86)
        6:02.55 (38.34)     6:41.01 (38.46)                                        
 24 Milgram, Nathaniel        12 SHSH-LE              7:45.54    6:46.77  
                  35.39     1:15.83 (40.44)     1:57.39 (41.56)     2:39.38 (41.99)
        3:20.98 (41.60)     4:03.38 (42.40)     4:46.53 (43.15)     5:29.07 (42.54)
        6:11.83 (42.76)     6:46.77 (34.94)                                        
 25 Cooper, Hannah            11 GLSS-LE              7:37.28    6:57.02  
                  36.16     1:17.93 (41.77)     2:00.59 (42.66)     2:43.56 (42.97)
        3:26.48 (42.92)     4:09.61 (43.13)     4:52.88 (43.27)     5:34.84 (41.96)
        6:17.16 (42.32)     6:57.02 (39.86)                                        
 26 Sweatt, Maria             12 FAST-LE              6:56.09    6:59.97  
                  36.57     1:18.02 (41.45)     2:00.99 (42.97)     2:43.75 (42.76)
        3:27.19 (43.44)     4:10.86 (43.67)     4:54.15 (43.29)     5:36.43 (42.28)
        6:19.55 (43.12)     6:59.97 (40.42)                                        
 27 Wienand, Paige            12 MMSA-AM                   NT    7:21.90  
                  37.68     1:21.12 (43.44)     2:05.94 (44.82)     2:52.20 (46.26)
        3:37.92 (45.72)     4:24.21 (46.29)     5:10.56 (46.35)     5:55.76 (45.20)
        6:39.85 (44.09)     7:21.90 (42.05)                                        
 28 Wanosik, Charlie          11 Lakewood-LE          8:20.22    7:33.49  
                  38.99     1:24.83 (45.84)     2:10.76 (45.93)     2:57.35 (46.59)
        3:44.78 (47.43)     4:31.94 (47.16)     5:18.02 (46.08)     6:06.61 (48.59)
        6:51.23 (44.62)     7:33.49 (42.26)                                        
 29 Culotta, Lucas            11 CSI-LE               7:40.66    7:41.84  
                  42.73     1:30.34 (47.61)     2:15.35 (45.01)     3:02.71 (47.36)
        3:49.77 (47.06)     4:36.27 (46.50)     5:24.27 (48.00)     6:10.80 (46.53)
        6:57.13 (46.33)     7:41.84 (44.71)                                        
 30 Vandervort, Aaron         10 MMSA-AM              8:25.11    8:05.68  
                  39.10     1:27.92 (48.82)     2:16.15 (48.23)                    
            3:57.47 ( )     4:48.34 (50.87)     5:39.07 (50.73)     6:29.63 (50.56)
        7:20.09 (50.46)     8:05.68 (45.59)                                        
 
Mixed 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Mac                11 LESD-LE             20:12.13   19:15.08  
                  31.03     1:05.87 (34.84)     1:41.77 (35.90)     2:17.01 (35.24)
        2:52.17 (35.16)     3:27.62 (35.45)     4:03.59 (35.97)     4:39.08 (35.49)
        5:14.74 (35.66)     5:49.90 (35.16)     6:25.18 (35.28)     7:00.78 (35.60)
        7:35.77 (34.99)     8:11.04 (35.27)     8:46.85 (35.81)     9:21.63 (34.78)
        9:56.81 (35.18)    10:31.92 (35.11)    11:06.79 (34.87)    11:41.57 (34.78)
       12:16.26 (34.69)    12:51.67 (35.41)    13:26.90 (35.23)    14:01.87 (34.97)
       14:37.03 (35.16)    15:12.21 (35.18)    15:47.88 (35.67)    16:22.84 (34.96)
       16:58.02 (35.18)    17:32.85 (34.83)    18:07.66 (34.81)    18:41.66 (34.00)
       19:15.08 (33.42)
  2 Murlin, Darby             13 GLSS-LE                   NT   19:15.96  
                  30.88     1:05.18 (34.30)     1:40.24 (35.06)     2:15.41 (35.17)
        2:50.72 (35.31)     3:25.67 (34.95)     4:00.63 (34.96)     4:36.00 (35.37)
        5:10.92 (34.92)     5:46.22 (35.30)     6:21.70 (35.48)     6:57.01 (35.31)
        7:32.62 (35.61)     8:07.81 (35.19)     8:43.62 (35.81)     9:18.60 (34.98)
        9:53.98 (35.38)    10:29.37 (35.39)    11:04.85 (35.48)    11:40.30 (35.45)
       12:15.47 (35.17)    12:50.75 (35.28)    13:26.29 (35.54)    14:01.87 (35.58)
       14:37.28 (35.41)    15:12.56 (35.28)    15:48.16 (35.60)    16:23.59 (35.43)
       16:58.83 (35.24)    17:34.01 (35.18)    18:09.03 (35.02)    18:43.38 (34.35)
       19:15.96 (32.58)
  3 MacPhail, Olivia          14 GLSS-LE             20:16.73   19:16.98  
                  31.09     1:05.83 (34.74)     1:41.11 (35.28)     2:16.67 (35.56)
        2:52.05 (35.38)     3:26.62 (34.57)     4:01.90 (35.28)     4:36.79 (34.89)
        5:12.66 (35.87)     5:47.90 (35.24)     6:23.57 (35.67)     6:58.75 (35.18)
        7:34.57 (35.82)     8:10.25 (35.68)     8:45.64 (35.39)     9:21.17 (35.53)
        9:55.65 (34.48)    10:32.18 (36.53)    11:07.33 (35.15)    11:41.66 (34.33)
       12:17.15 (35.49)    12:52.77 (35.62)    13:28.10 (35.33)    14:04.26 (36.16)
       14:38.68 (34.42)    15:13.91 (35.23)    15:50.00 (36.09)    16:25.34 (35.34)
       17:01.16 (35.82)    17:35.40 (34.24)    18:10.49 (35.09)    18:45.23 (34.74)
       19:16.98 (31.75)
  4 Brown, Granthem           14 VSC-LE              19:05.18   19:19.34  
                  29.11     1:01.34 (32.23)     1:35.92 (34.58)     2:10.47 (34.55)
        2:45.47 (35.00)     3:21.39 (35.92)     3:56.91 (35.52)     4:32.54 (35.63)
        5:07.84 (35.30)     5:43.80 (35.96)     6:19.51 (35.71)     6:55.19 (35.68)
        7:31.03 (35.84)     8:07.36 (36.33)     8:43.76 (36.40)     9:19.58 (35.82)
        9:53.96 (34.38)    10:29.30 (35.34)    11:06.28 (36.98)    11:43.20 (36.92)
       12:19.31 (36.11)    12:55.88 (36.57)    13:32.44 (36.56)    14:06.37 (33.93)
       14:41.18 (34.81)    15:17.34 (36.16)    15:53.18 (35.84)    16:27.95 (34.77)
       17:03.10 (35.15)    17:38.94 (35.84)    18:12.73 (33.79)    18:46.89 (34.16)
       19:19.34 (32.45)
  5 MacPhail, Quinn           12 GLSS-LE             20:43.97   19:32.52  
                  31.78     1:06.62 (34.84)     1:42.00 (35.38)     2:17.62 (35.62)
        2:53.26 (35.64)     3:28.49 (35.23)     4:03.81 (35.32)     4:39.53 (35.72)
        5:15.32 (35.79)     5:50.67 (35.35)     6:27.10 (36.43)     7:02.84 (35.74)
        7:38.93 (36.09)     8:14.58 (35.65)     8:51.26 (36.68)     9:27.38 (36.12)
       10:02.65 (35.27)    10:38.79 (36.14)    11:14.52 (35.73)    11:50.15 (35.63)
       12:25.76 (35.61)    13:01.71 (35.95)    13:37.44 (35.73)    14:12.57 (35.13)
       14:48.78 (36.21)    15:24.77 (35.99)    16:00.65 (35.88)    16:37.04 (36.39)
       17:11.90 (34.86)    17:48.02 (36.12)    18:22.90 (34.88)    18:58.40 (35.50)
       19:32.52 (34.12)
  6 Li, Lilian                11 LESD-LE             21:32.38   19:40.12  
                  29.64     1:02.65 (33.01)     1:37.56 (34.91)     2:12.57 (35.01)
        2:48.06 (35.49)     3:23.76 (35.70)     3:59.47 (35.71)     4:34.89 (35.42)
        5:10.59 (35.70)     5:46.65 (36.06)     6:22.11 (35.46)     6:57.26 (35.15)
        7:32.60 (35.34)     8:08.27 (35.67)     8:43.43 (35.16)     9:19.48 (36.05)
        9:54.88 (35.40)    10:29.97 (35.09)    11:06.09 (36.12)    11:41.96 (35.87)
       12:17.89 (35.93)    12:54.80 (36.91)    13:31.20 (36.40)    14:07.60 (36.40)
       14:44.50 (36.90)    15:21.30 (36.80)    15:58.46 (37.16)    16:35.77 (37.31)
       17:12.74 (36.97)    17:50.04 (37.30)    18:27.03 (36.99)    19:04.60 (37.57)
       19:40.12 (35.52)
  7 Vogel, Morgan             13 MRST-LE             19:34.93   19:44.27  
                  31.34     1:06.43 (35.09)     1:42.03 (35.60)     2:17.04 (35.01)
        2:52.41 (35.37)     3:28.06 (35.65)     4:03.44 (35.38)     4:38.88 (35.44)
        5:15.35 (36.47)     5:51.66 (36.31)     6:27.79 (36.13)     7:04.19 (36.40)
        7:40.48 (36.29)     8:16.89 (36.41)     8:52.85 (35.96)     9:29.00 (36.15)
       10:05.04 (36.04)    10:41.31 (36.27)    11:17.55 (36.24)    11:53.77 (36.22)
       12:30.30 (36.53)    13:06.74 (36.44)    13:42.73 (35.99)    14:19.75 (37.02)
       14:56.18 (36.43)    15:32.99 (36.81)    16:10.13 (37.14)    16:46.29 (36.16)
       17:22.86 (36.57)    17:58.87 (36.01)    18:34.69 (35.82)    19:10.67 (35.98)
       19:44.27 (33.60)
  8 Tekieli, Ingrid Christin  13 LESD-LE                   NT   20:43.76  
                  31.86     1:08.09 (36.23)     1:44.63 (36.54)     2:21.85 (37.22)
        2:59.29 (37.44)     3:35.69 (36.40)     4:13.14 (37.45)     4:51.03 (37.89)
        5:28.96 (37.93)     6:06.69 (37.73)     6:44.55 (37.86)     7:23.50 (38.95)
        8:00.62 (37.12)     8:38.84 (38.22)     9:17.75 (38.91)     9:55.32 (37.57)
       10:31.64 (36.32)    11:09.22 (37.58)    11:48.50 (39.28)    12:27.77 (39.27)
       13:06.19 (38.42)    13:44.55 (38.36)    14:23.57 (39.02)    15:01.58 (38.01)
       15:40.15 (38.57)    16:18.90 (38.75)    16:57.70 (38.80)    17:37.33 (39.63)
       18:16.86 (39.53)    18:54.78 (37.92)    19:32.61 (37.83)    20:09.22 (36.61)
       20:43.76 (34.54)
  9 Green, Brady              13 Lakewood-LE         23:30.22   22:44.50  
                  37.29     1:17.83 (40.54)     1:59.38 (41.55)     2:41.24 (41.86)
        3:22.17 (40.93)     4:03.81 (41.64)     4:45.97 (42.16)     5:27.53 (41.56)
        6:09.16 (41.63)     6:50.71 (41.55)     7:32.32 (41.61)     8:14.04 (41.72)
        8:55.82 (41.78)     9:38.09 (42.27)    10:20.04 (41.95)    11:01.60 (41.56)
       11:43.75 (42.15)    12:25.46 (41.71)    13:07.65 (42.19)    13:49.32 (41.67)
       14:31.16 (41.84)    15:12.65 (41.49)    15:54.16 (41.51)    16:36.02 (41.86)
       17:17.81 (41.79)    17:59.60 (41.79)    18:41.51 (41.91)    19:22.78 (41.27)
       20:04.03 (41.25)    20:45.34 (41.31)    21:26.47 (41.13)    22:06.68 (40.21)
       22:44.50 (37.82)